Miláčku, zmenšil jsem děti

• slovenský

Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Podle mě nejlepší film na téma zmenšování lidiček. Je to komedie, trochu praštěná, s velmi pěknými speciálními efekty (zvlášť bych vypíchl let na zádech včely). Taky se mi moc líbila scéna, kde tatínek létá nad trávníkem, zavěšený na provaze a s lupou v ruce prohledává trávník. Celý film stojí na výborném Ricku Moranisovi. Určitě se na to zase rád podívám.(20.5.2009)

Po mnoha letech jsem si vzpomněl na legendární blbůstku mých dětských let, a na Amy O'Neill - mou dětskou lásku na první pohled v této blbůstce hrající. K mému překvapení mě tato fantastická taškařice dokázala pobavit i po mnoha letech a vůbec nic mi nebrání dát čtyři hvězdy. Pozdější pojem mezi režiséry, Joe Johnston, již ve svém debutu ukázal, že je nadaným tvůrcem nenáročné rodinné zábavy a skvěle mu v tom pohohl výborný a dnes pozapomenutý Rick Moranis, který se tehdy vyhříval na vrcholu své popularity. Film navíc obstojí bez problémů i po trikové stránce.(21.9.2013)

Velmi pěkná rodinná komedie s pěknými triky. Roztomilého mravence jsem opravdu zbožňoval. Celkově to bylo veselé dobrodružství, které se sice odehrávalo jen na zahradě, ale pro tu bandu dětí to byl prales. Z odstupem času a i tím, že každý stárneme, se na to už díváme z jiného světla. I tak je to však snímek, který si zaslouží pozornost. 65%(1.12.2009)

Veselá, nápaditá, legrační komedie, je zde však jedna smutná část a taky jeden feministický prvek, který v moderní době bývá celkem běžný. Všimněte si, že oba tátové jsou blbci, zatímco obě mámy jsou normální a neztrapňují se. Ta jejich dcera je taky praštěná, když tančí se smradlavým mopem místo úklidu, ale je to feministicky podáno jako akt hodný obdivování. Takže když pomineme ten feminismus, je to opravdu velice povedená komedie se smutnou vsuvkou.(4.11.2017)

Ideálny film pre rodinný večer s deťmi. Vždy som mal rád tieto filmy na tému zmenšovania. Dobrodružstvom sa v tomto momente stáva i obyčajná prechádzka trávnikom. Z tak jednoduchej témy sa dá čerpať nespočetné množstvo nápadov na dobrodružstvo a akčné scény. Je tu cítiť atmosféra 80-tych rokov, ucho poteší i hudba od J. Hornera v dobách keď "válcoval". A herci? Tí v podobných filmoch nie sú až tak dôležitý, ale myslím, že casting sa vydaril. Rovnako na výbornú dopadol i film, v ktorom mi prišlo zaujímavé všetko, pretože keď sme malý, ale fakt malinký je zaujímavé naozaj všetko...Dnes je na podobné filmy skvelá doba plná dokonalých trikov a predsa je to tu samý transformer...Naposledy tu boli veľmi podarený Pidilidi, ale od vtedy tma...80%.(12.7.2013)

• - Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)

• - Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)