• kareen
  ****

  Roztomilá černá komedie plná omylů, záměn a falešných nebožtíků, které by sice neškodilo poněkud rychlejší tempo, ale mě i tak výborně pobavila, už jen díky té báječné sestavě britských komiků. Ale nejlepší byl stejně Peter Sellers v malé roličce morálně diskutabilního lékaře, obklopeného hromadou koček. A loterijní nadaci Tontina bych já osobně přejmenovala na nadaci Darwinových cen, vzhledem k nebetyčně hloupým, přesto zábavným způsobům úmrtí většiny kandidátů na stotisícovou výhru.(11.6.2015)

 • MrCreosote
  ****

  Průřez britskou komediální školou poloviny šedesátých let, jež kráčí ve stylu slavných cynických komedií studia Ealling. Každý herec tu uplatňuje jinou techniku komiky a dohromady je Nesprávná truhla přímo natlakována mírně dadaistickým humorem. No posuďte sami: slavný charakterní herec Ralph Richardson neustále mele pantem a vede přednášku na téma "bič v bibli", John Mills je uřvaný nesnesitelný stařík na smrtelné posteli, Michael Caine hraje nesmělé nemehlo se srdcem na správném místě, Dudley Moore je idiot snažící se vlézt do postele s každou druhou, Peter Cook hraje vychcaného hajzlíka se smrtelně vážným výrazem (ačkoli bývá pokaždé přechcán), no a korunu všemu nasazuje Peter Sellers, muž tisíce tváří, který opět změnil image i přízvuk a rozesměje vás svým zkrachovalým, věčně namazaným doktorem. Klasikou se pro mě Nesprávná truhla sice nestane, jako lehká černá komedie s vynikajícími herci ale funguje znamenitě.(12.8.2013)

 • burina
  *****

  Komédia s takou koncentráciou skvelých vtipov, že vám hrozí trvalé poškodenie bránice.:-) Peter Cook a Dudley Moore boli vynikajúci komici, k tomu nesmelý Michael Caine a v malej roli skrachovaný doktor Peter Sellers. Za všetky scény spomeniem aspoň tú, kde sa jeden brat snaží zabiť druhého vázou s čerstvými kvetinami(Too late to apologize!).:-)(12.2.2009)

 • Javert
  ****

  Bláznivá komedie plná tradičního anglického humoru a skvělých herců. Závěrečná honička pohřebních vozů a scéna na hřbitově je par excellence. The Wrong Box dokazuje, že komedie se starším datem výroby můžou (a často také jsou) mnohokrát zábavnější a hlavně chytřejší, než veselohry z produkce dnešní. A:"My father was a missionary. He was eaten by his Bible class." B:"And your mother?" A:"She too. They never eat one without the other."(29.1.2009)

 • dopitak
  ***

  Pravdu má Superpero, tahle komedie jest poněkud zbabraná, natahovaná a nešťastně nakřivo vybroušená. Za vtipným začátkem s nedobrovolným odchodem "hráčů" ze scény se humor stává křečovitým, na chviličku se vzpamatuje v ordinaci MUDr. Pratta (koťátku jsem se poprvé a naposled hlasitě zasmál) - k nepoznání namaskovaného Petera Sellerse, aby nakonec zatížen mnoha přehmaty a zbytečnými loknami definitivně pohřbil veškeré naděje na příhodném místě - na hřbitově. Viděno ve skvělém českém dabingu (Česká televize 2001, za zmínku zejména výborný Otakar Brousek starší).(3.6.2012)

 • - Peter Sellers svou roli natočil za 3 dny a bylo mu za každý den natáčení přislíbeno 25 000 amerických dolarů. (Pavlínka9)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace