Žiarlivosť (TV film)

Komedie

Československo, 1972, 68 min

• vitekpe

Presne jak uvadi nekdo z kolegu kolem, i ja se priklanim k nazoru, ze tohle melo mit max 20-30 minut. Navic je to na muj vkus strasne ujecene (vyborne Krizikova...). Bizarnost z prostredi prasecaku JZD. Teda vlastne JRD. 1+(18.12.2014)

Ja som sa bavil a je to takmer krimi o strašnom čine vykonanom zo žiarlivosti. Mladý zootechnik v podaní Emila Horvátha, ktorý nepozná mimoriadne historické súvislosti družstva Bumbaľany spôsobí takmer katastrofu v chove aj v medziľudských vzťahoch. Práve tie sú centrom diania vo filme a nič iné súdruh predseda JRD ani nemusí riešiť. Spočiatku je to príliš ukričané, ale neskôr sa energická Krížiková stiahne, a dá priestor Pántikovi a jeho múdremu dedo-Jozefovskému prejavu. Jozef Kroner je v malej úlohe tiež bezchybný. Od staršieho televízneho filmu netreba čakať zázraky, ale v tomto chápaní je to mierny nadpriemer. –––– A ošípané sa vrátili, dokonca s prírastkom na váhe.(30.5.2015)

Televízna komédia, na ktorej som sa bavil ako chlapec a bavím sa i dnes. I keď je to komédia, tie vzťahy na družstve a v ošípárni sú ako vystrihnuté z reálu. Sám som vyrastal na dedine, kde bolo družstvo, na ňom stroje, kravíny, ošípáreň a škriepne družstevníčky, ktoré nikto nemal šancu prekričať.(30.11.2011)

• Flego

Už som dlho nevidel taký kŕčovitý televízny film ako tento. Herecké obsadenie bolo skvelé ( Horváth bol predabovaný ), ale scenár im nedával žiadnu šancu. Predlohu Kristi Bendovej som nečítal, vzhľadom k tomu, čo sa tu dialo, stačila o polhodinu kratšia minutáž.(19.7.2011)

Milá komédia o ľuďoch, prasatách, no najmä o žiarlivosti, ktorú pranieruje. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov.(19.7.2011)

• - V obci Bumbaľany sa odohráva nielen film Žiarlivosť (1972), ale tiež iný televízny film Pomsta (1975). (dako77)