Rodinný lékař

Nemocné navštěvovati

House Calls

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1978, 123 min

"Amosi, vy jste operoval?" - "Ne, jenom jsem myl auto." - "Díkybohu." Příjemná romantická komedie, ačkoliv více romantická než komediální. Ústřední dvojka perfektní, postelová scéna k popukání vtipná a scéna, v níž hraje Something od Beatles, zase velice krásná. Není to nic světoborného, na rozdíl třeba od Kaktusového květu bych si Rodinného lékaře znovu hned tak nepustil, ale zároveň ani nic, co by člověka nudilo nebo nedejbože namíchlo.(18.1.2014)

Najlepsi Matthau bol v spojeni s genialnym Jackom lemmonom, tu ide len o radobyvtipnu, hodne plytku americku komediu. On ovdovel, stretol juu, ktora je tiez vdova, postupne sa do seba zamilovali. To je super, laska bola hetero,a le par posobil az moc filmovo a umelo, zapletka je vycpela, dialogy coskoro vyfucia do prazdna. Sivy, sedivy priemer, ktory neuratzi, ale nenadchne. Nema cim : 60 %(5.9.2017)

No jo, opravdu jenom průměr. Ačkoliv je mi to moc líto, protože jsem si od toho flmu slibovala daleko více srandy. Vedlo mě k tomu přesvědčení, že ostřílená hvězda WALTER MATTHAU bude řádit jako černý mor. (Viz KAKTUSOVÝ KVĚT). A tak teď nevím, zda to bylo tím, že neměl tak báječné dialogy nebo tím, že partnerkou nebyla okouzlující INGRID BERGMANN. Herečka GLENDA JACKSON nebyla špatná, ale tak obyčejně se chová spousta žen, nebyla nápaditá a to by myslím "starého děvkaře" ani trochu nelákalo. Jediný kouzelný moment tam byl vážený lékař po ránu vyjde převlečen z domu v dámském županu a se šátkem na hlavě, skočí do taxiku a nechá se v této garderobě odvézt do špitálu....atd. Je to sice komedie, ale proti očekávání opravdu jenom 3*.(18.1.2011)

Hluboce se stydím,že jsem tuhle komedii ještě neviděl.Nemá chybu,ale vzhledem k tomu,že jsem se poslední dobou nějak rozpětkoval,tak možná je načase trochu brzdit vtěch chvalozpěvech.Herecké mistrovství obou dvou,perfektně napsané dialogy,výborný dabing i hudba paráda.5 hvězd nechám na druhé podívání.Ale určitě to snímek nemine.(4.1.2011)

Klasicka komedia s Walterom Matthauom v ktorom hra svojho tradicneho frflosa. Tentokrat doktora, ktoremu zomrela zena a tak si chce uzivat nezaväzny sex s mladymi zenami, ale zblizi sa so zenou do ktorej sa neplanovane zamiluje a celkom dlho sa brani, kym si to pripusti. Romanticka linia je priemerna. Vtipov mohlo byt podstatne viac. Najviac ma bavila linia so starym senilnym primarom, ktory je uplne mimo a nic si nepamäta. On jediny je zdrojom vydarenych vtipov. Keby bol cely film zabavny ako jeho linia, tak by to bola pecka. Ale takto je to len mierny nadpriemer na jedno pozrete. 6/10.(31.8.2016)