Miláčku, zmenšil jsem děti

• Austrálie

Honey, I Shrunk the Kids

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Iste si väčšina z vás pamätá toho malého zakrpateného zmrda, ktorý sa motal okolo "Krotiteľov duchov". V jedničke ho posadol démom a v druhej časti robil krotiteľom advokáta. Stvárnil ho Rick Moranis. V roku 1989 dostal príležitosť prezentovať sa aj hlavnej úlohe. V sci-fi komédii "Honey, I Shrunk the Kids" si zahral bláznivého vedátora, ktorému sa podarilo zmenšiť svoje vlastné deti a ich kamarátov do mikroskopickej veľkosti. Na svoju dobu to malo prvotriedne filmové triky. Pobavil som sa. ***(5.12.2018)

Rick Moranis zde jako půvabný měsíc, jehož paprsky pozlatily křišťálově vodní hladinu jeho krásou, která by se dle mého názoru dala rámovat a jeho odstín vlasů obdivovat, jak květy v zahradě růží, nad kterou slunce nezapadá a jeho půvab stále uchovává. A když by náhodou slunce zapadlo teď, hvězdy se postarají o jeho okouzlující vzhled. ♥(31.1.2021)

• Lacike

Triky su vzhladom na rok vzniku stale posobive. Hlavne kvoli absencii digitalnych efektov. Lenze detske postavy su mi strasne nesympaticke a tym padom mi bolo jedno ake nastrahy ich cakaju kym sa im podari znova sa zväcsit. A Rick Moranis to uz tiez nezachrani. Nema tu az tak vela priestoru a tentoraz ani nie je prilis vtipny.(17.4.2011)

Dětské filmy hodnotím jen sporadicky, dělají je pro jinou věkovou kategorii diváků, necítím se proto být objektivním hodnotitelem. Tahle sci-fi se mi ale líbí, takže mi to nedělá až takový problém. Zaujal mě námět, oceňuji, jak je to pestré, vyhráli si s tou posunutou perspektivou. Co mě na tom ale baví nejvíc, to je vzájemná sounáležitost mezi dětmi, které se octly napospas nástrahám světa běžných lidí. Chovají se k sobě přímo ukázkově a příklady, jak známo, táhnou. Škoda, že na jeden biják s kamarádskými dětmi připadá deset filmů s dětmi, které snad ani dětmi nejsou. Ale třeba se pletu a vidím to zbytečně moc černě. Už jsem předeslal, že v tomhle žánru a zacílení běžně nefrčím.(23.3.2015)

• Streeper

Tenhle film jsem neviděla ani když jsem byla malá. Úplně mě to minulo a bohužel mám z toho takový pocit, že se ani moc nestalo. Jsem si jistá, že na 80.léta to byl wow film s úžasnými filmovými triky a vážně se mi to nechce srovnávat s dnešní technologií, ale asi jsem už prostě rozmazlená. Bohužel ani příběh není dostatečně silný, aby dokázal být po celou dobu zajímavý. Pro děti možná poutavý film, pro dospělé spíše nudnější retro sci-fi.(22.6.2019)

• - Pro scénu, ve které miniaturizovaný Nick Szalinski (Robert Oliveri) spadne do misky s cereáliemi Cheerios, byla nádrž naplněna 16 000 galony mléčné látky vyrobené z vody, zahušťovadel potravin a barviva. Cheerios byly vyrobeny z nafukovacích duší traktorových pneumatik o průměru přes 3,5 metru a potažených pěnou. (Landauer)

• - Původní název filmu byl „Teenie Weenies“, který byl odmítnut z důvodu, že zněl příliš infantilně a mohl by odradit starší diváky. (Landauer)

• - 3 metry veliká sušenka v trávě byla vyrobena z polyuretanové pěny, ovšem náplň byla skutečná. (Landauer)