Miláčku, zmenšil jsem děti

• slovenský

Miláčik, zmenšil som deti

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1989, 90 min

Joe Johnston umí udělat z rodinného filmu zábavnou a napínavou podívanou, o čemž mě zcela přesvědčil svým vynikajícím Jumanji, které bych osobně klidně přidal do kategorie Podobné (i přes rozdílné náměty lze jen těžko nevidět značnou podobnost mezi těmito filmy). Tento snímek je jeho docela zdařilým předchůdcem. S lehkým přihlédnutím k době vzniku dávám 65%. Bohužel v konkurenci dnešních triků začíná pomalu zapadat a hereckými výkony (ve srovnání například se zmíněným Jumanji v čele s Williamsem) také není něčím výrazně nadprůměrným nebo nezapomenutelným.(28.4.2013)

Po mnoha letech jsem si vzpomněl na legendární blbůstku mých dětských let, a na Amy O'Neill - mou dětskou lásku na první pohled v této blbůstce hrající. K mému překvapení mě tato fantastická taškařice dokázala pobavit i po mnoha letech a vůbec nic mi nebrání dát čtyři hvězdy. Pozdější pojem mezi režiséry, Joe Johnston, již ve svém debutu ukázal, že je nadaným tvůrcem nenáročné rodinné zábavy a skvěle mu v tom pohohl výborný a dnes pozapomenutý Rick Moranis, který se tehdy vyhříval na vrcholu své popularity. Film navíc obstojí bez problémů i po trikové stránce.(21.9.2013)

Podle mě nejlepší film na téma zmenšování lidiček. Je to komedie, trochu praštěná, s velmi pěknými speciálními efekty (zvlášť bych vypíchl let na zádech včely). Taky se mi moc líbila scéna, kde tatínek létá nad trávníkem, zavěšený na provaze a s lupou v ruce prohledává trávník. Celý film stojí na výborném Ricku Moranisovi. Určitě se na to zase rád podívám.(20.5.2009)

Po dlouhé době komedie, na kterou se hezky dívalo, od začátku, až do konce. Sympatické herecké obsazení, dobré výkony mladistvých herců a šílené vědátorské scény, jejich rodičů. Příjemná komedie pro celou rodinu, ve které se práce dělala pěkně postaru a triky jsou daleko uvěřitelnější, než ty, které se dnes dělají pomocí počítačů a ve filmech působí spíš trapně (prázdně).(17.3.2018)

• Lacike

Triky su vzhladom na rok vzniku stale posobive. Hlavne kvoli absencii digitalnych efektov. Lenze detske postavy su mi strasne nesympaticke a tym padom mi bolo jedno ake nastrahy ich cakaju kym sa im podari znova sa zväcsit. A Rick Moranis to uz tiez nezachrani. Nema tu az tak vela priestoru a tentoraz ani nie je prilis vtipny.(17.4.2011)

• - Ve scéně, kdy spolu děti jedou na mravenci, je v jednom záběru vidět dva členy natáčecího štábu. (Mol)

• - Joe Johnston v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Původní datum uvedení filmu bylo v prosinci 1988, ale bylo odloženo na červen 1989. (rafix)