Miláčku, zmenšil jsem děti

• slovenský

Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Po mnoha letech jsem si vzpomněl na legendární blbůstku mých dětských let, a na Amy O'Neill - mou dětskou lásku na první pohled v této blbůstce hrající. K mému překvapení mě tato fantastická taškařice dokázala pobavit i po mnoha letech a vůbec nic mi nebrání dát čtyři hvězdy. Pozdější pojem mezi režiséry, Joe Johnston, již ve svém debutu ukázal, že je nadaným tvůrcem nenáročné rodinné zábavy a skvěle mu v tom pohohl výborný a dnes pozapomenutý Rick Moranis, který se tehdy vyhříval na vrcholu své popularity. Film navíc obstojí bez problémů i po trikové stránce.(21.9.2013)

Velmi pěkná rodinná komedie s pěknými triky. Roztomilého mravence jsem opravdu zbožňoval. Celkově to bylo veselé dobrodružství, které se sice odehrávalo jen na zahradě, ale pro tu bandu dětí to byl prales. Z odstupem času a i tím, že každý stárneme, se na to už díváme z jiného světla. I tak je to však snímek, který si zaslouží pozornost. 65%(1.12.2009)

Podle mě nejlepší film na téma zmenšování lidiček. Je to komedie, trochu praštěná, s velmi pěknými speciálními efekty (zvlášť bych vypíchl let na zádech včely). Taky se mi moc líbila scéna, kde tatínek létá nad trávníkem, zavěšený na provaze a s lupou v ruce prohledává trávník. Celý film stojí na výborném Ricku Moranisovi. Určitě se na to zase rád podívám.(20.5.2009)

• Lacike

Triky su vzhladom na rok vzniku stale posobive. Hlavne kvoli absencii digitalnych efektov. Lenze detske postavy su mi strasne nesympaticke a tym padom mi bolo jedno ake nastrahy ich cakaju kym sa im podari znova sa zväcsit. A Rick Moranis to uz tiez nezachrani. Nema tu az tak vela priestoru a tentoraz ani nie je prilis vtipny.(17.4.2011)

Ideálny film pre rodinný večer s deťmi. Vždy som mal rád tieto filmy na tému zmenšovania. Dobrodružstvom sa v tomto momente stáva i obyčajná prechádzka trávnikom. Z tak jednoduchej témy sa dá čerpať nespočetné množstvo nápadov na dobrodružstvo a akčné scény. Je tu cítiť atmosféra 80-tych rokov, ucho poteší i hudba od J. Hornera v dobách keď "válcoval". A herci? Tí v podobných filmoch nie sú až tak dôležitý, ale myslím, že casting sa vydaril. Rovnako na výbornú dopadol i film, v ktorom mi prišlo zaujímavé všetko, pretože keď sme malý, ale fakt malinký je zaujímavé naozaj všetko...Dnes je na podobné filmy skvelá doba plná dokonalých trikov a predsa je to tu samý transformer...Naposledy tu boli veľmi podarený Pidilidi, ale od vtedy tma...80%.(12.7.2013)

• - Původní datum uvedení filmu bylo v prosinci 1988, ale bylo odloženo na červen 1989. (rafix)

• - Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)