Radiq

Reportérka a vymahač dluhů (dříve polda) vyšetřují vraždu, možná nehodu jejího přítele, taky novináře, kterej přišel na kloub (sebe)vraždě, kterou má možná na svědomí nějakej bohatej chlapeček. Dění ve filmu je celkem reálné, takže se nedočkáte žádných neuveřitelných akcí nebo jinejch pytlovin. Ale taky se nedočkáte ničeho zajímavýho. ()

Vavča

Není to vůbec špatný detektivní thriller s Antohny Wong Chau-Sangem v hlavní roli s Angelicou Lee po boku. dvě třetiny se složitá mozaika vyšetřování dobře rozvíjí, atmosféra je napínavá, akční scény tíhnou k realismu, což není nijak na škodu, pomáha to atmosféře. Herecké výkony jsou dobré. V rámci realističnosti zde neslyšíte skoro žádnou hudbu nebo jen velmi málo a decentně, důležitý je ruch velkoměsta. Bohužel těsně před koncem se odehraje konec takový nijaký, velmi slabý, málo vysvětlující, působí to hodně nedomyšleně a utle. Fakt škoda, pro dobré herecké výkony jsem vždy schopen odpustit mnohé, ale logické díry v některých místech byly příliš velké a nadějný scénář přišel málem na zmar. ()