Komentáře uživatelů k TV seriálu (102)

Historii mám rád a doufám, že ji měl rád i Watanabe, protože jsem si, doufám, odnesl přesvědčivou podobu Japonska z doby krátce před Posledním samurajem. Jisté nepravděpodobné stylizační odchylky je možné bez problému odpreparovat, ač by se v historii vesele vyjímaly. Samotný styl byl nečekaně příjemný, ale Bebopovi atmosferičnosti nedosahuje. Pouť po Japonsku je velice zajímavá a bohužel ji téměř neprovází centrální dějová linie, ale skloubit dohromady tyto dvě složky je téměř nemožné. Co mě hlavně potěšilo, byly výborně propracované bojové pasáže, kde počtem obrázků za vteřinu autoři vůbec nešetřili a tak vypadají nádherně. Vzhledem k tomu, že se zde pořád něco děje, tak postavy nedostávají příliš prostoru a tak jsem si je ani nestihl dostatečně oblíbit a soucítit s nimi. Proto také nehodnotím naplno.(5.2.2008)

Oddechová blbůstka s parádní akcí, pohodovou hudbou a vtipnými momenty.(19.9.2007)

Stručně: Napůl komické a napůl vážné anime, co není ani kočka ani pes. Hip-hop mi sem tam trochu překážel, ale nic hrozného. Velmi dobrý opening, ale mnohem horší byly některé díly (8, 18,19,23) a jméno bandity František Xaverský III, proto jen 3*.(30.3.2009)

Skvělé anime s originálním a nezaměnitlením hudebním motivem Hip-hopu které asi už nikdy neuslišíte ve spojitosti z anime. Parádní hudba, skvělé postavy a velmi slušný vtip v dramatickém příběhu.(4.7.2010)

Spolu s Noir jedno z nejlepsich anime jake jsem kdy videl.(16.1.2006)

Horši ako Cowboy Beebop i keď dosť mu u mňa ubližovala hudba, ktorá mi trhala uši.(3.8.2006)

• Marys

Pre mňa osobne najslabšie anime, ktoré som videl, so sebazaprením som sa dostal za polku a ešte si veľmi dobre rozmyslím, či ho vôbec dopozerám. Tento štýl mi vôbec nesadol.(9.8.2010)

Velmi originálně pojatý seriál z prostředí samurajů, které tu je pojaté velmi volně. Svým stylem ne nepodobný Cowboy Bebopovi. 8/10(19.12.2009)

Pohodový anime na který se dobře koukalo a hezky to uteklo. Škoda že bylo tak málo dílů, zkousnul bych to :)(8.7.2012)

Animácia je pekná a plynulá, hlavne pri bojových scénach vidno že si dali veľmi záležať. Stereotip nehrozí, pretože sa nájdu ako dramatické dieli, tak aj komediálne, alebo zamerané čisto na akciu. Hip hopu veľmi neholdujem ale niektoré skladby (hlavne beatbox) ma milo prekvapili. Škoda že záver ma trochu sklamal. Nakoniec musím ešte vyzdvihnúť epizódu kde hlavné postavy hrali baseball proti Američanom. Veľmi dávno som sa tak nesmial. Odporúčam aj tým čo nemajú z anime moc skúseností.(13.1.2008)

Od tvůrců Cowboye Bebopa. Ano je to znát, stejný epizodický styl, stejné typy postav, stejný humor. Pro mě ovšem mnohem zábavnější, normálně hiphop nemusím ale tady to spojení se samurajskou tématikou působí hodně cool. A bavil jsem se mnohem víc než u Bebopa, asi protože tam toho humoru je přece jenom víc a seriál se netváří tak vážně.(26.12.2008)

Vizuální orgie, nebo dokonalá filmová animace se nekoná. Souboje jsou prostě jenom souboje. A humor samotný to nezachrání. - 60 %(20.1.2011)

Hip Hop a Yoko Kanno...(31.10.2013)

Za zvuků beatu a rapu sledujeme netypickou samurajskou podívanou od tvůrců Bebopa. Takže je to částěčně šílené, vždy originální, parádně propracované a hodně zábavné.(26.8.2007)

Strašně pěkně vystavěnej příběh, rozvijející se v ideálním tempu. Velmi se mi zalíbili charaktery. Bylo by to na "peť bodou" nebýt toho, že serie obsahuje dva díly, který jsou tam IMHO naprosto zbytečný a ani se netýkají základní dějové linie a taky mi tam dost vadí ten příšernej hip-hop a vůbec celá taková "skejťácká" atmosferá. S myšlenkou, že ve středověkým Japonsku lítali borci se štětcama a malovali na zdi kaligrafický graffity, se stále nemohu smířit. Takže 80%.(4.11.2007)

Nevim proc tomuto anime tady davate tolik hvezdicek? Me to prislo nudne a hooodne zdlouhave. Nektere dily jsou podle me uplne zbytecne.(26.8.2008)

Zatím nejlepšíá anime seriál co sem viděl...(7.6.2007)

Musím říct, že mě tato serie velmi příjemně překvapila. Ač nejsem fanouškem hip-hopu a hlavně kultury, která se kolem vytvořila, musím říct že v tomto seriálu bylo spojení velice zdařilé. Nevím zda ostatní, ale ja jsem se u sledování seriálu velice bavil. Vrcholem byl 9 díl a zapalené pole :-) a pak 21 díl zápas v baseballu. K dostání je i na youtube a angličtina není složitá - tak mrkněte, mohu jen doporučit. 90%(8.2.2009)

Těch několik týdnů s touhle super trojcí bylo opravdu fajn. Pilotní díl byl prostě absolutně cool, jenomže už asi u třetí epizody se začal dostavovat pocit nudy. Já vím, že tohle anime je spíše oddychové, jenomže těch opravdu dobrých epizod, které jsem sledoval s napjetím a nadšením bylo bohužel málo. Proto jsem došel k závěru, že na tyhle typy anime asi prostě nejsem. Potřebuju něco víc působyvějšího, co mě strhne a bude držet ještě hodně dlouho. Něco, kde se dokážu v cítit do pocitů hrdinů a tak dále.... a tady to prostě nešlo. Moc se mi líbilo, že ikdyž bylo anime zasazené do daleké minulosti, byla tam spousta cool prvků dnešní doby: hip hop, beatbox, grafiti a tak dále. Vynikající opening musim uznat! Asi jako nejlepší díl beru opening a jeden z posledních dílů se zombíky. Je to dobré anime a pro všechny, co hledají něco méně náročného a vtipného je Samurai Champloo skvělou volbou. U mě to bohužel moc nevyšlo. Dávám silné tři, ty nejsilnější,co jsem kdy jakému anime dal!(20.4.2011)

Je to nudné a nepřehledné. Hip Hop k Samurajům? Se někdo zbláznil, ne! Přesto místy vtipné.(17.12.2011)

Většina anime má potřebu natahovat napínavé scény na několik dílů a když se má něco konečně stát, tak se objeví nepatřična (alespoň pro mě) komická vložka. Samurai Champloo je však plný akce, která je krásně nakreslená a má svůj osobitý styl. Jedině Japonci mohou dát dohromady tak šílené kombo, jako je rap a samurajové, ale také jedině oni s tím mohou uspět. Nikdy mi rytmus hip-hopu nepřišel vhodnější, než právě při sekání katanou.(30.9.2013)