Reklama

Reklama

Mise v ohrožení

  • Austrálie The Dish
Trailer

Obsahy(1)

Když Neil Armstrong poprvé otiskl svou nohu do měsíčního prachu, jediné spojení bylo díky satelitu mezi několika stovkami ovcí na australském venkově. Ve dnech před 19. červencem 1969 a vesmírnou misí, která poprvé otiskla lidské stopy na Měsíci, spolupracovala NASA se skupinou australských techniků, kteří souhlasili s nainstalováním satalitního přijímače. Anténu umístili přímo doprostřed ovčí farmy v městě Parkes, známém stříháním ovcí a právě toto rozhodnutí NASA mírně znepokojilo. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No spis nez komedie to je neco mezi komedii a dokumentem inspirovanym podle skutecny udalosti. Sceny kdy byste se zasmali tady moc neni(snad krome toho kdyz hrajou prenos z vesmiru) a vetsinou se budete jen pousmivat. Film je prolozen nekolika archivnima zaberama ze skutecny mise na mesic. Sam Neill to zahral spis prumerne, ale v poho mu verite, ze je spravcem "talire". Celkove tu tedy mame film o problemech s prenosem z mesice, ktery nema nijaky vetsi ambice nez divaka pobavit a to se mu dari celkem dobre. Ale na druhou stranu to zas nic extra neni a i pres vsechny klady je to takovy neslany nemastny, takze si vic jak 3* nezaslouzi. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Blíží se památný den, kdy poprvé bude otisknuta stopa člověka v prachu Měsíce. Tím vyvoleným sice může být jen jeden, ale miliony jiných chtějí tento okamžik sledovat alespoň v televizi. Díky moderní technice, a obrovskému satelitnímu talíři umístěnému u malého městečka Parkes v Austrálii, může být přání milionů vyslyšeno, a vzdálený signál poputuje do obrazovek obyčejných lidí. Teda, pokud se od satelitu podaří odehnat všechny ovce, nebo se nestane jiná neočekávaná událost ... Mám rád filmy, po jejichž skončení můžu strávit několik desítek minut pročítáním wikipedie a dalších zdrojů, kde si mohu celkový obraz filmu doplnit reálnými základy. Mám rád filmy, které se týkají vstupu člověka do vesmíru (jako jsou například Apollo 13 nebo Správná posádka). Mám rád filmy, u kterých se sice neutřískáte smíchy, ale úsměv vám z tváře po celý film nesleze. A přesně toto všechno Mise v ohrožení splňuje, a tak jenom lituji, že jsem moc mladej na to, abych v tento památný den, 20 července 1969 nemohl být alespoň částečně u toho... ()

Reklama

plechulka 

všechny recenze uživatele

Příjemný film na odpoledne u televize. Obdivuji scénáristu, který dokázal okolo téměř jediné dramatické situace (výpadek signálu) opentlit tu něco dopředu a tu něco vzad.... Líbí se mi představa, že nějaký Australan - zřejmě producent, když zhlédl např. Apollo 13 nebo podobný americký film, omílající hrdinné americké dobyvatele vesmíru praští pěstí do stolu a a zahřmí: "Sakra, my jsme taky přispěli, ne!? Koukejte něco vyšťourat a dát dohromady - a ať je to hodně vlastenecké, nezapomeňte na ovce!" ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Film velmi volně rekonstruuje první přistání na Měsíci z pohledu obyvatel australského městečka Parkes, ve kterém je umístěn obří satelitní přijímač, který měl za úkol přenášet televizní vysílání z procházky po Měsíci. Hlavními hrdiny jsou zdánlivě čtyři vědci/technici, kteří měli stanici na starost a jejichž úkolem bylo zajistit ničím nerušený přenos signálu z měsíce. Ve skutečnosti je hlavním hrdinou filmu onen titulní "talíř", obří satelit v Parkes, který dodnes stojí, a ve kterém probíhalo veškeré natáčení. A nutno říct, že kdyby byl film natáčen na nějakém jiném místě, v prostorách menšího satelitu, tak by ztratil i to málo ze své působivosti, co má. Protože ačkoliv tvůrci snímku uspěli ve snaze připomenout jednu z nejvýznamějších událostí 20. století, film samotný výrazně postrádá nosný příběh, v podstatě nemá žádnou zápletku a dojde zde k jedné jediné dramatické akci - když totiž na chvíli vypadne proud. (A navíc všechny ty drobné zádrhely, které mají tvořit v zápletce překážky vhodné k překonávání, jsou vymyšlené, ve skutečnosti to bylo ještě bezproblémovější!) Jinak totiž probíhalo téměř vše bez nejmenšího zaváhání... a film bez zápletky, bez napětí, bez děje, je skoro na nic, to už by bylo lepší se dívat na dokument. Výhodou je, že na DVD je 101 minut bonusového materiálu, který stojí za zhlédnutí. Takže kdyby se film někomu moc nezdál, ale stále měl chuť se o satelitu v Parkes něco dozvědět, tak si stejně přijde na své. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Pokud se chcete dostat do pohody, tenhle příjemný filmík by k tomu mohl pomoct. Nejde sice o žádnou nezapomenutelnou komedii k uchechtání, ale je to milý, úsměvný snímek o obyčejných lidech - o jejich problémech, láskách i bolestech. A hlavně o jednom obřím satelitním talíři mezi mezi tisícovkami australských ovcí:-). 3* je k hodnocení málo, 4* je zase moc. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama