Miláčku, zmenšil jsem děti

• slovenský

Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Jeden z tých zábavnejších nezmyslov osemdesiatok. Až mi je ľúto, že sa nemôžem nejakým zázračným strojom dostať opäť do tohto obdobia a ísť na Honey... do kina. Ale ešte by to náhodou nefungovalo a zmenšil by som sa. Prípadne by sa zmenšovací stroj dal využiť na to, aby ste sa zmenšili pred telkou a mali by ste zrazu doma IMAX. Ale dobre, k filmu. Niekoľko scénok je vtpných, niekoľko trikovo celkom slušne zvládnutých a celkovo to má riadne tempo. Film akoby si pýtal modernozovaný remake a ja dúfam, že k tomu nikdy nedôjde. 70%(28.4.2018)

Rodinná sci-fi komedie, mající svůj zábavný potenciál i dnes. Námětově patří do řady obdobných snímků, kdy se lidé pomocí nějakého přístroje zmenšují, mezi něž patří, jak známo, i český film ´Což takhle dát si špenát.´ či TV seriál ´Křeček v noční košili.´ Nápaditost příběhu je obrovská a po technické stránce se ve vizuálních efektech neztrácí ani v dnešní době plného CGI. Jednoduchý a hlavně srozumitelný děj, nenucený humor a velké dobrodružství. Nic naplat, tohle se ve své době hodně povedlo.(23.6.2018)

Po mnoha letech jsem si vzpomněl na legendární blbůstku mých dětských let, a na Amy O'Neill - mou dětskou lásku na první pohled v této blbůstce hrající. K mému překvapení mě tato fantastická taškařice dokázala pobavit i po mnoha letech a vůbec nic mi nebrání dát čtyři hvězdy. Pozdější pojem mezi režiséry, Joe Johnston, již ve svém debutu ukázal, že je nadaným tvůrcem nenáročné rodinné zábavy a skvěle mu v tom pohohl výborný a dnes pozapomenutý Rick Moranis, který se tehdy vyhříval na vrcholu své popularity. Film navíc obstojí bez problémů i po trikové stránce.(21.9.2013)

Kultovní záležitost mého dětství. V osmi letech jsem chtěl být taky zmenšený a dostat se přes trávník domu. Povozit se na mravenci. Proletět se na čmelákovi (nebo včele, nevím). Zaplavat si v mléku…. Kde jsou ty dětská léta, kdy jsem takovýto film považoval za vůbec nejlepší dílo všech dob? Hodně dlouho jsem tento film sháněl. Nemohl jsem si za nic na světě vzpomenout, jak se ten film vlastně jmenoval. Trvalo to takových 8 let. Nedávno jsem k němu však čistou náhodou přišel a s chutí jsem se na to podíval. Bohudík musím říct, že už to nepovažuji za kultovní záležitost. Už ani nechci jezdit na mravencovi. Jedno se ale musí nechat. Na svou dobu docela vyspělé a originální dílo. Na sobotní odpoledne jak dělané.(23.3.2011)

Velmi pěkná rodinná komedie s pěknými triky. Roztomilého mravence jsem opravdu zbožňoval. Celkově to bylo veselé dobrodružství, které se sice odehrávalo jen na zahradě, ale pro tu bandu dětí to byl prales. Z odstupem času a i tím, že každý stárneme, se na to už díváme z jiného světla. I tak je to však snímek, který si zaslouží pozornost. 65%(1.12.2009)

• - Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)

• - Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)