Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Antikrist v těle Damiena Thorna je nyní na vrcholu sil a poznání a dychtí po vládě nad světem. Jeho jedinými nepřáteli je sedm mnichů, kteří se zasvětili Damienovu zničení a kteří mají posvátné meče ukované pouze k tomuto účelu. Damien je po nečekané sebevraždě velvyslance jmenován do jeho funkce. Na recepci velvyslanectví se seznámí s novinářkou Kate Reynoldsovou a později i s jejím dvanáctiletým synem Petrem. Ty zcela ovládne Kate se stane jeho milenkou a Peter apoštolem, kterého využívá při systematickém vyvražďování novorozených chlapců věří totiž, že na zem přišel znovu Kristus, a chce se ho tak zbavit. Mniši Damiena pronásledují - zvítězí dobro, nebo zlo? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (93)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Sam Neill vyzývá nazaretské dítě způsobem velice sympatickým a ti naivkové s dýkami opouštějí své smrtelné schránky ve jménu svého pána v atmosféře povedené stejně jako v díle minulém. Jerry Goldsmith také předvede pár kvalitních momentů, a tak není důvod proč nedat 70%. Na třetí díl prakticky téhož to není zlé hodnocení. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný horor, ktorý je záverečným dielom tejto slušnej série o Damienovi. Má celkom dobrý príbeh o Damienovi, ktorý je už dospelý a je vplyvným politikom očakávajúcim začiatok svojej diablskej vlády, pričom po ňom ide skupina mníchov snažiacich sa ho zabiť, ale zároveň ho desí príchod nového spasiteľa. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, ešte spočiatku pôsobí dobrým dojmom, v porovnaní s dvojkou je dynamickejší a aj dejovo zaujímavejší, čo vydrží ale hlavne do polovice, potom začnú čím ďalej pribúdať zbytočné a nudné scény a záver je pravdepodobne tým najhorším, aký si len k tejto tématike dokážem predstaviť. Celkovo sa tu nájde viacero dobrých nápadov, aj keď nanešťastie väčšinou slabšie využitých, ale v konečnom dôsledku s týmto spracovaním vôbec nie som spokojný. Napätie tu vôbec nefunguje, čo síce platilo už o dvojke, ale tu sa nanešťastie aj atmosféra takmer úplne vytratila a ani hudba už ani zďaleka nie je tým, čím bývala. Sklamaný som aj po stránke úmrtí, tu už vôbec nefunguje ten pôvodný systém, že kto odhalí Damiena čoskoro umrie, čo rozhodne zamrzí, ale o zabitých aj tak nie je núdza, napríklad útoky mníchov, no nanešťastie ani jeden z nich neumrie zaujímavo, ale poteší zaujímavý nápad so zabíjaním novorodencov, síce ani ten nie je podaný najideálnejšie, ale aj tak niečo podobné vždy zaujme. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Sam Neill v hlavnej úlohe, poteší aj Lisa Harrow, ale bez problémov je aj zvyšok postáv. Réžia je sklamaním, tento sľubný námet nedokázala moc využiť, ale aspoň technická stránka je stále dostatočná. Škoda, aj na tento diel sa dá bez väčších problémov pozerať, viacero nápadov zaujme a prvá polovica je dobrá, ale zároveň je tu toho príliš moc na kritizovanie a takýto záver si séria rozhodne nezaslúžila. Najslabší diel trilógie. Objektívna kvalita filmu- 53%, film sa páči mne na 56%. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Sam Neill je jako antikrist překvapivě příjemný a uvěřitelný. Bohužel žádný z navazujících filmů na původní úžasný horor z roku 1976 nedokázal převzít atmosféru a působivou hudbu. Celý příběh třetího dílu je v rámci možností slušně vymyšlen, ale je škoda konce, který je trochu useknutý a působí příliš křesťansky. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

No tak každé pokračování holt nemusí dopadnou tak jak by se čekalo. A trojka Přichází Satan je opravdu dost nedotažená. Jednak atmosféra ponurého vedení příběhu sem kamsi ztratila, dospělí Damien už nepůsobí tak znepokojivým dojmem (i když se Sam Neil snaží) a tentokrát to nezachránila ani Goldsmithova hudba. Klidně bych dal s čistým svědomím jen dvě hvězdičky, ale to by alespoň za pokus o originální scénář a zakončení legendární ságy nebylo spravedlivé. Prostě se jedná o celkem průměrný horor, který z velké části potvrdil teorii o tom, že pokračování až na pár výjimek nedokážou překonat původní film. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To měl bejt ten Satan, co jako dítě v předchozích dvou dílech ničil mou nervovou soustavu a dokázal mě donutit přivírat oči nad brutos vraždos ?? Cha-cha-cha, prej poslední střetnutí. Navíc mě dojalo, že Satan neměl za celý tři díly holku, vždyť on žil jako ti v boha věřící tajrtlíci s těma kudlama co ho tam naháněli jako hovada, až sem měl strach že píchnou sami sebe jak jsou neohrabaní. Jediný, že se to jmenuje poslední střetnutí a ne předposlední střetnutí, protože to bych se asi v posledním dočkal, že Satana bude nahánět mateřská školka z Prahy 4 z parátkama v ruce. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení filmu probíhalo ve Velké Británii (Cornwall, Ripon, Hertfordshire, Northumberland, Yorkshire, Londýn) a v USA (Washington a Wisconsin) v květnu 1980. (GASTON73)

Reklama

Reklama