poster

Maria Goretti (TV film)

Drama

Itálie, 2003

 • otík
  ****

  Další film z italské produkce určen výhradně pro věřící. Jen ti mohou pochopit příběh mladičké světice Marie Goretti, která pro čistotu a lásku k Bohu obětovala svůj život. Film má všechny klasický prvky daného žánru (životopis světce) a je jen škoda, že film končí smrtí Marie a nedává už informace o jejím vrahovi, Alessandrovi, který nebyl odsouzen k smrti, ale po několika letech ve vězení vstoupil do řehole. Film je inspirován knihou Nebe nad močály - Životopis sv. Marie Goretti. Hudba: Andrea Morricone & Ennio Morricone, hrají: Martina Pinto (Maria), Massimo Bonetti (Luigi Goretti - otec), Luisa Ranieri (Assunta Goretti), Flavio Insinna (padre Basilio) - také gladiátor ve Svatém Petrovi(1.5.2010)

 • salahadin
  **

  Rozporuplné pocity. Film sám o sobě je takový klasicky katolický patos, téměř nonstop tu hraje někdy dokonalé slzopudná hudba (poklona mistru Morriconemu), herci o sto šest přehrávají a příběh je dovedený do extrémů. A celé to tlačí na pilu, div se zuby nezadrhnou. Filmy nekriticky adorující světce/světice jsou holt skoro všechny stejné. Jakoby se onen svatý/á takto narodil, měl od kolébky jasno a téměř neudělal v životě žádnou chybu. Takoví nebeští supermani bez jediné chybičky. Jestli to na někoho působí povzbudivě k následování, mě to naopak odrazuje. Podobné filmy (toto, Bakhita apod.) by měli sledovat asi jen lidé se silnou vírou. Bože, prosím tě, dej mi.(9.7.2014)

 • Hedka
  *****

  Sila námetu vysoko prevyšuje profesionalitu filmárov. Nedostatky scenára a réžie, ako aj zbytočný pátos niektorých postáv však neznižujú hodnotu tohoto filmu až natoľko, aby som ho ohodnotila menej ako 5 hviezdičkami. Enniovi Morriconemu sa svojou hudbou podarilo povzniesol tento film na dokonalý duchovný zážitok.(19.6.2009)

 • hygienik
  *

  Zle, veľmi zle. O Márii Goretti vie väčšina katolíkov veľa. Práve preto som si istý, že nie je potrebné o nej točiť takýto sladký, osvetový gýč, ale normálne kvalitné dielo bez pátosu a afektu. Pretože tí, ktorí majú 30 a menej rokov a mali by byť filmom oslovení, by toto spracovanie nemuseli rozdýchať. Keby to bolo nebodaj moje prvé "stretnutie" s Máriou, zlomil by som nad ňou palicu, ako nad podivínkou, ktorá modernému človeku nemá čo povedať. Blamáž!!!(7.5.2017)

 • pm
  ***

  Jistěže se na tom podepsala spousta drobných událostí těch dnů, on je Giovanni Coppa vážně ohromně milý a skromný chlapík, ale v kryptě baziliky sv. Marie Gorettiové v Nettuno se mne tehdá dotkly skutečné emoce, což se o tom filmu říct nedá. Tedy: síla námětu není v žádném případě téma k polemice, ale Baseho televizní film je prostě jen učesaný příběh pro mladší školní děti.(26.2.2012)

 • - Maria Goretti sa narodila 16. októbra 1890. Zomrela 6. júla 1902. Alessandro Serenelli si vo väzení odsedel 27 rokov. Svoj čin ľutoval a bolo to poznať aj na zmene jeho správania sa vo väzení. Po prepustení pracoval ako záhradník a vrátnik v kláštore kapucínskych bratov vo francúzskej obci Marches. Zomrel vo veku 87 rokov. Posledných 67 rokov svojho života prežil pokojne a v meditáciách. (Šuplík)