Ellie Parker

Ellie Parkerová

Ellie Parker

Komedie

USA, 2005, 95 min

Musím se smát, když si vzpomenu, jak přebal láká na báječnou komedii z filmového prostředí s Naomi Wattsovou a Keanu Reevesem v hlavní roli. Směji se hlavně tomu "Keanu Reevesem v hlavní roli", protože ten je tam úhrnem tak půl minuty :-) a ještě to vypadá, že snad ani neví, že je se svou kapelou Dogstar vůbec snímán. Díky dokumentárnímu stylu tak nakonec vyznívá celý film, který si Wattsová a režisér Coffey (zároveň představitel Chrise - zmateného gaye) vyprodukovaly jako hodně zvláštní domácí video jen tak pro radost. Třeba... nebo taky ne. V každém případě je zábavné sledovat etudy ze života začínající herečky, protože Wattsová bezesporu patří mezi ty lepší dneška, což děj filmu pokládá do zajímavého kontrastu. No, pro každého to věru není. 80%(21.8.2009)

Miluju ujeté filmy, miluju filmy, které zachycují běžný život obyčejných lidí a miluju Naomi Watts. Právě z těchto tří důvodů by bylo nefér frnknout nejvyšší počet hvězdiček a básnit právě o dokonalé Naomi (to ale budu i tak). Ellie Parker asi nezaujme každého. Lépe řečeno nezaujme téměř nikoho. Ale pokud někdy nadáváte jako já, na neuvěřitelně trapné výkony herců v béčkových hororech, tak po shlédnutí tohoto snímku už nebudete. Krásná sonda do života budoucích hereckých hvězd (sama Naomi takhle nějak opravdu začínala), u které se čas od času od srdce zasmějete. Snímek je točený dokumentárním stylem a ono se opravdu o jakýsi dokument jedná. Dokument o neúspěšné mladé herečce snažící se prorazit. A snažící se přežít ve městě splněných snů. I přesto, že stopáž má jen hoďku a půl, bude se vám to zdát strašně dlouhé, dialogy vám budou připadat vařené z vody a kamera se bude třepat víc než koala v iglu. Ale dohromady to funguje. Drží to fantastická Naomi Watts (já vás varoval...) a ještě fantastičtější hudba (písničková). Možná nejlepší, jakou jsem kdy ve filmu slyšel. Naprosto dokonale sedne k jednotlivým předělům. Pokaždé se skvěle trefí do nálady. Tohle je film pro čtenáře Bukowského a fanoušky Naomi Watts. Pro ostatní asi neztravitelné. Tři a půl. [červenec 2006](20.7.2006)

• Erinye

I přesto, že mám Naomi Watts ráda, hlavně od doby, co jsem ji viděla ve filmu 21 gramů, tak tenhle pokus o nezávislý film, či co to mělo být, je tragédie. Její výkon, který by se hodil spíše na divadelní prkna, tolik dle mého názoru přehrávala, byť to nejspíš měla ve scénáři, považuji za katastrofální. Rádoby amatérská kamera, zmatečně poletující z jednoho záběru na druhý, a děj veškerý žádný. Škoda, jako sonda do života herce snažícího se uplatnit, to mohlo být zajímavé, ale tohle DVD ukládám někam hodně hluboko a rozhodně nehrozí, že se na něj podívám znovu. To Blair Witch je proti tomu velkofilm.(22.1.2012)

V kině už jsem se tak dlouho nezasmál - vskutku povedená komedie. Vyzdvihnu Rebeccu Riggs, která jako Sam je rozhodně nadprůměrná. Pěkné rockové písničky, hodně mi to připomnělo filmy C. Crowea. Předposlední scéna je zbytečně dlouhá a ne všem sedne ruční kamera, ale co - točilo se za pár babek (před postprodukcí rozpočet pouze 500 USD), život neúspěšné herečky popisuje opravdu věrohodně, tak přivřu oči, vždyť jde o Coffeyho první film. Povinnost pro všechny holky, které mají ambice být herečkami.(15.8.2006)

• rikitiki

Snesitelné snad jen pro skalní (mužské) fanoušky Naomi Wattsonové, které potěší, že se svou hrdinkou můžou opájet v dlouhých až nekonečných záběrech, kdy je nebude rušit žádný dialog. Je fakt, že ze sebe vydala hodně a beze zbytku odhaluje svoji duši i tělo, jenomže to nestačí. Nemá to příběh, nemá to atmosféru a je to zoufale nudné. Doporučila bych to snad jako terapii náctiletým slečnám, které sní o kariéře v showbyznysu. Jo, a v druhé půlce filmu nemrkejte, abyste neprošvihli Keanu Reevse. /20. 6. 2010/(20.6.2010)

• - Naomi Watts a Scott Coffey robili ďalšie zábery počas celých piatich rokov. Divák staršie zábery od novších krásne rozozná podľa dĺžky vlasov hlavnej herečky. (Smok)

• - Naomi Watts natočila scény k tomuto filmu v prestávkach pri natáčaní Kruhu 2. (Smok)

• - Scott Coffey a Naomi Watts sa po prvý krát stretli pri natáčaní filmu Tank Girl. (Smok)