Hurá za ním

Rodinný / Krimi

Československo, 1988, 66 min

Jasne, dnesni mladezi uz tento film nic nerekne. Me ale pobavil spolehlive, spousta vtipnych scen (chlapek na schodech u Jednoty pije treti lahvac a detem rika: ... "a vubec, neobtezujte pracujici lid"). Kratka stopaz pomaha faktu, ze se ve filmu stale neco deje. Jedna z poslednich roli Vladimira Mensika uz naznacuje, ze byl v poslednim tazeni. Skoda spatnych hereckych vykonu detskych predstavitelu.(13.4.2015)

• Bart

Celkem nudný detektivní film pro děti natáčený v Gottwaldovské filmové prokukci, obsazený vesměs brněnskými herci a neokoukanými dětskými tvářemi, což je jeden z mála pozitivních rysů filmu. Na V. Menšíkovi už bylo znát, že mu nebylo nejlépe.(21.9.2007)

• Big Bear

Dětský ,,prázdninový'' film, ze kterého na vás sice hezky dýchne léto a možná prázdniny u babičky, ale to je tak všechno. Dětští detektovové hrají nepřesvědčivě a krutě přehrávají, bodrý soudruh kapitán VB Menšík taky hraje lážo plážo. když jsem byl malý, měl jsem rád tyhle filmy kdy děti pomohli VB objasnit nějaký trestný čin či dokonce chytit zločince. Snad to bylo díky tomu, že povětšinou chladné vyšetřování zakočil efektní příjezd žigulíků a volh v žluto-bílých barvách... S odstupem času je to ale jakési vyčpělé a dnešní dorost se po tom shánět asi nebude... Dvě poštovní známky. * *(27.5.2013)

• triatlet

Davové scény dokládají neschopnost tvůrců pracovat s dětskými herci.(2.2.2014)

• dopitak

I v létě rok před revolucí se pionýři proháněli hned za auty Vendy s Bohoušem a fušovali soudruhům do řemesla, aby se z nich v budoucnu mohli stát uvědomělí svazáci. Vladimír Menšík už viditelně bez sil, Peter Debnár nadabovaný strýčkem Mirko Skrblíkem Musilem. Hodně otravných dětí, ale i pár vtipnějších scén. Málo letní atmosféry. Věděl by někdo, kde se to natáčelo?(5.4.2015)

• argenson

Málo akce, nudná zápletka točící se kolem červených škodovek, nepřesvědčivé výkony v dětských rolích, zbytečně moc soudruhování. Jedinou vtipnou hlášku obstaral – kdo jiný – Vladimír Menšík ve scéně se žemlovkou. Líto mi bylo Evy Matalové narvané do postavy z pohledu dětí jakože natvrdlé babičky, která nepozná škodovku. Navíc ve zcela nelogické scéně, kdy zjevně nikoho nečekala a přitom měla nachystanej plech s koláčem se slovy „Já to stejně nejím.“ Škoda, ze základní dvojité zločinecké zápletky se dalo vykřesat víc. Tohle mě ale naprosto otrávilo.(16.11.2008)

"Čoveče, já ti pořád přemejšlím, na co by takovýho rysa kdo krad !!" - "Kvůli kůži !!" - "Vždyť z takovýho kotěte by bylo sotva na kšandy !!" ;)(26.1.2014)

• rt12

,,Holky se o něj staraly taky a co soutěž ve sběru, zapomněli jste ! Zpět soudruhu kapitáne, děti nám pomůžou, nechtěl bych být v kůži toho rošťáka až ho dopadnou". Nó ty kráso, chudák Menšík, ten musel mít asi parádní průser, když hrál v takový kravině.(26.1.2014)

"To je Paleček? Jo. Toho já poznám podle zvonění." 75%(26.1.2014)

• Martin741

Dychavicna normalizacna nuda o hovne. Nezachranil to ani Mensik. 20 %(28.1.2014)

• Master19

Slabá dětská detektivka z Gottwaldovské produkce. Vladimír Menšík nemá co hrát a taky to tak vypadá. Nelogičnosti bych přehlédl, ale nemá to šťávu ani nápad.(26.1.2014)

• sator

au...(7.2.2018)

• Svata

Redakce Brno, farma kvalitních dětských detektivů(15.3.2018)

Pro děcka hodně povedená a napínavá kriminálka kdy se snaží pomoci VB s pátráním po uneseném rysovi Mackovi.Ve filmu se oběvují jak čeští tak slovenští herci a stojí rozhodně za to.(29.9.2009)

• J R C Pecuchet

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě.(26.1.2014)

• lubospoti

Dětský film, který moc nápadů a zábavnosti nepobral. O napínavosti (kriminální zápletka) ani nemluvím. Vladimír Menšík už nebyl zcela ve své kůži, ale přesto měl pár světlých okamžiků.(26.1.2014)

• Pitryx

Nic moc. Nudné a hloupé. Tedy moc mne to nebavilo, ale však to bylo určeno dětem, tak do toho nemám co kafrat. Dokoukáno, zapomenuto.(9.9.2016)

• Jonatthan

Z mého pohledu docela prů...švih. Nudit se musely i děti, kterým byl film určen především. Ve srovnání s podobně zaměřenou Třetí skobou pro Kocoura, kterou natočil stejný režisér, vyhrává "Kocour" jasně vysoko na body. Vladimír Menšík, ačkoliv již velmi nemocen, jediný světlý bod filmu...(4.10.2009)

• MickeyStuma

I Barrandov musel plnit plán a tak se neustále hledali náměty, jen aby bylo co točit. A tak bez rozmyslu a uspěchaně vznikali skvosty, jako je tento dětský snímek. Jedná se o detektivku, ale neskutečně nevěrohodnou. Děti mají ve škole ZOO a odtud se jim ztratil rys. Děti se s tím nemohou smířit a tak zahájí pátrání na všech frontách. V roli policejního vyšetřovatele se tu ještě objevuje Vladimír Menšík, který je klasicky svůj, ale také už viditelně nemocný. Ano, jedna se o ryze dětský film, ale celé je to tak stupidní a nelogické, že se není čemu divit, že to dnes žádná televize nijak nevysílá. Zajímavostí ale na celém snímku je, jak se V. Menšík ve své roli neustále někoho ptá, kde sehnal játra, protože jeho dcera tvrdila, že je nikde nemají. Ano, tak to jediné jsem uvěřil, protože taková opravdu byla doba. A to mnohdy byla nesehnatelná nejen játra, ale to si dnes už málokdo umí představit.(16.7.2014)

• rigby

Obyčejná dětská detektivka. Nic světoborného, spíše trochu nudnější a sterilnější, než je záhodno. Milá je účast Vladimíra Menšíka, i když jen poctivě odvede svou práci.(26.9.2018)

• TuristikaJi

Aneb jak se stali prckové detektivy. Neuvěřitelná blbost. 0%(27.1.2014)

<< předchozí 1 2