poster

Rozhádaní dědicové

 • Velká Británie

  Splitting Heirs

Komedie

Velká Británie, 1993, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lionheart
  ***

  Jedna hvězda za anglické prostředí, druhá za nádhernou Catherine Zeta-Jones a Třetí (velké T, protože je vlastně minimálně za dvě hvězdy, ale ten film si čtyři * nezaslouží) za úchylného advokáta Johna Cleese, který si film ukradl pro sebe... vlastně celou dobu čekáte jen na scénky s Johnem Cleesem.(5.8.2012)

 • Oskar
  **

  Představte si spojení zápletek filmů Šlechetné srdce a šlechtické korunky a Král Ralph, kvalitu vydělte dvěma a dostanete Rozhádané dědice. Chápu, že využití amerických peněz k natočení britské komedie je nepohodlně zavazující, ale jsou i tací, kteří z toho vyvázli se ctí. Ať nechodím daleko, Johnu Cleesovi se v Rybě jménem Wanda podařilo americké investory náležitě podojit a ve filmu pak jejich národ zesměšnit výsostně britskými prostředky. ;) Eric Idle bohužel zvolil opačnou cestu - snahu zalíbit se a zavděčit. Každá slibně rozehraná situace proto neomylně skončí u polopatické obscénní pointy. Úplná mizérie to sice není, ale dříve nastavenou laťku zkrátka Idle podlezl s ohnutým hřbetem. 40%(2.5.2008)

 • PetrPan2
  ***

  Kdysi to byl sen mnoha mužů, aby se jim třiadvacetiletá Catherine Zeta - Jones podívala do očí a svůdným hlasem pronesla: "Chceš jít ke mně na kafe nebo mě rovnou ošukat?" Musím uznat, tohle mě opravdu pobavilo, tohle a pak ještě výborný John Cleese... bohužel ostatní upadli jaksi do průměru, což je škoda. Mohla z toho být kultovka, ale není...(23.6.2010)

 • Dudek
  ***

  Vcelku příjemná podívaná, přesto jsem však vzhledem k jménům tvůrců čekal mnohem více ztřeštěného humoru. John Cleese jako vraždící maniak opravdu výborný, a to i přestože má tak trestuhodně málo prostoru. Samotný příběh nepatří mezi špičku, ale několik výborných situací (zejména převrácený automobil) činí z toho snímku nezapomenutelnou podívanou. Pokud vezmu v potaz scénář, musím ocenit trefnou narážku na současné telenovely - čert vem, že většinu z nich předběhl časem vzniku. Každopádně jak plyne z většiny komentářů, čekali jsme více.(1.5.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Dovolím si nesouhlasit s tím, že tito dědicové jsou rozhádaní. Vždyť jsou to nejlepší kamarádi a to, že se Tommy nejednou pokouší zavraždit Henryho, na jejich skvělém vztahu nic nemění. Je to zkrátka jednoduchá pohodová zábava, ve které se krásně nabízí mladičká Zeta alias Kitty a já mám jisté tušení, že její postelové nabídky "s" nebo "bez" bych patrně využil. Komu však svůdná krása nestačí, tomu se nabízí vražedný Dr. Shadgrind a kdo nerad křoupe suchý britský humor, tak ten ať si dá k filmové svačince raději něco jiného.(20.1.2014)