Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatické vyšetřování smrti židovské ženy. Černošskému detektivovi zabijí parťáka a zároveň je zabita starší židovská žena. Stopy vedou k jedinému muži, který se však důmyslně ukrývá. Při dalším šetření se ukazuje, že "podloží" vraždy je rasismus -, zejména odpor k Židům. Černošskému detektivovi, v jehož žilách částečně koluje i procento židovské krve se podaří nakonec vraha nalézt... Sám však kromě fyzických ran utržil řadu psychických, z nichž se jen tak lehce nevzpamatuje... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Maloco detektiviek sa takto podari. Reziser David Mame t si dal zalezat na filme, to vidno na prvy pohlad. Cernoci, Zydy - smrt vysetruje cernossky detektiv. Kulisy nic moc, ale dialogovo je film namakany, tempo na urovni. Z hercov su znamejsi len William H. macy /Cellular 2004/ a Ving Rhames /Dawn of the dead 2004/. 74 % ()

hlošík 

všechny recenze uživatele

"Říkáš, že jsi Žid, ale neumíš hebrejsky. Kdo tedy jsi?" Homicide patří do té zajímavé odnože krimi snímků, kde detektiv nehledá tolik řešení daného zločinu, ale spíše zločin sám mu slouží k tomu, aby našel sám sebe. Židovský policista Gold právě stojí mezi případem, který je z hlediska kariéry bezesporu lákavý. To by se mu ale nesmělo pod ruce připlést zavraždění židovské majitelky v obchodu, který sídlí uprostřed chudé a primárně černošské čtvrti, ačkoliv sama byla členkou velmi zámožné rodiny. Gold chce tento případ odbýt, ale sám se mu stále vrací a spolu s ním i další otázky o jeho vlastní identitě. Postupně jako by se ocital na pomezí dvou neslučitelných sounáležitostí - sounáležitosti vůči policejnímu sboru a té, kterou cítí k náboženské komunitě, do níž se postupně stále více noří. Už jen díky této cestě hlavní postavy a celkem nekonvenčnímu pojetí detektivního žánru stojí Homicide za pozornost. Trochu ji ale sráží jak některé scénáristické zkratky (ukvapená expozice, dvakrát detektiv natrefí na místo činu čirou náhodou), tak možná až přílišná polopatičnost v tom, jakým způsobem nastoluje v dialozích hlavní téma. O něm naštěstí dále pojednává komplexně a nejednoznačně, což dokládá i skvělý konec. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

Dobrá, špinavá (zabudnutá) neo-noir detektívka. Špinavá prostredím, spoločnosťou a jazykom (fan-fucking-tastic!). Scenár s ošúchanou, ale príjemne variovanou zápletkou si pomáha s nie vždy uveriteľnými skratkami... napokon to však vyvažuje skvelý záver. Prekvapivý a bezútešný. To, že Mamet atmosféru noirovej ulice vie, dokázal už vo výbornom debute House of Games (1987). Mantegna inak veľmi presne obsadený! Bavilo ma sa naňho pozerať. Málokedy sa detektív takto "hľadá" v zločine. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Pochmurné a temné krimi drama ze špinavých ulic Baltimoru, kde to vře mezi židy, černochy a policisty. Židovský detektiv vyšetřuje vraždu židovky, která ho zavede na stopu radikální sionistické organizace a neonácků a zároveň se snaží dopadnou černocha kvůli drogám a vraždám policistů. Poměrně depresivní a s překvapivým rozuzlením. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama