poster

Špatné zprávy pro Medvědy

 • USA

  The Bad News Bears

Komedie / Drama / Sportovní

USA, 1976, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oskar
  ***

  Nemám moc rád děti ve filmech a ještě méně filmy o sportu, takže film o dětském baseballovém týmu věru není nic pro mě. Ve prospěch Medvědů ale musím říct, že nepatří k těm stokrát obkresleným výchovně rodinným šablonám na toto téma, že děti nepřetváří do podoby, v jaké se líbí jejich ambiciózním rodičům, a vzato kolem dokola je mile politicky nekorektní. Walter Matthau hraje muže, který přišel k postu trenéra jako slepý k houslím a vše, v co doufá, je, že zásoba piv a cigaret mu pomůže přítomnost těch malých otravů vydržet po nezbytně nutnou dobu. Výchova? Ambice? Touha vítězit? Dávno ví, že jsou to prázdné pojmy. Nestačí, že musí ty smrady pořád překřikovat a shánět jim pro celou tu šaškárnu sponzory? Ale čím neúspěšnější jeho tým je, tím ramenatější jsou pokořující řeči soupeřů a na tohle je Walter citlivý. Ano, právě tím, že tým loserů vede životní loser a film ani jedno z toho nepopírá a nelakuje narůžovo, se zásadně liší od jiných s podobnou tématikou. Impuls, proč se zvednout z prachu a dokázat, že Medvědi nejsou o nic horší než ostatní zvířecí týmy, je díky tomu věrohodnější. Nad tři hvězdičky přesto nepůjdu. Film je o dobrou půlhodinu delší, než je třeba, a jakkoli ho Walterova osobnost drží na nohou, scény, ve kterých nevystupuje, jsou výrazně méně zábavné. 60%(12.3.2011)

 • Paity
  ***

  Berme to ta, že všehny tyhle sportovní komedie jsou točeny hlavně pro americké publikum. Jako rodinná záležitost dobré.(13.8.2013)

 • Rob Roy
  ***

  Matthau jako pivař ténující neschopný dětský baseballový tým. Ne moc zábavné a slabě vygradovaný finálový zápas.(21.4.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,211,330Tržby Celosvetovo $-(2.12.2008)

 • LiVentura
  ****

  Hezká komedie.(29.8.2009)

 • - The Bad News Bears patrí medzi 12 najobľúbenejších filmov Quentina Tarantina. Uviedol to pre britský filmový magazín Sight and Sound. (dom1niq)

 • - Roy Turner (Vic Morrow) nosí hodinky značky Rolex GMT Master. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace