Errol Flynn asi bude těžko hrát jinou postavu než kladnou, a tak ho zde máme jako kapitána ve válce Severu s Jihem, který byl zrovna propuštěn ze zajetí s tím, že zná tajemství, které by mohlo Severu pomoct. Drsní chlapi, trocha romance, Humphrey Bogart v jedné z divnějších rolích a celkově lehký nadprůměr.(9.2.2017)

Ze všech Flynnových filmů, co jsem doposud viděl, mě tenhle asi bavil nejmíň. Errol si odvádí svůj standart - sympatický kladný hrdina, který se dokáže dostat z každé šlamastyky a všichni mu fandíme. Film je taky pěkně natočený, jak jsme u Curtizových filmů zvyklí, ale poměrně hodně mi tam toho chybělo - výraznější zápletka a příběh, více napětí, zajímavé postavy nebo prostě jenom trocha zábavy. A taky si myslím, že to mohlo mít úplně v klidu o půl hodiny míň.(12.2.2010)

Velkolepý melodramatický western se všemi typickými Curtizovými ingrediencemi. Dostatečně akční - viz. podlézání dostavníku a možná inspirace pro Indiana Jonese, romantický i zábavný. Se slušným Flynnovým hereckým výkonem. Zajímavé i pro Bogartovy fandy - tímto filmem se odpoutal od výlučného "gangsteření" a poprvé nakoukl do westernového žánru, i když zatím jenom jako mexický bandita.(13.8.2005)

Výživný epický western s dobre vystavanou, skoro špionážnou zápletkou, bohatými dekoráciami, davovými scénami a veľmi dobre zrežírovanými bojmi. Flynn bol proste neodolateľný, Scott je kvalitný urputný protivník a Bogart výborne zúročil svoj slizký ksicht v úlohe podlého banditu. Curtiz to perfektne zrežíroval a Steiner zložil luxusný soundtrack.(21.12.2017)

Báječné herecké obsazení, dobře napsaný příběh (od začátku je patrné, že postava R.Scotta je mužem cti) a dynamická režie (Flynn v přestřelce s Bogartem na "splašeném" dostavníku)- to vše dělá z Virginia City prvotřídní zážitek. A nezapomeňme na Curtizův geniálně využitý trademark- tentokrát zbyl jenom stín z prezidenta Lincolna, Spielberg nám za pár dnů jistě ukáže víc.(24.12.2012)

• - Lux Radio Theater vysielalo 60-minútovú rozhlasovú adaptáciu filmu 26.5.1941 s hercom Errolom Flynnom v hlavnej úlohe. (beso74)

• - Píše sa rok 1863 a jednotky Únie používajú vo filme pušky typu Springfield "Trapdoor". Tie sa však začali používať až na prelome rokov 1865/1866. (beso74)

• - Miriam Hopkins nahradila v obsadení filmu herečku Oliviu de Havilland. (beso74)