Sobotní poledne se docela vydařilo, čekal jsem animák "podle názvu" a pak tam viděl Ela. Aha. Sportovní filmy mají v sobě určité kouzlo a mají pevnou vůli držet se navzájem nad vodou. Každý chce vyhrát, ale někdy je důležitější se zúčastnit a ukázat, že i slabší mohou mít svou odhodlanost a ukázat všem co v sobě opravdu mají. Jo, sportovní filmy jdou většinou přes klišovité téma a děj, na to si už musíme zvyknout. Film na mě působil pozitivně. Je to spíš pro mladší generaci, ale jinak snímek neurazí. 55%.(11.7.2015)

• Z0oMb3E

Ako ohodnotiť film pre vekovú skupinu 7-15? Ako ohodnotiť film o športe ktorý z duše neznášam? Bratská rivalita prerastie až do vytvorenia dvoch mládežníckych družstiev (nie mužstiev). Ako to býva v podobných filmoch pre pozdvihnutie sebavedomia aj úplních magorov, že aj oni dokážu vyhrať nad trénovaními mládežníkmi s budúcou kariérou v NFL. Pár vydarených vtípkov vytrhlo film z kategórie odpad!. Ak nieste z cieľovej skupiny, pre ktorú je film určený, absolútne o nič neprídete, ak si ho necháte ujsť.(9.10.2010)

Místy neskutečně vtipný, většinou ale klišovitý film. Tvůrci tentokráte pojali vděčné sportovní téma "loseři vs. hvězdy" trochu jinak, do hlavních rolí obsadili děti a celé to naservírovali na rodinném podnose. Přesto (nebo právě proto) se nedokázali oprostit ani jediného klišé, které provází tento typ filmů (a možná i proto tyhle filmy mám celkem rád :-) ). Takže výsledek bodování filmu je 70% a výsledek zápasu je -- ne, to neřeknu, každopádně zápas byla ta nejlegračnější pasáž filmu.(20.9.2013)

Mít celý život trauma z toho, že váš sourozenec je ve všem lepší než vy, asi není už samo o sobě lehké, ale když pak navíc ještě tento sourozenec (v tomto případě bratr) nevybere vaše dítě do žákovského týmu amerických fotbalistů jen proto, že vaše dítě je holka a ne kluk, a přitom je stejně dobrá jako kluci, tak to už si říká přímo o válku. A Danny do té války proti svému bratrovi skutečně vstupuje, a tak se může začít odvíjet zajímavý příběh o rivalitě dvou bratrů a dvou znepřátelených týmů amerického fotbalu, z nichž jen jeden může hrát národní ligu. A myslím, že není těžké si v tomto případě tipnout, který z týmů nechají tvůrci vyhrát, jestli vyhrají outsideři nebo favorité musí být jasné každému, kdo už některé sportovní filmy viděl. Film samozřejmě nabízí mnoho vtipných momentů, obzvláště taktika Malých obrů jak rozhodit při zápase Kovboje je velice nápaditá (prdění, pěna u pusy), ale on vůbec celý film se nese v hodně příjemném duchu rodinných filmů a občas nabídne i nějakou tu vtipnou scénku. Pokud se podívám na herecké výkony, tak ze známějších herců je zde k vidění Ed O´Neill, kterého jistě každý z vás zná jako Ala Bundu. Zde hraje arogantního a trochu namyšleného bývalého profesionálního hráče amerického fotbalu a musím říci, že z jeho role jsem měl rozporuplné pocity, chvílemi mi byl sympatický (obzvláště jako hodný a chápající strýc), jindy mi byl zase hodně nepříjemný. Ale svou roli zvládl docela dobře. V dětských rolích pak lze z těch známějších jmen poznat Devona Sawu nebo Alexu Vegu. Když se nad celým filmem zamyslím, tak se jedná o příjemný filmový zážitek, který jsem si užil a film hodnotím v rámci žánru rodinné sportovní komedie velmi vysoko. Dávám tedy čtyři hvězdy.(27.6.2010)

• dobytek

Tohle je vyloženě film pro děti. Já na to koukal jenom kvůli Alu Bundovi (Ed O'Neill). Tentokrát nehraje chudého prodavače bot, ale naopak arogantního a bohatého prodejce automobilů, který navíc trénuje děti americký fotbal. Proti němu stojí Rick Moranis, který sestavil svůj tým z těch, co se nevešli do týmu "Ala Bundy". Tyto dva týmy nakonec proti sobě nastoupí v utkání. Už si jenom můžete domyslet, kdo asi tak vyhraje... Jak už jsem napsal, je to prostě film pro děti. Navíc Ed O'Neill mi ve svojí roli vůbec neseděl. Já ho mam pořád zafixovanýho jako Ala Bundu.(21.11.2006)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii, konkrétně v Arroyo. (reich)