Boj po vítězství

Бой после победы

(Sovětský svaz)

Válečný / Thriller

Sovětský svaz, 1972, 166 min

Špinonážně detektivní film (není válečný, odehrává se již po kapitulaci Třetí Říše ) volně navazující na filmy "Puť v Saturn" a "Konec Saturna" o sovětstkém rozvědčíku Krylovovi alias Krammerovi.(21.5.2005)

• piglit

Prosovětští agenti zrádně infiltrují mladou, čerstvě vznikající osvobozeneckou organizaci. Film poté popisuje hrdinný boj drobných i vrcholných členů proti této smrtící hrozbě...(2.11.2010)

Další špionážní akce Sergeje Krylova, tentokrát již po válce. Američtí spojenci z válečných dob se stávají nepřáteli a temná doba studené války může pomalu začít. Stejně jako předchozí snímky 'Cesta do Saturnu' a 'Konec Saturnu' se opět jedná o inscenační konverzační dvojdílný počin, který je silný hlavě na dialozích. Stejně jako ve filmu by to mohlo bez úpravy fungovat i na divadle. Akce se tu tedy bohužel nedočkáme. Neznamená to však, že by se jednalo o špatný počin. Pravda, mnozí diváci se mohou nudit, ale při pozorném vnímání děje by to tak být nemuselo. Po historické reálnosti jsem nijak nepátral. Sovětská kinematografie je z doby vzniku tohoto počinu známa a tak jsem si filmový zážitek nenechal nijak zkazit. Doporučit se to tedy dá jen náročnějšímu divákovi.(28.1.2015)