Rodinný lékař

Nemocné navštěvovati

House Calls

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1978, 123 min

"Amosi, vy jste operoval?" - "Ne, jenom jsem myl auto." - "Díkybohu." Příjemná romantická komedie, ačkoliv více romantická než komediální. Ústřední dvojka perfektní, postelová scéna k popukání vtipná a scéna, v níž hraje Something od Beatles, zase velice krásná. Není to nic světoborného, na rozdíl třeba od Kaktusového květu bych si Rodinného lékaře znovu hned tak nepustil, ale zároveň ani nic, co by člověka nudilo nebo nedejbože namíchlo.(18.1.2014)

Najlepsi Matthau bol v spojeni s genialnym Jackom lemmonom, tu ide len o radobyvtipnu, hodne plytku americku komediu. On ovdovel, stretol juu, ktora je tiez vdova, postupne sa do seba zamilovali. To je super, laska bola hetero,a le par posobil az moc filmovo a umelo, zapletka je vycpela, dialogy coskoro vyfucia do prazdna. Sivy, sedivy priemer, ktory neuratzi, ale nenadchne. Nema cim : 60 %(5.9.2017)

Čerstvě ovdovělý lékař Walter Matthau potká pacientku a veřejnou kritičku státního zdravotnictví Glendu Jacksonovou. Ta přijme v nemocnici místo v administrativě, usadí se tam jako bakterie a zevnitř naleptá její organismus. Paralelně se rozvíjí jejich hádavá lovestory. Je to slušný film se spoustou vtipných dialogů, ale tlučou se v něm ty dva střídající se děje. Osobní a profesní spory Waltera a Glendy nejsou dost přesvědčivě provázané. Jeden oslabuje druhý a můj celkový dojem z filmu proto jen o málo převyšuje průměr. Matthau hraje další obvyklou variaci na své zanedbané vlky-samotáře, Jacksonová úzkoprsou Angličanku se suchým ostrovním humorem a za pochvalu stojí také Art Carney. Jeho pomatenému, neschopnému primáři Willoughbymu ("Pacienti? Ubožáci! Kdo vede tuhle nemocnici, já, nebo oni?") patří možná nejvtipnější scény filmu. Moc nečekejte a dostanete film na solidní, neurážlivé úrovni. 60%(8.3.2010)

Velmi dobrá a hlavně zábavná dialogová komedie, ve které Matthau doslova září. Kadence slov jsou neskutečné a dabing je tak perfektní, že dopřává i českému divákovi zakusit jeho herecké mistrovství. Příběh ani není tak důležitý a není vlastně ani nijak zábavný, diváka však různé Matthauovi poznámky a dialogy skutečně odzbrojí.(30.7.2018)

Klasicka komedia s Walterom Matthauom v ktorom hra svojho tradicneho frflosa. Tentokrat doktora, ktoremu zomrela zena a tak si chce uzivat nezaväzny sex s mladymi zenami, ale zblizi sa so zenou do ktorej sa neplanovane zamiluje a celkom dlho sa brani, kym si to pripusti. Romanticka linia je priemerna. Vtipov mohlo byt podstatne viac. Najviac ma bavila linia so starym senilnym primarom, ktory je uplne mimo a nic si nepamäta. On jediny je zdrojom vydarenych vtipov. Keby bol cely film zabavny ako jeho linia, tak by to bola pecka. Ale takto je to len mierny nadpriemer na jedno pozrete. 6/10.(31.8.2016)