Studená fronta

• Rusko Cholodnyj front (více)

Snímek vypráví příběh mladého páru – Saši, dcery bohatých rodičů, a jejího přítele Ilji, mladého a ambiciózního scénáristy. Saša s Iljou tráví zimní dovolenou v pronajatém domě u oceánu na severu Francie. Několik dní před Silvestrem se Ilja na nákupech seznámí s Mášou, ztracenou ruskou dívkou, která zjevně vystoupila z vlaku na špatné zastávce a nemá kde strávit noc. (Cinemax)

slunicko2

Světoběžnická nová ruská inteligence navazuje na tradice 19. století. Jako bych slyšel Puškina či Dostojevského. 1) Vtipné duchaplné chvílemi dokonce ironické (!) dialogy - jev to nebývalý u ruské produkce - udrží diváka v křesle po celou dobu. 2) Opět je tu typická ruská vykořeněnost. Postavy nevědí, co se sebou a se svými životy, prací, sexualitou ani vztahy. Věrni tradici pijí, ale docela kultivovaně. 3) 39letý režisér Roman Volobujev, do té doby filmový kritik, natočil svůj celovečerní debut v prosinci 2014 v Normandii. Scénář napsal ve spolupráci s oběma hlavními představitelkami ženských rolí. Film i sám sestřihal. 4) 22letý moc pěkný Alexandr Moločnikov (Ilja) se zabývá i scénáristikou a režií. ()

Malarkey

Tady se někdo snažil býti umělecky založeným, ale dopadlo to tak, že jsem se každou dvacetiminutovku kroutil před obrazovkou a přemýšlel, co tím básník chtěl říci. ()

kolemjdouc

Saša ,Maša fakt to bylo jedno a když dostane hlavní roli krab a shnilá potvora kterou vyplavilo moře tak už na to koukáte a snažíte se zjistit o co má jít ()