Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ztracená civilizace vydává kruté tajemství. Během výzkumu na tajemných mayských pyramidách je náhle zavražděn doktor Slivak, který tomuto tématu zasvětil celý život. Jeho úmrtí je však pouze první v řadě dalších, mnohem brutálnějších zabití, která se všechna točí kolem dávného prokletí Mayů. Do pátrání po pachateli těchto hrozivých činů se vydává doktorova dcera Lisa, podporována dávným přítelem svého otce. Hrozivé stíny krutých vrahů jsou však stále blíž... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Neznámy horor odohrávajúci sa v originálnom prostredí. K originálnemu prostrediu patrí aj originálny nápad (a občas aj dej). No to je asi jediné pozitívum filmu. Ešte gore efekty, tie celkom ušli, aj keď miestami išli mimo kameru. Ináč film je brak ako sa patrí, od hereckých výkonov cez dialógy až po dej, ktorý pekne uspáva... 50%. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Typická osmdesátková záležitost z italské produkce. Hlavní hrdina, kurevník, se pohybuje od láhve k jedné ženě a pak znovu k jiné láhvi a jiné ženě.... dokud do jeho života nevstoupí dcera profesora, jenž záhadně zemřel. Žádné velké zvraty se však stejně nekonají, vpodstatě telenovela okořeněná o pár úmrtí. Škoda, že místy se film táhne, slušilo by mu zkrácení. Pěkná příroda, sex hodně soft, a pak ty vraždy - spolknutá trubka, řádění ve vaně a háčky na ryby (u těch jsem čekal razantnější nasazení jako u Hellraisera). Jo a fajn rituál s pliváním...hadů? pijavic? červů? no to je jedno. A zlomený prstík při souboji (hned si jeden vzpomene na Mouchu). Čekal jsem větší masomlejn, ale budiž... ()

Reklama

gumli 

všechny recenze uživatele

V starých mexických chrámoch sa prebudí stará kliatba Mayov.Ľudia sú pozabíjaní krvavými spôsobmi a neznámou a neviditeľnou silou.Turistické prostredie Mexika zmiešané z ľudovými poverami a okultizmom.Ale útoky sú vedené len na cudzincov,nie na domácich.Všetko vrcholí v deň Dia de los Muertos,to je mexický sviatok,deň mŕtvych.Je to dosť slušný film,exotika,miestne legendy,pôvodné náboženstva.Dá sa tam vidieť aj exorcismus,aj kohútie zápasy.Je to taká stredná horrorová trieda. ()

Dragoni 

všechny recenze uživatele

Pro příznivce hororů 80.let a především bizardních umrtí, velké dávce krve a sexu v exotickém prostředí se bude Prokletí Mayů jistě líbit, pro ty ostatní se jedná o průměrný horor s horší kamerou, která nedokáže diváka pořádně pohltit do již tak slabé atmosféry. Necenzurovaná italská brutalita, která již v dnešní době nemá co nabídnout.40 % ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu nabídl slibný rozjezd i docela velkou dávku mysteriózní atmosféry, jenže potom nastal zhruba půlhodinový útlum, který oživila pouze přítomnost dvojice agresivních mladíků. Tyto dvě postavy se mi líbili společně s pohlednou exotickou pumpařkou asi nejvíc. Nesmím opomenout ani lechtivější scénku, jenže hororová podstata filmu ustoupila do pozadí což byla velká škoda. Tvůrci naštěstí nezapomněli co má být hlavní náplní filmu a brzy vrátili film do tempa. Příchod temným sil a rychlý sled několika vražd prokrvil skomírající děj a nutno podotknout, že se bylo určitě na co dívat. Film Maya je rozhodně zajímavou průměrnou podívanou. Tohle typické béčko má svoje klady a samozřejmě i své mouchy, ale v konečné fázi se na něj určitě podívat dá. Asi největším plusem je fakt, že se tvůrcům podařilo místy navodit opravdu dobrou atmosféru, která asi nejvíc gradovala zhruba v rozmezí 65.-89.minuty. Bohužel vše dobré se pohnojilo hodně špatným koncem, který sníží i mé celkové hodnocení. 50%. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama