Není tábor jako tábor, zvlášť když ho vede takový svéráz jako Tripper Harrison. Jeho celoživotní náplní je zábava. Ale veškerá legrace jde stranou, když dojde na každoroční sportovní zápolení s vedlejším táborem… (oficiální text distributora)

FilmFaktor

Jednou na táboře, bylo mi cca 11-12 let, chýbal mi tam inštruktor ako je Bill Murray. Tábor vtedy dopadol pochopiteľne dosť napiču. V tomto tábore Bill Murray nechýba a celkovo teda film pôsobí veľmi srandovne a príjemne. S ľahkosťou natočené, inšpirácia pre mnohé ďalšie táborové voloviny a btw jedna z prvotín Ivana Reitmana. Potešilo. ()

Georgex

Ivan Reitman a Bill Murray byli začátkem osmdesátých let ve svých vrcholných formách, proto není divu, že spolu upekli skvělou letní komedii, která i v dnešní době dokáže vykouzlit úsměv na rtech a neztratila nic ze svého kouzla, ba naopak. Svůj podíl na tom má poměrně zdařilý scénář, pohodová hudba Elmera Bernsteina, ale hlavně zmiňovaný herec, který se zde doslova utrhl ze řetězu a sází jeden vtípek za druhým. Moje hodnocení 75%. ()

JohnnyD

Z čias, keď Bill Murray bol kráľom komédií a dievčatá zásadne nenosili podprsenky. Nenáročná letná oddychovka, ktorá síce nenatrhne bránicu, ale má úžasnú pohodovú atmosféru letného kempu. No finále s olympiádou je vynikajúce! Prekvapí Bill Murray, ktorý je nevídane uvoľnený. Zrejme ho vtedy ešte hranie v komédiách tak nesralo ako už o pár rokov neskôr... ()

aLPaC

Pohodová odpočinková komedie. I když není z osmdesátek, dalo by se říct má typicky osmdesátkový feeling. Možná takový průkopník, jehož finanční úspěch zametl cestičku ostatním. Možná se dokonce letním táborovým prostředím inspiroval i Pátek třináctého. Who knows. Každopádně zde vlastně ani není žádný pořádný děj, jen kupa scének, které táhne Bill Murray. ()

Han22

První z komedií v roce 1979 a kterou přes menší počet hodnocení jsem si sehnal především kvůli "debutu" Reitmana a Murrayho a relativnímu úspěchu v USA. Je to už spíše 80s záležitost o jednom turnuse na táboře, v podstatě bez příběhu. Nesmí chybět uťáplý ředitel, vedoucí myslící na sex, dvojice loserů tlusťoch a brejloun, zlý konkurenční tábor a introvertní kluk kterého nikdo nemá rád a který si samozřejmě na konci všechny získá. Pitominka u které jsem si ze začátku říkal, že by mohl přijít Jason Vorhees :) ale nakonec to byla celkem fajn zábava. Bill Murray to táhne jako vedoucí/přerostlé dítě co nic nebere vážně, docela jsem se bavil (ranní probouzení ředitele :D), jsou tu hezký holky a finální závod byl fajn. Reitman uměl líp, ale jako nenáročná a nenudící zábava to na 3* stačí. ()

• Matt Craven v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Keith Knight v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)