Mezi světy

Scénografie:

Candi Guterres

Kostýmy:

Diah Wymont

Šíleně nevyvážený film. První polovina je totální nuda, kde takřka za každou scénou vidíte nějaké klišé - neochotný policajt, sama v cizí zemi, nikdo jí nechce pomoci, atd. Jenže pak se příběh s nálezem mrtvoly pořádně rozjede a člověk nestačí zírat, co se to na něj všechno valí. Po několika minutách jste doslova zavalení všemi možnými důležitými momenty a tak nějak nevíte, jak z toho ven a jak si tu hladu střepů poskládat (skoro jsem si připadal, jak kdybych ze strouhanky skládal rohlíky). A kdyby nebylo rychlého a trošičku násilného konce, byly by to pohodové čtyři hvězdičky. Jenže takhle? Škoda no... Navíc, nechápu, jak to mohl Barrandov prezentovat jako "pravdivý příběh", vždyť hlavní hrdinka... a to si zjistěte sami!(13.12.2010)

• macetoma

Tak trochu mi to připomínalo "Smrt přichází v bílém" nebo chcete-li "Dead end". Zejména pak tím koncem. Ale jinak jsem byl celou dobu mezi světy a nějak se nemohl dopočítat mezi kolika světy nás autor vlastně přepíná. Myslím, že stejný pocit zažíval asi Jirka Macháček v Samotářích. Mě tento psychedelický přístup moc nesedl a ještě celou noc se mi zdálo, že někam padám. Naštěstí (hlavní hrdinka takové neměla) jsem se probudil doma. Dávám 1 hvězdu.(25.1.2012)

Béčkovost se Mezi světy nedá upřít, takže nečekejte žádné zázraky, především co do kvality jak vizuální, tak i zvukové a možná i další:-) Hlavní síla tkví ve slušném příběhu a nakonec i pointě, které se ještě teď snažím přijít na kloub:-) "WHERE THERE IS LOVE, THERE IS LIFE" 68%(12.11.2008)

• Gilmour93

Nekonečný díl Věřte nevěřte, mysteriózní jak věšení záclon a protkaný oplodňujícím voicem Ernesto Čekana, který už za svou kariéru namluvil nejmíň polovinu obyvatel Latinské Ameriky. Muži se zabaví civěním na prsa hlavní hrdinky, ženy si u toho můžou plést pončo. Dříve, nebo později se stejně každý dostane mezi dva světy. Bdělý stav a hluboký spánek.. A zápletka? V mexické Tijuaně jsou Mexičani a taky jedna Američanka, které lehce hrabe a vy si celou dobu říkáte, jestli se to nemělo spíše jmenovat Mezi ploty. Duchařský finiš však prozradí, že všechno bylo úplně jinak a nastane lítost, že nezůstalo jen u pomatené mysli, protože chudák Charón by si z těch keců okolo a prstu vycucaného konce přivázal traverzu na záda a skočil šipku v nejhlubším místě řeky Styx..(13.12.2010)

• Aceboris

Spociatku som nemal ani ponatia co sa tam vlastne deje a tak mi nezostavalo nic ine len cakat na koniec a verit, ze dej bude plnohodnotne objasneni. Pre mna Poppy Montgomery,hlavna hrdinka bola velkou zahadou, kedze som este nemal moznost vidiet tuto australcanku v plnom nasadeni. Takisto David Ocanas bol velkov neznamou, kedze to bol jeho debut, ktory sa mu podla mna na takych 45percent podaril. Obsahovo celkom zaujimava myslienka, no jednoznacne by sa dalo este natom co zlepsovat, herecke vykony na beckovy film uplne v norme, sem tam haprovanie dialogov a smiesne vyrazy tvare, no z prizmurenim oka, dobre. Urcite vsak tento film nieje pre vsetkych, miestami dej nedaval zmysel a nudnost by sa dala krajat, kazdy si musi spravit vlastny nazor, vsetko je o konci ak nepochopite koniec, nepochopite cely film to je asi to jedine plus co ma drzalo aby som to dopozeral, u mna ma 4.5/10 a to je akurat.(23.12.2008)

• - Jose Yengue získal od Image Foundation cenu v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. (Terva)

• - David Ocanas soutěžil o Cenu velké poroty na filmovém festivalu Sundance v kategorii nejlepší drama. (Terva)