poster

Omen 3: Poslední střetnutí

 • USA

  Omen III: The Final Conflict

 • USA

  The Final Conflict

 • Slovensko

  Posledné stretnutie

Horor / Thriller

Velká Británie / USA, 1981, 108 min

 • Kangax
  **

  Hmm, nie... Toto má byť ten slávny Antikrist, ktorého príchodu sa všetci báli? Ha,ha,ha. Veď tento chudáčik vo svojich činoch takému Napoleonovi a lebo Hitlerovi nesiaha ani po členky. Že zle radí americkému prezidentovi?, Že jeho činy vedú k hospodárskej recesii? No a čo? Veď hospodársku recesiu a krízu tu máme aj bez neho, a americkému prezidentovi tiež radí hocikto. Kde je to peklo na zemi čo mal priniesť? Keď toto je ten slávny Antikrist, tak sa nemusíme ničoho báť, ľudstvo prežilo oveľa hroznejšie udalosti... Inak Sam Neill vyzerá rozhodne diabolsky, a aj hudba je skvelá (za to tie dve hviezdičky) ale nechať na záver druhý príchod Ježiša, tak to chce poriadnu odvahu tvorcov. Toto nemohlo dopadnúť dobre, a ani to dobre nedopadlo. Keď kvôli takémuto miernemu a slabému Antikristovy má prísť na zem Ježiš osobne, tak spálim celú svoju zbierku hororových filmov... Amen...(12.4.2009)

 • Djkoma
  ***

  Sam Neill je jako antikrist překvapivě příjemný a uvěřitelný. Bohužel žádný z navazujících filmů na původní úžasný horor z roku 1976 nedokázal převzít atmosféru a působivou hudbu. Celý příběh třetího dílu je v rámci možností slušně vymyšlen, ale je škoda konce, který je trochu useknutý a působí příliš křesťansky.(31.7.2007)

 • Mimesis
  *

  Poslední díl byl takovej nejtrapnější. Damien už smířenej, že je syn ďábla, už nedělá povyk jako v druhým díle, naopak, začal si dost vyskakovat, frajírek. Zajímavé scény, od lovu lišky počínaje, konče masakrem dětí ala Herodes. Jen ty dialogy, ach ty dialogy. Ty kecy typu "Zabte Ježíše" atd. By si rovnou mohl založit nějakou Heavy Metalovou kapelu, nebo něco. Drsný antikrist!(29.8.2009)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Dějově důstojné završení trilogie, i když je asi na místě otázka, zda vůbec byla trilogie třeba, jelikož jednoznačně kraluje první díl. Zpětně se to kecá, že by byla mnohem lepší dějová tečka hned v prvním dílu, no scénáristé se s dalšíma dvěma evidentně dost prali, z čehož taky vyplývá výsledná (ne)kvalita a taky ve všech dílech přítomná, vtipná relace na americkou politiku prezidentem konče. Sam Neill dělá co může, no dospělej Damien Thorn už prostě není to, co by divák očkával. 60%(2.5.2014)

 • Radiq
  *

  Sam Neill sice jako potomek satanův nebyl vůbec špatnej - rozhodně lepší, než jeho dětská a pubertální verze z předchozích dílů - ale stejně to je sračka, která v dnešní době nemá co nabídnout. Není se tam čeho bát a že tam lidi chcípaj mi v tomhle filmu přijde jakoby to byla normální věc, nad kterou se nikdo nepozastaví. Holt 80. léta z toho smrděj na sto honů a ty hony smrděj taky.(5.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace