Dětská detektivka líčí napínavé i veselé pátrání po rysovi, jehož kdosi ukradl ze zoologického koutku domu pionýrů a mládeže (tvůrci zjevně předpokládají, že v dětském zařízení se běžně chovají velké šelmy). Film je ovšem natočen zcela nevynalézavě, naivní zápletky sotva upoutají. V jedné z posledních rolí se tu představí Vladimír Menšík jako policejní kapitán, vedoucí dlouho zapeklité vyšetřování. (oficiální text distributora)

zette

Jasne, dnesni mladezi uz tento film nic nerekne. Me ale pobavil spolehlive, spousta vtipnych scen (chlapek na schodech u Jednoty pije treti lahvac a detem rika: ... "a vubec, neobtezujte pracujici lid"). Kratka stopaz pomaha faktu, ze se ve filmu stale neco deje. Jedna z poslednich roli Vladimira Mensika uz naznacuje, ze byl v poslednim tazeni. Skoda spatnych hereckych vykonu detskych predstavitelu. ()

Big Bear

Dětský ,,prázdninový'' film, ze kterého na vás sice hezky dýchne léto a možná prázdniny u babičky, ale to je tak všechno. Dětští detektovové hrají nepřesvědčivě a krutě přehrávají, bodrý soudruh kapitán VB Menšík taky hraje lážo plážo. když jsem byl malý, měl jsem rád tyhle filmy kdy děti pomohli VB objasnit nějaký trestný čin či dokonce chytit zločince. Snad to bylo díky tomu, že povětšinou chladné vyšetřování zakočil efektní příjezd žigulíků a volh v žluto-bílých barvách... S odstupem času je to ale jakési vyčpělé a dnešní dorost se po tom shánět asi nebude... Dvě poštovní známky. * * ()

dopitak

I v létě rok před revolucí se pionýři proháněli hned za auty Vendy s Bohoušem a fušovali soudruhům do řemesla, aby se z nich v budoucnu mohli stát uvědomělí svazáci. Vladimír Menšík už viditelně bez sil, Peter Debnár nadabovaný strýčkem Mirko Skrblíkem Musilem. Hodně otravných dětí, ale i pár vtipnějších scén. Málo letní atmosféry. Věděl by někdo, kde se to natáčelo? ()

J R C Pecuchet

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě. ()

argenson

Málo akce, nudná zápletka točící se kolem červených škodovek, nepřesvědčivé výkony v dětských rolích, zbytečně moc soudruhování. Jedinou vtipnou hlášku obstaral – kdo jiný – Vladimír Menšík ve scéně se žemlovkou. Líto mi bylo Evy Matalové narvané do postavy z pohledu dětí jakože natvrdlé babičky, která nepozná škodovku. Navíc ve zcela nelogické scéně, kdy zjevně nikoho nečekala a přitom měla nachystanej plech s koláčem se slovy „Já to stejně nejím.“ Škoda, ze základní dvojité zločinecké zápletky se dalo vykřesat víc. Tohle mě ale naprosto otrávilo. ()

• Natáčelo se v Bystřici pod Hostýnem. (troufalka)