Film pojednává o nejznámější věznici konfederace Andersonville ve státě Georgia v USA za občanské války Jihu proti Severu. Nahlíží na dění v táboře očima vojáků Unie, jež byli zajati v bitvě o Cold Harbor. Vypráví příběh plný lidského utrpení, strachu, nelidského zacházení, ponižování a trestů, jimž byli v průběhu vězení vystaveni nejen od dozorců, ale také od vězeňského gangu zvaného Raiders. Tito muži Unie čekají na jakékoliv zprávy o výměně vězňů. Místo toho jim ale tábor neustále přináší jen smrt. (Sir-Filip)

hony23

Velmi dlouhá stopáž mě od shlédnutí filmu dost dlouho odrazovala, ale nakonec jsem nelitoval. Film nabízí zajímavý pohled do zajateckého tábora v době války Severu proti Jihu a ukazuje otřesné podmínky, ve kterých zajatci přežívali i umírali a které si nezadaly s podmínkami v nacistických koncentračních táborech. Na druhou stranu podobných filmů jsem již viděl několik a nemůžu si pomoct, některé byly i lepší... ()

Winster

Návštěva jížanské věznice trvajících 167 minut, přesně takhle dlouho budete s vojáky Unie sdílet jeden s nejznámějších zajateckých táborů občanské války. Je to jeden z nejlepších filmů o zajateckém táboře, který jsem kdy viděl. Je zde zlý velitel a jak tomu bývá i nepřítel "uvnitř". Bude vám zima, budete mít hlad a očima budete hledat při dešti nějaké suché místo. Doporučují film shlédnout pokud možno najednou, protože tak budete s vězni prožívat jejich emoce naplno. Rozhodně doporučuji všem příznivcům filmů o občanské válce. ()

Agnostik

Výborná pecka z období občanské války v Americe,odehrávající se v lágru kde se hrstka hrdinů musí vyrovnávat z krutostí věznitelů a nelidskými podmínkami,ale i bojovat o své místo a přežití proti hyenismu některých stejně uvězněných spolubojovníků,kteří nemají absolutní smysl pro lidskost a soudržnost spolu z empatii.Skvěle si zde zahrál i Jan Tříska v roli velitele tábora..Krutý,a surový válečný film s prostředí zajetí. ()

BOIKOT

Úžasná záležitost o jedné z nejkrutějších věznic za občanské války v USA , spíš to teda vyvolávalo pocit koncentráku . Tendle film jsem shlédl s horečkou kolem 28 stupňů a to co přišlo v noci bylo opravdu utrpení. Může se to jevit zvláštně ale měl jsem sen o tom že jsem vězněm v Andersonville a všechny ty věcicičky co byly v tomto filmu jsem mohl prožít znovu ! (děkujeme vypadněte) ! Takovou hrůzu jsem už dlouho nezažil. Herecké výkony jsou opravdu věrohodné a moc dobře se na ně dívá. Film začíná během přestřelky při níž je jeden severský oddíl zajat a putuje do pekel horoucích tedy do Andersonville. Končí to tím jak vězni Andersonville opouští s tím že jdou domů ! Omyl domů nešly ale jen do jiných věznic .Doporučuji s výstrahou : jestli se necítíte ve své kůži rozhodně nekoukat !!!!! ()