Na území žen

In the Land of Women

Územie žien

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 97 min

Sentimentální příběh s dějem bez výrazné pointy, kde vše plyne jaksi mimochodem a v klidu. Nebýt zbytečně sladkobolné poslední čtvrthodiny, ve které vystřelily všechny pomyslné flinty, bych deníčku kalifornského týpka, který jaksi zprostředkovaně prožívá drobná americká dramata, jemu kupodivu dosud známá jen z amerických filmů, udělil ty čtyři hvězdy s čistým svědomím. Takhle sice trochu váhám, ale byla to slušná pohoda. Čili slabší, leč ode mě čtyřka.(28.3.2011)

Klasický príjemný filmík...Neurazí, nenudí. V takýchto príbehoch je dôležité aby herecké výkony "prebili" stokrát ohraný príbeh a tu sa to darí. Troška mi bolo smutno Meg Ryan, ktorá stratila to svoje milučké čaro z jej predchádzajúcich romantických komédií. Už na nej badať vek dosť evidentne. K hlavnému hrdinovi nemám absolútn žiadne námietky...(11.9.2007)

Drama v němž emoce fungují a chvílemi jsem to prožíval dosti intenzivně. Navíc Meg Ryan ve vážnější roli je bezvadná, než její věčně romanticko vysmáté postavy. I když ani zde k tomu věčnému vysmátí nemá zase tak daleko, aspoň z počátku. Kristen Stewart ještě předtím než zabředla do Stmívání působí docela neosobitě, jakoby nevěděla jak se k roli postavit, bylo to prazvláštní, ale dalo se to. A Adam Brody podle mě zahrál dost nesympaticky hlavní postavu, navíc český dabing mi k jeho postavě vůbec neseděl, originální hlas neznám, ae tohole bylo hodně zlé. Dostat takhle stařecký hlas k mladíkovi. Přes ty výtky musím říct, že jsem to hltal a líbilo se mi to i tak velmi. Je to takové minimalistické, nic není příliš nafouknuté, prostě taková dramatická momentka ze života několika lidí. 8/10(1.11.2012)

Čudujem sa, že tento snímok má ako žánrové zaradenie uvedenú komédiu, pretože to komédia nebola ani náhodou. Skôr len romantická dráma, ktorá však nešla moc do hĺbky a dosť často aj nudila. Ponúkla však jednu peknú a dôležitú myšlienku na zamyslenie - niekedy si ani neuvedomujeme, ako dôležití môžu byť aj tí, ktorí vstúpia do nášho života iba na chvíľu. Oplatí sa aspoň zamyslieť nad tým, čo nám hovoria. 60/100(12.2.2017)

Vcelku průměrný námět s jistým množstvím klišovitých, typicky amerických scén povznáší na lehce nadprůměrnou úroveň ústřední herecká trojice za doplnění velmi rozumné Makenzie Vegy. Šikovný Adam Brody, skvělá Meg Ryan v roli, v jakém jsem ji doposud neviděla a úchvatná Kristen Stewart. Tady jsem si uvědomila, že ta holka někdy musí dostat Oscara(y). Její herecký projev je tak nádherně přirozený a osobitý a ona sama na mě vůbec nepůsobí jako "hvězda." Jako by se nesnažila (na něco) hrát a vypadat "nachystaně" před kamerami. Jakoby byla bez zájmu, jestli působí jako slavný idol a starostí o to, jestli jí její role přinese davy fanoušků a slávu. Je zajímavá, neskutečně talentovaná a pro mě jiná než nekonečná spousta těch mladých, usměvavých tvářiček. Vypadá, že nemá v úmyslu ze sebe dělat načančanou dámičku. Působí jako holka od vedle, se kterou byste klidně mohli kamarádit nebo zajít na pivko. Působí jako dívka, která si na sebe raději vezme tenisky a džíny, než podpatečky či vyzývavé šatičky. Tak na mne alespoň působí z fotografií. V její osobnosti je něco, jakoby klučičího, drsného, neposedného a buřičského.(29.8.2010)