Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ten muž má lék na všechno... Doktor Charley Nichols před časem ovdověl, ale osamělý život ho vůbec nebere. Jednoho dne se seznámí s Ann Atkinsonovou, která se v nemocnici zotavuje po operaci. I ji potkal podobný osud, nedávno se totiž rozvedla se svým manželem. Na první pohled se zdá nemožné, aby se tihle dva do sebe zamilovali, přesto se tak stane. Je ale jasné, že lovec ženských srdcí a žena, která nechce být jen dalším úlovkem sukničkáře, to nebudou mít vůbec lehké. Jejich láska ale nakonec překoná všechny nesnáze ve zdařilé romantické komedii, která docela jistě pobaví, ale také příjemně zahřeje u srdce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Plytká romantická komedie o tom, kterak se dva nejdříve hádají, pak se do sebe zamilují a... Jenže tenhle tuctový námět je doplněn komediálním talentem Matthau. Pravda ve dvojici s Jackem Lemmonem byli mnohem zábavnější, takřka nepřekonatelní. Zápletka Rodinného lékaře záhy vyčpí, dialogy vyprchají z paměti, ale figurka senilního šéfa nemocnice zůstane po boku úchvatné postelové scény Matthaua s Jacksonovou. Nadhodnocuji, ale za tyto dva aspekty nelze jinak. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Čerstvě ovdovělý lékař Walter Matthau potká pacientku a veřejnou kritičku státního zdravotnictví Glendu Jacksonovou. Ta přijme v nemocnici místo v administrativě, usadí se tam jako bakterie a zevnitř naleptá její organismus. Paralelně se rozvíjí jejich hádavá lovestory. Je to slušný film se spoustou vtipných dialogů, ale tlučou se v něm ty dva střídající se děje. Osobní a profesní spory Waltera a Glendy nejsou dost přesvědčivě provázané. Jeden oslabuje druhý a můj celkový dojem z filmu proto jen o málo převyšuje průměr. Matthau hraje další obvyklou variaci na své zanedbané vlky-samotáře, Jacksonová úzkoprsou Angličanku se suchým ostrovním humorem a za pochvalu stojí také Art Carney. Jeho pomatenému, neschopnému primáři Willoughbymu ("Pacienti? Ubožáci! Kdo vede tuhle nemocnici, já, nebo oni?") patří možná nejvtipnější scény filmu. Moc nečekejte a dostanete film na solidní, neurážlivé úrovni. 60% ()

Reklama

Orlau32 

všechny recenze uživatele

No jo, opravdu jenom průměr. Ačkoliv je mi to moc líto, protože jsem si od toho flmu slibovala daleko více srandy. Vedlo mě k tomu přesvědčení, že ostřílená hvězda WALTER MATTHAU bude řádit jako černý mor. (Viz KAKTUSOVÝ KVĚT). A tak teď nevím, zda to bylo tím, že neměl tak báječné dialogy nebo tím, že partnerkou nebyla okouzlující INGRID BERGMANN. Herečka GLENDA JACKSON nebyla špatná, ale tak obyčejně se chová spousta žen, nebyla nápaditá a to by myslím "starého děvkaře" ani trochu nelákalo. Jediný kouzelný moment tam byl vážený lékař po ránu vyjde převlečen z domu v dámském županu a se šátkem na hlavě, skočí do taxiku a nechá se v této garderobě odvézt do špitálu....atd. Je to sice komedie, ale proti očekávání opravdu jenom 3*. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Amosi, vy jste operoval?" - "Ne, jenom jsem myl auto." - "Díkybohu." Příjemná romantická komedie, ačkoliv více romantická než komediální. Ústřední dvojka perfektní, postelová scéna k popukání vtipná a scéna, v níž hraje Something od Beatles, zase velice krásná. Není to nic světoborného, na rozdíl třeba od Kaktusového květu bych si Rodinného lékaře znovu hned tak nepustil, ale zároveň ani nic, co by člověka nudilo nebo nedejbože namíchlo. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Klasicka komedia s Walterom Matthauom v ktorom hra svojho tradicneho frflosa. Tentokrat doktora, ktoremu zomrela zena a tak si chce uzivat nezaväzny sex s mladymi zenami, ale zblizi sa so zenou do ktorej sa neplanovane zamiluje a celkom dlho sa brani, kym si to pripusti. Romanticka linia je priemerna. Vtipov mohlo byt podstatne viac. Najviac ma bavila linia so starym senilnym primarom, ktory je uplne mimo a nic si nepamäta. On jediny je zdrojom vydarenych vtipov. Keby bol cely film zabavny ako jeho linia, tak by to bola pecka. Ale takto je to len mierny nadpriemer na jedno pozrete. 6/10. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama