Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ačkoli se vánoční svátky rychle blíží, pro děti z mateřské školy je to nepředstavitelně daleko. Ale protože jsou podnikavé, usmyslí si, že půjdou na Vánoční ostrovy, kde zajisté probíhají oslavy Vánoc ustavičně... Pokus o moderní pohádku, zbavenou klasických rekvizit, však nevyšel a snímek upadl do zapomnění. Možná, že po letech to bude objevitelská podívaná, navíc namluvená slovensky, neboť film vznikal v česko - slovenské koprodukci a má dvě jazykové verze. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Ani po letech zapomění se velkolepý comeback nedostavil. Hodně podprůměrný rodinný snímek si hraje v té době na něco převratného, leč marně a pohřbívá celý projekt pod kytičky. 15% ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Rozpačitý dětský snímek se sympaticky rozjívenou imaginací ústředního snu, již ale rámcuje poněkud krkolomné civilní vyprávění, ubité ještě poněkud nedětsky působícími dětskými herci. Ale na druhou stranu: toto rozpolcení mezi banální sépiovou realitu, v níž ztrácíme ideály, a sen, v němž se nejvíce přibližujeme zhmotněné duze, odpovídá skutečnosti. Tudíž je možné tu nudu a topornost, hasící rozjitřený snový ohňostroj, obhájit a s výhradami umělecké artikulaci tohoto sváru přijmout. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Scénář Oty Hofmana se nezapře. Perfektní dětský surrealismus, který ovšem naráží na režijní naivitu. Velká škoda, že se námětu nechytil zkušenější režisér. ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Bratislave a Krkonošiach. (dyfur)

Reklama

Reklama