poster

Tři pohřby

 • USA

  The Three Burials of Melquiades Estrada

 • Francie

  Trois enterrements

 • Slovensko

  Tri pohreby

 • Velká Británie

  The Three Burials of Melquiades Estrada

Drama / Krimi / Western / Dobrodružný / Mysteriózní

USA / Francie, 2005, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Skvěle napsaná Peckinpahovsky syrová a drsná variace na Zločin a trest, Guillermo Arriaga je opravdový mistr svého oboru, ta nelineárnost a ostré skoky mezi dvěma časovými rovinami jsou jeho trademarkem. Zajímavý post-westernový nádech a skvělé herecké výkony i atmosféra...mizanscéna naprosto autentická, Texas na diváka přímo dýchne... Pro uvědomění si kinematografické evoluce je dobré komparovat třeba s o dvě dekády starším lokálně i tématicky velmi podobným filmem Hranice - v 80. letech tradičně lineárně vyprávěný příběh, v novém miléniu příběh postmoderně rozbit do několika časových rovin s neostrými předěly, který zvyšuje vypravěčský efekt...(3.9.2017)

 • Freemind
  ***

  Celý film je unavený, zpomalený a větrem ošlehaný jako jeho hlavní hrdina. Ze scénáře je skutečně cítit ruka Guillerma Arriagy, ale - skoky-neskoky - v podstatě jde o sympaticky přímočarý příběh. Peckinpahovsky syrové, lehce morbidní drama o tom, co se můžeme naučit během cesty do do Mexika s hnijící mrtvolou uvázanou u sedla.(8.8.2013)

 • Cushing
  **

  Je s podivem, že je to starší než Tahle země není pro starý (2007). Některé paralely tam jsou zbadatelné, ostatně McCarthyho román vyšel právě v tomto roce (2005). Někdo možná malinko opisoval, nebo se jen nepřiznaně inspiroval, nebo... Čert to vem. Čím víc o tom uvažuji, vidím, jak geniální je coenovská adaptace McCarthyho. Jestli jsem tomu někdy dal čtyři hvězdy, teď bych dal deset. Ovšem Tři pohřby jsou nepodarek, o tom žádná. Přesto kontextuálně zajímavý. Vydržet se u tohoto dílka dá, i když silou vůle. Artový border-western, nebo pokus oň? Možná.(12.11.2010)

 • UncleG
  ***

  Ne úplně špatný, výrazně netradiční film, který si bezesporu vystopuje a uloví svého diváka. Poetika ohromná, Tommy Leeho mám rád a jeho postava neobvyklého mstitele mu navíc sedla na výbornou. Jenže na druhou stranu to příběhově trošku skřípe a postrádal jsem něco jako drajv. Ke shlédnutí doporučuju, ačkoli úplně odvázanej z toho taky nejsem...(13.11.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $5,027,684Tržby Celosvetovo $12,038,000Tržby za predaj DVD v USA $5,907,709 //počet predaných kusov 353,015║ zo začiatku to vypadalo na dosť zmätenú vec tými dejovými prelivmi ale postupne to začalo dostávať zmysel a nakoniec sa z toho stala celkom slušná dráma s dobrými hereckými výkonmi, tak trošku škoda že o niečo viac nevyfarbil charakter toho nešťastného Melquiadesa, mohli sme mu to o niečo viac baštiť /60%/(6.4.2010)

 • - Roli starce s rádiem hrál Levon Helm, známý hlavně jako bubeník skupiny The Band. (Previt)

 • - Časopis, který si čte ve službě Mike Norton (Barry Pepper), je dubnové číslo magazínu Hustler z roku 2004. (Vlk17)

 • - Mike Norton (Barry Pepper) nosí hodinky značky Rolex Submariner. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace