Hurá za ním

Rodinný / Krimi

Československo, 1988, 66 min

• J R C Pecuchet

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě.(26.1.2014)

• dopitak

I v létě rok před revolucí se pionýři proháněli hned za auty Vendy s Bohoušem a fušovali soudruhům do řemesla, aby se z nich v budoucnu mohli stát uvědomělí svazáci. Vladimír Menšík už viditelně bez sil, Peter Debnár nadabovaný strýčkem Mirko Skrblíkem Musilem. Hodně otravných dětí, ale i pár vtipnějších scén. Málo letní atmosféry. Věděl by někdo, kde se to natáčelo?(5.4.2015)

• MickeyStuma

I Barrandov musel plnit plán a tak se neustále hledali náměty, jen aby bylo co točit. A tak bez rozmyslu a uspěchaně vznikali skvosty, jako je tento dětský snímek. Jedná se o detektivku, ale neskutečně nevěrohodnou. Děti mají ve škole ZOO a odtud se jim ztratil rys. Děti se s tím nemohou smířit a tak zahájí pátrání na všech frontách. V roli policejního vyšetřovatele se tu ještě objevuje Vladimír Menšík, který je klasicky svůj, ale také už viditelně nemocný. Ano, jedna se o ryze dětský film, ale celé je to tak stupidní a nelogické, že se není čemu divit, že to dnes žádná televize nijak nevysílá. Zajímavostí ale na celém snímku je, jak se V. Menšík ve své roli neustále někoho ptá, kde sehnal játra, protože jeho dcera tvrdila, že je nikde nemají. Ano, tak to jediné jsem uvěřil, protože taková opravdu byla doba. A to mnohdy byla nesehnatelná nejen játra, ale to si dnes už málokdo umí představit.(16.7.2014)

• Big Bear

Dětský ,,prázdninový'' film, ze kterého na vás sice hezky dýchne léto a možná prázdniny u babičky, ale to je tak všechno. Dětští detektovové hrají nepřesvědčivě a krutě přehrávají, bodrý soudruh kapitán VB Menšík taky hraje lážo plážo. když jsem byl malý, měl jsem rád tyhle filmy kdy děti pomohli VB objasnit nějaký trestný čin či dokonce chytit zločince. Snad to bylo díky tomu, že povětšinou chladné vyšetřování zakočil efektní příjezd žigulíků a volh v žluto-bílých barvách... S odstupem času je to ale jakési vyčpělé a dnešní dorost se po tom shánět asi nebude... Dvě poštovní známky. * *(27.5.2013)

• argenson

Málo akce, nudná zápletka točící se kolem červených škodovek, nepřesvědčivé výkony v dětských rolích, zbytečně moc soudruhování. Jedinou vtipnou hlášku obstaral – kdo jiný – Vladimír Menšík ve scéně se žemlovkou. Líto mi bylo Evy Matalové narvané do postavy z pohledu dětí jakože natvrdlé babičky, která nepozná škodovku. Navíc ve zcela nelogické scéně, kdy zjevně nikoho nečekala a přitom měla nachystanej plech s koláčem se slovy „Já to stejně nejím.“ Škoda, ze základní dvojité zločinecké zápletky se dalo vykřesat víc. Tohle mě ale naprosto otrávilo.(16.11.2008)