Maria Goretti je mladé dievča žijúce v chudobnej roľníckej rodine. Pre rodinu Gorettiovcov, ale aj pre ostatných roľníkov nastali ťažké časy pretože ich zemepán im neplatí spravodlivú mzdu a nedáva im lieky proti malárii a tak mnoho roľníkov umiera. Časom smrtelnej chorobe podlahne aj otec Marie a tiež umrie. Maria však nestráca vieru v Krista a naďalej je svetlom pre otatných roľníkov. O Mariu má vážny záujem mladík Alexandro ona ho však vytrvalo odmieta s argumetom, že keď príde ten pravý pre ňu Pán jej ho ukáže. Alexandra zožiera nenávisť k Márii, ktorá vyvrcholí násilnou vraždou. Mária leží dobodaná na smrtelnej posteli a ani v tejto tažkej chvíli nestráca vieru a odpúšťa Alexandrovi, ktorý svoj čin úprimne oľutoval. (ethos)

Madison

Pekný príbeh o mladom výnimočnom dievčati, ktoré aj v utrpení vedelo nájsť Boha a podriadiť sa Jeho vôli. Film o odpustení, nádeji a silnej viere. Bacuľatá Maria Goretti s nepredstaviteľnou duševnou silou vyžarujúcou za hranice ľudského chápania, bola rozkošná. 70% ()

salahadin

Rozporuplné pocity. Film sám o sobě je takový klasicky katolický patos, téměř nonstop tu hraje někdy dokonalé slzopudná hudba (poklona mistru Morriconemu), herci o sto šest přehrávají a příběh je dovedený do extrémů. A celé to tlačí na pilu, div se zuby nezadrhnou. Filmy nekriticky adorující světce/světice jsou holt skoro všechny stejné. Jakoby se onen svatý/á takto narodil, měl od kolébky jasno a téměř neudělal v životě žádnou chybu. Takoví nebeští supermani bez jediné chybičky. Jestli to na někoho působí povzbudivě k následování, mě to naopak odrazuje. Podobné filmy (toto, Bakhita apod.) by měli sledovat asi jen lidé se silnou vírou. Bože, prosím tě, dej mi. ()

Hedka

Sila námetu vysoko prevyšuje profesionalitu filmárov. Nedostatky scenára a réžie, ako aj zbytočný pátos niektorých postáv však neznižujú hodnotu tohoto filmu až natoľko, aby som ho ohodnotila menej ako 5 hviezdičkami. Enniovi Morriconemu sa svojou hudbou podarilo povzniesol tento film na dokonalý duchovný zážitok. ()

Mariin

Napsal bych stejný komentář jako Hedka, která to učinila dříve a naprosto výstižně. Skutečný příběh 12leté dívenky sv. Marie Goretti (+1902), svatořečené roku 1950. Její sochu znám z poutního kostela v Hlubokých Mašůvkách. Slzy? Slzy. ()

pm

Jistěže se na tom podepsala spousta drobných událostí těch dnů, on je Giovanni Coppa vážně ohromně milý a skromný chlapík, ale v kryptě baziliky sv. Marie Gorettiové v Nettuno se mne tehdá dotkly skutečné emoce, což se o tom filmu říct nedá. Tedy: síla námětu není v žádném případě téma k polemice, ale Baseho televizní film je prostě jen učesaný příběh pro mladší školní děti. ()

KrestanFilms

Podle tohoto filmu (skutečnost neznám) věřila Maria Bohu celým srdcem a byla Jeho dokonalým světlem tady na zemi a před svou smrtí dokázala něco, co si mnozí nedokáží ani představit. Navzdory tomuto hlavnímu vláknu film dále nedoporučuji, protože může více vzít, nežli dát. ()

LV.Helter odpad!

Použil som to síce veľa krát, ale teraz to myslím smrteľne vážne "najhorší film v dejinách filmu". Svojím spracovaním a kresťanskou propagandou je to najväčší flash do očí. Po skončení som neveril svojim očiam...vlastne im ani teraz neverím. ()

hygienik

Zle, veľmi zle. O Márii Goretti vie väčšina katolíkov veľa. Práve preto som si istý, že nie je potrebné o nej točiť takýto sladký, osvetový gýč, ale normálne kvalitné dielo bez pátosu a afektu. Pretože tí, ktorí majú 30 a menej rokov a mali by byť filmom oslovení, by toto spracovanie nemuseli rozdýchať. Keby to bolo nebodaj moje prvé "stretnutie" s Máriou, zlomil by som nad ňou palicu, ako nad podivínkou, ktorá modernému človeku nemá čo povedať. Blamáž!!! ()

wampilenka

Nedokážu přimhouřit oči nad formou. Nejvíc mě rozčiloval hudební podkres tím, jak moc napovídal, co je zrovna záhodno pociťovat. ()

otík

Další film z italské produkce určen výhradně pro věřící. Jen ti mohou pochopit příběh mladičké světice Marie Goretti, která pro čistotu a lásku k Bohu obětovala svůj život. Film má všechny klasický prvky daného žánru (životopis světce) a je jen škoda, že film končí smrtí Marie a nedává už informace o jejím vrahovi, Alessandrovi, který nebyl odsouzen k smrti, ale po několika letech ve vězení vstoupil do řehole. Film je inspirován knihou Nebe nad močály - Životopis sv. Marie Goretti. Hudba: Andrea Morricone & Ennio Morricone, hrají: Martina Pinto (Maria), Massimo Bonetti (Luigi Goretti - otec), Luisa Ranieri (Assunta Goretti), Flavio Insinna (padre Basilio) - také gladiátor ve Svatém Petrovi ()

Marina111

Človeku sa až nechce veriť, že ide o televízny film. Nie žeby bola jeho kvalita porovnateľná s príbehmi svätých sfilmovaných v iných krajinách, no v rámci Talianska, ktoré síce chrlí podobné príbehy jedna radosť, no ich kvalita je často otázna, je Baseho poňatie životného príbehu mladej mučeníčky naozaj presvedčivé. Možno až priveľmi idylický obraz života - no možno to je len môj problém, že ani svätcov si neviem predstaviť dostatočne svätých. Rozhodne však poteší, že Martina Pinto, predstaviteľka hlavnej hrdinky, uniesla na svojich útlych pleciach celý dlhý film a dotiahla ho s dostatočnou dávkou dôveryhodnosti až do tragického vyústenia. ()