Reklama

Reklama

Na území žen

  • USA In the Land of Women (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (167)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Meg mi nějak sešla z očí a z mysli a přepadla mě chuť s tím něco udělat. Zestárla, holka jedna, ale s tím herecky uzrála. Dlouze by se dalo vykládat, jak byl ten film plný nejen lidských ale i filmových chorob, ale mně se chce říct krátce: byl svůj a zapůsobil na mě. Vzpomínala jsem i na sofistikovaně omšelou Meg a empatika Adama Brodyho ještě dlouho po tom, co dvd rekorder a všechno kolem usnulo. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Vcelku průměrný námět s jistým množstvím klišovitých, typicky amerických scén povznáší na lehce nadprůměrnou úroveň ústřední herecká trojice za doplnění velmi rozumné Makenzie Vegy. Šikovný Adam Brody, skvělá Meg Ryan v roli, v jakém jsem ji doposud neviděla a úchvatná Kristen Stewart. Tady jsem si uvědomila, že ta holka někdy musí dostat Oscara(y). Její herecký projev je tak nádherně přirozený a osobitý a ona sama na mě vůbec nepůsobí jako "hvězda." Jako by se nesnažila (na něco) hrát a vypadat "nachystaně" před kamerami. Jakoby byla bez zájmu, jestli působí jako slavný idol a starostí o to, jestli jí její role přinese davy fanoušků a slávu. Je zajímavá, neskutečně talentovaná a pro mě jiná než nekonečná spousta těch mladých, usměvavých tvářiček. Vypadá, že nemá v úmyslu ze sebe dělat načančanou dámičku. Působí jako holka od vedle, se kterou byste klidně mohli kamarádit nebo zajít na pivko. Působí jako dívka, která si na sebe raději vezme tenisky a džíny, než podpatečky či vyzývavé šatičky. Tak na mne alespoň působí z fotografií. V její osobnosti je něco, jakoby klučičího, drsného, neposedného a buřičského. ()

Reklama

charlosina 

všechny recenze uživatele

Film, který se toho tolik snaží říct, ale vyznívá do prázdna... Pro mě velké zklamání. Očekávala jsem něco jiného, než "jen" těžkopádné dialogy a skřípající sentiment. Tvůrci nabídli příliš málo (a navíc plytkých) indicií k tomu, abych se mohla ponořit do děje či s některou z postav (byť jen na okamžik) soucítit. Škoda. Kristen Stewart mě na to nalákala, ale John Kasdan zklamal. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nezapomeň na tu scénu, ve který ho začínající policajt vyhulí mafiánskýmu bossovi." Asi začnu psát scénáře k soft pornu, protože se jedná o žánr s vysokou sledovaností i prodejností a mám dost málo fantazie na to, abych kazil podstatu nějakým žvatláním. Průzkumem trhu jsem však zjistil, že scénáře u nás automaticky generuje počítač HAL 69, takže ve mně Carter nezíská konkurenci. To je asi dobře, protože o něj právě svedly boj matka s dvěma dcerkami a na to je potřeba být ve střehu. Já jsem moc nebyl, takže jsem se občas pousmál, chvílemi jsem si zdříml a brzy jsem zjistil, že je mi tak nějak jedno kdo, komu, s kým, za čími zády nebo za kolik. ()

Radko odpad!

všechny recenze uživatele

Polievkový film. Dá sa pri ňom pripraviť a zjesť akákoľvek polievka. Kuchyňa či jedáleň pritom vôbec nemusia byť v rovnakej, ba ani v susednej izbe s tou, v ktorej prebieha projekcia Územia žien. Polievkový je tento film aj preto, že bez ohľadu na to aké prekvapenia v pointe prichystal, v skutočnosti to je totál jedno. Pretože všetko očakávané prekvapenie prebíja všadeprítomne páchnúci pocit zabezpečeného dostatku amerických stredných vrstiev (vlastný dom, auto, zamestnanie, vš vzdelanie, rodina), ktoré majú iba dva večné problémy: sex (alias vzťahy) a zdravotný stav. Nakombinovať sa dajú rôzne aj s rôznym výsledkom, no vždy je to rovnaká nuda. Preto sa vymýšľajú ozvláštnenia a herecké ťaháky. No zväčša nijako nepomôžu. A nech by tam popri predstaviteľkám emo upírky, večnej tridsiatničky a scénaristovi soft porna hral čojaviem aj ex-guvernér Kalifornie rakúskeho anabolicko-steroidového pôvodu, nič by sa nezmenilo. Nič. ()

Galerie (49)

Reklama

Reklama