Tancy nasmerť

Танцы насмерть

Dance to Death

Fantasy

Rusko, 2017, 90 min

Píše rok 2070. V zapečetěném bunkru v post-apokalyptických ruinách Moskvy mladí lidé bojují proti sobě ve smrtícím tanečním turnaji. Žít budou pouze vítězové. A tak tu máme další kinematografický zářez tentokrát z Ruska do světa soubojů, tentokrát však nikoliv v bojovém umění. Za použití známé šablony se tak rozvíjí příběh ohrazující se určitou originalitou, ale jinak ničím převratným. Rychlý začátek nám osvětlí danou situaci světa, avšak v drobnostech nijak vysvětlující. CGI grafika impozantní, takže tady není zač se stydět. Horší je to když se divák snaží dát všechno dohromady. Svět zničený, ale v paláci ´mocných´, jakoby se nic nestalo. Futuristické vybavení a dostatek energie dává vzniknout otázce, odkud ta energie vlastně je a proč tu nikde není znát vliv apokalypsy. Nebo mě při té zkratkovitosti něco uniklo? A tak tu máme opět arénu, kde se nezápasí, ale soupeří v tanci po výzvě DJe vypadajícího jako by byl vystřižen ze série ´Mad Max´: “Tancuj nebo zemři!”. Jako pos-apokalyptické sci-fi by to nemuselo být se až tak špatné, ale příběhem jako celkem bloumají značné nelogičnosti. Inu, asi to bylo spíchnuto moc horkou jehlou. Vizuálně tedy dobré, ale dějově plné děr.(19.2.2018)

• BOURQUE

Možno, že ma niektorý budú obviňovať tým, že nie som otvorený, ale tento film z Ruska je absolútny prešľap. Zlý a nepremyslený scenár, podpriemerná réžia ako aj (Bohužiaľ) herecké výkony. Mal som čo robiť, aby som to vydržal až do konca. Je vidieť, že tvorcovia zbierali inšpiráciu z mnohých podobných hollywoodských filmov, ale tie sú v tomto prípade aspoň na nejakej lepšej úrovni. Takže prípadný neúspech nie je spôsobený s nižším rozpočtom. Osobné hodnotenie: 35% (odpad!) (27.1.2018)