Moderátor Steve Harvey uvádza americkú súťažnú reláciu, v ktorej proti sebe súťažia dva rodinné tímy po piatich členoch. Snažia sa uhádnuť päť najpravdepodobnejších odpovedí na anketové otázky. Rodina, ktorá získa tristo bodov, dostane šancu vyhrať 20 000 dolárov. (victt)

Arkanoid

U nás 5 proti 5. Steve Harvey je asi najlepší moderátor, čo poznám. Na show súťažného kvízového typu určite. Ide si to okázalou mimikou aj gestikou, tónom hlasu a mimoriadne oduševnenými reakciami, čím vyvoláva (aspoň u mňa) salvy smiechu. Na jeho reakcie na otázky o sexe sa nedá zabudnúť. Náš Andrej Bičan mu nesiaha ani po opätky topánok. ()

Mafian

Neuvěřím, že Family Feud je rodinná show. Přeci jen, ty otázky... Ale Steve Harvey jako moderátor válí. ()

victt

Family Feud je obdoba slovenského 5 proti 5, ale oveľa viac zábavnejšia. Vďačíme za to hlavne skvelému moderátorovi Stevovi Harveyovi. Veľa krát sú položené zaujímavé, netradičné otázky a vynikajúce odpovede na ne. Nikdy sa nemôžem prestať smiať na niektorých odpovediach súťažiacich. ()

MegaBite

Koncept show není nic pro mě, ale jsem na to schopný koukat jen kvůli Harveymu, ten jestli někdy odejde, tak ta show zkrachuje. ()

• Původní pořad Family Feud je v USA vysílán již od roku 1976. Současná edice je již třetí verzí. Měla premiéru 20. září 1999 a je vysílána dodnes (2016). (Dizzy_eM)
  • Pořad byl předlohou pro mnoho soutěžních adaptací na více než 50 mezinárodních trzích mimo Spojené Státy. (U nás 5 proti 5 (od r. 2007) nebo Co na to Češi (od r. 2016)). (Dizzy_eM)
  • Sledovanost Family Feud s lety postupně klesala, ale v roce 2010 byl do role moderátora obsazen Steve Harvey, díky němuž popularita opět vzrostla. Ještě ten samý rok byl pořad zařazen mezi TOP 5 nejpopulárnějších televizních show v zemi. (Dizzy_eM)