Omen 3: Poslední střetnutí

The Final Conflict

Posledné stretnutie

Horor / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 108 min

Tak Sam Neill asi nebol príliš šťastná voľba, hrá výborne, veríte mu , že je synom Pána temnôt, ale jeho výraz tváre je príliš sladký na takéhoto maniaka! Opäť sa vsadilo na riešenie politickej scény, dostáva opäť veľký priestor, čo zabíja akú takú atmosféru tohto filmu. Koniec filmu bol expresne rýchly a pre mňa dosť odfláknutý.(3.11.2014)

• JASON_X

Do třetice všeho zlého, aneb ukázka ryzího a bezostyšného scénáristického debilismu. Antikrist už je sedm let u moci (aniž by si toho někdo všiml) a produkuje ve velkém sójové boby. K tomu 'apokryfní kniha Hebron', konjunkce 'posvátné trojice hvězd v souhvězdí Kassiopeia', nevkusně hloupé scény s atentáty osnovanými partou senilních pitomců, Thornovy trapně teatrální modlitby a proslovy, vraždění neviňátek... nestvůrná slátanina. Kdyby se jednalo o nějaký videohorror tak neřeknu, ale velkofilmové třetí pokračování Omenu? Slabota. A jako koruna všemu účinkuje v hlavní roli asi ten nejhnusnější herec, kterého znám. Moje oblíbená scéna: Žádná. Jediné, co se mi na filmu líbí, jsou zříceniny opatství Fountains Abbey na konci, krásné místo (které jsem měl to štěstí navštívit) (a trestuhodně zprzněné tímhle filmovým potratem).(18.2.2014)

Rozhodně lepší než druhý díl, ale kvality prvního nedosahuje, přestože k tomu má ty nejlepší předpoklady včetně Sama Neilla v titulní roli Damiena Thorna, stejně jako Damien dosáhl vrcholu svého života, vrcholí i hudba Jerryho Goldsmithe, která rozhodně v ničem nepozastává za Oscarovým prvním dílem. Ve svém finále patří k absolutní špičce filmové hudby nejen počátku 80. let, ale celé její dosavadní historie.(16.7.2002)

Sam Neill je jako antikrist překvapivě příjemný a uvěřitelný. Bohužel žádný z navazujících filmů na původní úžasný horor z roku 1976 nedokázal převzít atmosféru a působivou hudbu. Celý příběh třetího dílu je v rámci možností slušně vymyšlen, ale je škoda konce, který je trochu useknutý a působí příliš křesťansky.(31.7.2007)

Dějově důstojné završení trilogie, i když je asi na místě otázka, zda vůbec byla trilogie třeba, jelikož jednoznačně kraluje první díl. Zpětně se to kecá, že by byla mnohem lepší dějová tečka hned v prvním dílu, no scénáristé se s dalšíma dvěma evidentně dost prali, z čehož taky vyplývá výsledná (ne)kvalita a taky ve všech dílech přítomná, vtipná relace na americkou politiku prezidentem konče. Sam Neill dělá co může, no dospělej Damien Thorn už prostě není to, co by divák očkával. 60%(2.5.2014)

• Sam Neill