The Brain Eaters

Sci-Fi / Horor

USA, 1958, 60 min

Bruno VeSota

Předloha:

Robert A. Heinlein (kniha)

Gordon Urquhart

Ed Nelson

Carlo Lodato
  • zelvopyr

Vládci loutek od Heinleina byli předlohou této s****e. Byla vzata ta nejpovrchnější část příběhu a natočeno nezábavné béčko. Opravdu tupé herecké výkony... Docela se mi líbily nápadité POV záběry "z pohledu vetřelců plazících se po zemi" a hezká telefonní operátorka, která měla kvalitní (jedinou) repliku "I'm sorry, sir, that line is busy", a tak si ji dala párkrát dokola. Jinak fakt nic :-((29.2.2012)

• Oktavianus

Heinleinova kniha je vynikající, toto filmové provedení velmi špatné. Je obrovská škoda, že na zpodobnění přisátých mimozemšťanů už nejspíš nezbyly peníze, třeba by to dojem vylepšilo. Takhle zůstala jen mizerná výprava, slabé herecké výkony a zmatený a nudný děj. I když jsem si filmem krátil čas v práci, přesto jsem byl nesmírně vděčný za kratičkou stopáž. Starý mimozemšťan s vizáží Mrazíka byl už jen zkaženou třešničkou na hodně nepovedeném dortu.(14.5.2014)

• Lima

Plakátové.info: PLAZÍCÍ SE, SLIZKÁ STVOŘENÍ, SE SKLONEM K TERRORU a NIČÍCÍ SVĚT – POŽÍRAČI MOZKů!!!____Všechno špatně. Tvůrci filmu si vzali do parády Heinleinův román ´The Puppet Master´, vykostili ho a to, co z něj zbylo, ještě totálně filmařsky zprasili. I to, co by se dalo nějak použít, vizuálně osvěžit celé to blábolení, režisér nezužitkoval. Celý film se točí kolem skutečnosti, že mimozemšťany na dálku ovládaní lidé přisávají na šíji pozemšťanů takové černé, slizké červy a tím své oběti dostávají pod mentální kontrolu, ale i když si je herci vysloveně prohlížejí, s úžasem v očích, divák ta přisátá stvoření nevidí, protože se to už nevešlo do rozpočtu. Vizuálně je film dost odpudivý, kamera občas volí nemožné úhly (někdo si tady asi hrál na Orsona Wellese), celá výprava se skládá z jedné rakety, obestřené lešením a z několika poloprázdných místností a korunu všemu nasazují i v té době zcela neznámí a nesympatičtí herci, kteří s gustem přehrávají jak jen to jde. Vnitřek kosmické lodi, se vznášejícím se oparem, bělovousým Metuzálemem a plazícími se hroudami s tykadélky, pak už přežijí jen ti nejotrlejší :o) Jedna hvězdička za jedinou pamatováníhodnou scénu, kdy kamera kopíruje pohled červa, lezoucího na svojí oběť a divák jakoby vidí okolí jeho očima.(23.2.2013)

• pepua

Odpad už jen za to, že jako autor hudby je uvedený jakýsi Tom Jonson, přičemž většinu doby zní hudba Dmitrije Šostakoviče. To neznamená, že bych neměl rád hudbu Šostakoviče, právě naopak. Jo a na Leonarda Nimoye se také moc netěšte...(26.12.2011)