Tajný život americké manželky

Masky:

Ben Nye

Kostýmy:

Travilla

Na ten úplně první, nejpovrchnější pohled nic moc a skoro to ani není film. Spíš rozhlasová hra s doprovodnými ilustracemi. Nejméně půl hodiny nesledujeme víc než Anne Jacksonovou, vedoucí dlouhý meditativní monolog na téma "je mi 34 let a mám celý život za sebou". Vyplatí se to vyposlechnout, protože následuje ta lepší část, kde se dostane ke slovu Walter Matthau. Tentokrát jako zhýčkaný filmový herec, co je unavený servilními kývaly a všem bůhvíproč říká Karle. :-) No a Jacksonová jako uťápnutá stepfordská panička zatouží zakusit, jaké asi je být jednou z jeho dívek. Žádnou třeskutou zábavu nečekejte. Tahle komedie nestaví na vršení pointovaných gagů, ale opravdu jen a jen na dialogu, kde se na způsob refrénu opakují stále tytéž informace, pokaždé v jiné souvislosti. Asi tak - není to film-atrakce, ale něco jako třeba Hoffman nebo Básník a kočička. Když jsou už tři ráno, pořád ještě nemůžete spát, litujete, že jste přes den vypili tolik kafí a hledáte, čím byste se zabavili, tak je to film pro vás. 60%(13.6.2006)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 20.1.1972 (Sevastopol)(21.1.2013)