Omen 3: Poslední střetnutí

The Final Conflict

Posledné stretnutie

Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 1981, 108 min

Škoda. Jde tu o nejslabší (tu úděsnou IV,neberu vůbec v potaz) závěr.kapitolu trilogie,jejíž první 2 díly jsou dodnes nepřekonané. Samu Neillovi rozhodně víc sedí Carpenter čí Event Horizon,než jeho až příliš modelový (rozuměj,jako model z magazínu o pánských oblecích) bubu satanův(?) synátor,který opět dojel na to samé,na co už jeho předchůdci i následovníci...na ženskou. Ovšem,v tomto př.,je tak nechutně slizounský,že mu to fakt přeju. Protože,jeho 5letá a 12letá verze se mu může jen z dálky pošklebovat. Je to vážně škoda,neb i zde (opět i díky výborné Goldsmithově hudbě,který ani na po3. nezklamal),je dost scén (dle mého takových 50% filmu),která stojí za to a vůbec celá zákl.kostra tzv.příběhová,není vůbec špatná. Jen by ti církevní služebníci,mohli být méně nešikovní při pokusech o likvidaci naší spásy.:)(14.5.2018)

• SeanLSD

Čo nedokázali rodičia so synom, zostalo na žene v prevrátenej verzií "Kam čert nemôže, pošle ženskú!" Snažil som sa s týmto filmom asi tak, ako Sam Neill - obaja sme to síce zdárne dotiahli do konca, ale bola to drina. Nenápaditosť OMEN-ovskej série tu už doslova drása nervy, pričom príbeh je stále dostatočne nosný, ba čo, ešte omnoho viac - Damien by sa tu mohol rozbehnúť na plné gule a rozpútať popri tom pestovaní zeleniny aj poriadnu krvavú apokalypsu. Ale on si bude iba žbrblať tie svoje satanské modlitbičky a nahodený v kvádre mudrovať o svetových problémoch! Celé je to nielenže strašne sprosté a patetické, ale navyše je to ešte aj hrozná nuda.. Konečne sme sa dozvedeli, kto to vlastne je Damien Thorn - či je Satanom, alebo je Satan v ňom - a je to ešte inak - a aj to je na škodu. A mnísi, čo majú zachrániť svet, to 7-členné Božie komando, sa chovajú ako nemotorní idioti z grotesky, asi z toho kláštora ešte nikdy v živote nevyliezli! Našťastie im prichádza posila a Luciferov služobník sa musí začať obracať - nielen jeho lovia, aj on musí začať - na svet prichádza nový Spasiteľ! Lenže ani z toho sa nevyťaží nijaké napätie a jediné, čo je tu strašidelné, je Goldsmithova hudba. Nie 1. časť, ale 2. a 3. by potrebovali nejaký poriadne rozmáchly a scenáristicky dotiahnutý remake!(18.11.2014)

Pro mě osobně celkem překvapivě snesitelná záležitost. Po druhém díle, jenž jen recykloval díl první se tento díl snaží přinést něco nového, sice ubylo nápaditosti co se úmrtí týká, ale to celkem s přehledem vynahrazuje velice dobrý Sam Neil, který měl oproti svým dětským předchůdcům o poznání složitější roli a porval se s ní více než statečně. Pro mně tento díl v celkovém vyznění asi předčil díl druhý, i když dílu prvnímu se bohužel ani na hony nepřiblížil.(23.7.2007)

Z nostalgie (filmy som videl prvý krát ako dieťa) a za Sama Neilla dávam za štyri hviezdy. Je to už spolu s pokračovaním o dosť slabšie, ako Donnerov majsterštyk, ale na to, že sa vôbec producenti pustili do takejto série, ktorá mohla skončiť podstatne béčkovejšie a namiesto strachu rozsievať iba nechcený humor a trápnosť, je zázrakom, že to dopadlo aspoň takto solídne. 70% a ak by som to videl dnes, asi by som išiel v hodnotení nižšie. Načo si ale ruinovať nostalgické spomienky z mladosti.(5.10.2012)

• JohnnyD

Ambiciózne. No aj keď neide rovnakou sebavykrádajúcou cestou ako druhý Omen, v konečnom dôsledku je to ešte horšie. Scenár je spŕška nezmyslov a skôr pôsobí ako dráma ako horor. No vrcholom je casting. Väčšina zúčastnených katastrofálne prehráva svoje role a na ich čele je nevhodne vybratý Sam Neill, ktorý sa nespráva, netvári a už vôbec nevyzerá ako Damien Thorn. Ten stihol v priebehu piatich rokov od nakrútenia prvého filmu zostarnúť o skoro 30 rokov a klesnúť skoro na samé dno. Na dno nudy.(18.2.2011)