poster

Miláčku, zmenšil jsem děti

 • český

  Co je malý, to je hezký

 • USA

  Honey, I Shrunk the Kids

 • slovenský

  Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

 • KosiR_ksr
  ***

  Joe Johnston umí udělat z rodinného filmu zábavnou a napínavou podívanou, o čemž mě zcela přesvědčil svým vynikajícím Jumanji, které bych osobně klidně přidal do kategorie Podobné (i přes rozdílné náměty lze jen těžko nevidět značnou podobnost mezi těmito filmy). Tento snímek je jeho docela zdařilým předchůdcem. S lehkým přihlédnutím k době vzniku dávám 65%. Bohužel v konkurenci dnešních triků začíná pomalu zapadat a hereckými výkony (ve srovnání například se zmíněným Jumanji v čele s Williamsem) také není něčím výrazně nadprůměrným nebo nezapomenutelným.(28.4.2013)

 • Karlos80
  ***

  Dobrá triková bláznivá komedie která se mě docela v mých mladých letech páčila, teď když jsem ji viděl znovu tak svůj názor neměním. Ač ve srovnání s legendárním Arnoldovským snímkem The Incredible Shrinking Man 1957, není tento snímek s produkce Walta Disneye tak nápaditý, ovšem zase díky svým mnohým docela obstojným trikovým kouzlům přináší mnohá a velmi nečekaná překvapení a mění je v napínavé dobrodružství.. Rick Moranis v domě plném svých technických zlepšováků a ve své roli věčného smolaře byl velmi dobrý.(25.7.2007)

 • Salsecnew
  *****

  Veselá, nápaditá, legrační komedie, je zde však jedna smutná část a taky jeden feministický prvek, který v moderní době bývá celkem běžný. Všimněte si, že oba tátové jsou blbci, zatímco obě mámy jsou normální a neztrapňují se. Ta jejich dcera je taky praštěná, když tančí se smradlavým mopem místo úklidu, ale je to feministicky podáno jako akt hodný obdivování. Takže když pomineme ten feminismus, je to opravdu velice povedená komedie se smutnou vsuvkou.(4.11.2017)

 • gogo76
  ****

  Ideálny film pre rodinný večer s deťmi. Vždy som mal rád tieto filmy na tému zmenšovania. Dobrodružstvom sa v tomto momente stáva i obyčajná prechádzka trávnikom. Z tak jednoduchej témy sa dá čerpať nespočetné množstvo nápadov na dobrodružstvo a akčné scény. Je tu cítiť atmosféra 80-tych rokov, ucho poteší i hudba od J. Hornera v dobách keď "válcoval". A herci? Tí v podobných filmoch nie sú až tak dôležitý, ale myslím, že casting sa vydaril. Rovnako na výbornú dopadol i film, v ktorom mi prišlo zaujímavé všetko, pretože keď sme malý, ale fakt malinký je zaujímavé naozaj všetko...Dnes je na podobné filmy skvelá doba plná dokonalých trikov a predsa je to tu samý transformer...Naposledy tu boli veľmi podarený Pidilidi, ale od vtedy tma...80%.(12.7.2013)

 • lamps
  ***

  Jako mlaďas jsem to pochopitelně dost žral, neboť neexistuje moc věcí, které by si dítě přálo více, než prožít jeden den v miniaturní velikosti ve světě obrů. S odstupem let je to pořád fajnové dobrodružství, které by ale víc fungovalo jako epizoda ze seriálu o šíleném vědci a jeho různorodých pokusech. Expozice je totiž hodně dlouhá a představení hrdinové do jednoho nezajímaví, zatímco část kolem zmenšení toho zase tolik převratného neukáže (nejlepší je scéna se včelou a souboj se škorpionem). Naštěstí má aspoň Rick Moranis dostatečně zábavný ksicht a Johnston umí pracovat s prostředím a s triky, takže to celé tak nějak neškodně uteče a zabaví.(13.2.2018)

 • - Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

 • - Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace