Moje skvělá kariéra

Margaret Fink, Jane Scott

Scénografie:

Luciana Arrighi
  • frashmaker

No asi takhle. V záplavě několika australských filmů, které jsem viděl v krátkém časovém úseku si z tohoto pamatuju asi nejméně. Ba téměř nic. Jak tu kdosi psal, je to film pro ženy. Mně to nedalo nic. Nenašel jsem příběh, který by mě zaujal. Jen to bylo asi všechno docela pěkně načančané a pospojované do sebe. Trošku bych to v něčem přirovnal k filmu "Piano", ale ten mám teda daleko výše.(6.7.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Kostýmy . . . . . . .Zlatá Palma - výběr(15.4.2004)

Sybyllu děsí představa nalinkované budoucnosti, v níž je odsouzena k celoživotní práci služky. Ráda by se stala umělkyní... Snímek, který odstartoval kariéru Judy Davis a mého oblíbeného Sama Neilla. Přestože jeho téma je jasně feministické, jedná se o příjemný film. Hlavní hrdinka není žádná hysterka, je prostě jiná než ostatní dívky a chce žít podle svého.(28.3.2015)

Jako vzdor vůči tehdejší době se hrdinčino chování dá svým způsobem pochopit, jinak je ale strašně hloupá. Když opakovaně odmítne chlapa, po kterém celou dobu touží, a pak nás přesvědčuje, že je vlastně spokojená. Na můj vkus málo skutečného citu, málo vášně a velmi málo přesvědčivosti. Tohle na Jane Campion nemá.(6.8.2011)

Australské filmy té doby se nezaměřovaly pouze na původní obyvatelstvo a nebyly to taky jen pořádné krváky. Mezi tím rostlo i něco jiného, něco, co ukazovalo, že film v Austrálii může být skutečně různorodý a myšlenkově může snadno konkurovat filmu mezinárodnímu. V tomhle případě to platí rozhodně. Je to univerzální příběh, ale přesto krásně využívá australské prostředí.(13.11.2015)