Bláznivá komedie plná tradičního anglického humoru a skvělých herců. Závěrečná honička pohřebních vozů a scéna na hřbitově je par excellence. The Wrong Box dokazuje, že komedie se starším datem výroby můžou (a často také jsou) mnohokrát zábavnější a hlavně chytřejší, než veselohry z produkce dnešní. A:"My father was a missionary. He was eaten by his Bible class." B:"And your mother?" A:"She too. They never eat one without the other."(29.1.2009)

• charge

Určitě bych si pustil znova, britskej humor mi asi moc nesedí, ale to nic nemění na tom, že tahle rádoby vtipná comedy je až moc krutá k divákovi svojí extrémní nudností, někdy i nelogičností, třeba tam neni patrný jak se Nanette Newman dozvěděla o úmrtí svýho strýce, ale jde se na něj ptát do pohřebního ústavu a nezajímavým dějem o nějakejch (ne)existujících mrtvolách v sudech s postavami otravnými až k pláči, gentlemanové, plesniví dědkové, jejich vnuci uličníci a na nervy mi lezící Nanette Newman. 10%(6.9.2016)

Reziser Bryan Forbes /Raging Moon, Seance on a Wet Afternoon/ natocil u nas v SK a CZ koncinach prakticky neznamu vybornu ciernu komediu. Tempo ma film perfektne, dialogy su namakane, isty clovek umrel, ale ide o jeho dedicstvo /spusta libier, film je britsky/ taxa bude falsovat a klamat a a zastierat a mlzit. Vo velkom, a o tomto je film. Michael Caine tu mal len malu rolu, o perfektnu komediu sa starali halvne podla mna Peter Cook a Dudley Moore. Opat dalsie mena, ktore chybaju do mojho vseobecneho prehladu, je mi zname ze dnes uz Sona Fazulu a Bennyho Kopca pozna uz kazdy retard. A perfektnymi hlaskmi sa to len mnozi : "Moj otec umiera". To je mi luto. Ani ne, ten umiera uz 5 - 6 rokov". 88 %(7.10.2017)

"Nemůžeš konstatovat smrt jenom proto, že chybí projevy života." Tak nám Masterman Fisbury zemřel. Bylo to však dříve než jeho bratr Joseph? Tak to je těžká otázka a protože jde o velké peníze, tak se bude falšovat doba, místo i způsob úmrtí a to je zábavné. Zábavné je to zejména proto, že oba mrtví bratři stále žijí a policejní inspektor nemá nejmenší tušení koho a za co má zavřít. Tohle je prostě úžasně bláznivá záležitost, která nabízí jeden zábavný moment za druhým, ale já jsem se tomu z nějakého záhadného důvodu nedokázal smát. Chtěl jsem se smát a skutečně bylo čemu, ale nešlo mi to, tak to nemohu s hvězdami přehánět.(23.3.2016)

Roztomilá černá komedie plná omylů, záměn a falešných nebožtíků, které by sice neškodilo poněkud rychlejší tempo, ale mě i tak výborně pobavila, už jen díky té báječné sestavě britských komiků. Ale nejlepší byl stejně Peter Sellers v malé roličce morálně diskutabilního lékaře, obklopeného hromadou koček. A loterijní nadaci Tontina bych já osobně přejmenovala na nadaci Darwinových cen, vzhledem k nebetyčně hloupým, přesto zábavným způsobům úmrtí většiny kandidátů na stotisícovou výhru.(11.6.2015)

• - Peter Sellers svou roli natočil za 3 dny a bylo mu za každý den natáčení přislíbeno 25 000 amerických dolarů. (Pavlínka9)