Komentáře uživatelů k TV seriálu (102)

S trochou nadsádzky možno Watanabeho ďalší výrazný počin (i keď tentoraz s veľkým režijným, no nie scenáristickým prispením Mamoru Hosody) označiť za postmodernú popkultúrnu anime variáciu mnohovrstevnatého románu Umberta Eca Meno ruže. Najjednoduchšie identifikovateľným žánrom je v tomto prípade historické dobrodružstvo vsadené do fikčného sveta, avšak každé ďalšie odkrývanie hlbších významov a súvislostí závisí na šírke znalostí japonskej histórie, spoločnosti, kultúry, umenia, "klasickej" povojnovej kinematografie i ich letmých aj dlhotrvajúcich stretnutí so západným svetom; predovšetkým však aj od toho, na čo pri sledovaní upriamite svoju pozornosť. Seriál však zostáva absolútne sebestačným, emocionálne silne previazaným, zábavným dielkom s jasným primárnym príbehom a rozvíjajúcimi sa postavami (Mugen a Jin síce pôsobia na prvý pohľad ako Ying a Yang, a Fuu ako infantilná komická figúrka ohurujúca len svojou roztomilosťou, no nenechajte sa oklamať) so živým pozadím. Najsilnejšou kartou je práve umné kríženie žánrov a prostý nápad použiť hip-hopovú hudbu (ktorej podlieha i dynamika a strih akčných scén), subkultúrny fenomén moderného Japonska, vo výprave naprieč érou Edo. Veľmi vyvážená a neokázalo nadčasová záležitosť, v ktorej možno čítať ako v otvorenej knihe, a pritom stále nachádzať niečo nové. A vo finále musím povedať, že už dávno som sa necítil s nejakou skupinkou animovaných postáv tak dobre a tak veľmi mi po skončení nechýbali. Návratu sa nevyhnem ;-) Toľko predbežný komentár, ktorý neskôr rozviniem. Howgh. 100%(30.12.2014)

Skvělé oddychové anime plné akčních prvku a tří naprosto povahově odlišných hlavních postav. Z netypickou animací.. Je to sice hodně nadnešený pohled na Samuraje, ale tohle je jedno z mála anime, které bych doporučil i lidem, kteří se na anime nedívají... Dobrý příběh, vtip, akce bez trapných chvilek.. ideální.. 9/10(30.7.2015)

Pár let to trvalo, ale na třetí pokus sem se konečně dostal až na konec :D Stranou stylizace, hudby atp. stojí celý seriál na excelentních postavách Mugena a Jina (Fuu neni zlá, ale neni ani nijak úchvatná) - což bohužel není vždycky dost. Jednotlivé epizody příliš nespojuje, což není nic hrozného, ale bohužel kvalita dílů vcelku kolísá (naštěstí jen mezi "suprový" a "slušný", ale i tak) a je tam hodně nástřelů, které člověka natěší, ale k nimž se už seriál nikdy nevrátí a zůstanou nerozvedené. Plus nic proti troše dětinských vtipů, ale jejich neustálé opakování už bylo po chvíli vcelku nudný. Rozhodně to neni špatnej seriál - jen aby mě fakt nadchnul by musel mít ještě něco trochu víc (5* tomu nedám, ale ty 4* sou dost jistý a přesvědčivý).(1.4.2019)

Naprosto geniální. Jedno z nejlepších anime co jsem kdy viděl. Pro anime netipická kresba, ale přesto naprosto ohromující, vynikající muzika, postavy... vše je promyšlené, chytlavé a prostě... jiné, než jste u anime zvyklí, za což se tvůrcům klamím. Od prvního dílu chytlo a nepustilo a čím blíž jsem byl odhalení pravdy o Samuraji,který voní po slunečnicích, jsem si uvědomoval, že už bych mohl začít i dýchat. Pokud mě nějaké anime na konci rozbrečelo, tak tohle. Tenhle serial ma prostě všechno a ještě přidává osobitý styl a plno šílených, vtipných, napínavých a srdceryvných situací. Potlesk(4.12.2006)

Watanabe je Mistr. O tom není pochyb. Mé hodnocení sráží snad jen hudba, která je za a) Hip hop, což opravdu není můj šálek čaje, ale to by nebyl takový problém kdyby nebyla za b) tak nenápadná, že jí skoro nevnímáte(teď si dost protiřečím, ale jsem schopna skousnout hudbu, kterou nemám v lásce, když pracuje s filmem. Po všech těch multižánrových peckách Yoko Kanno v Bebopovi jsem čekala něco lepšího)a taky lehce jednotvárné reálie, kterými se hrdinové potloukají. Ty krajinky jsou zkrátka pořád stejné a téměř u každého města jsem si říkala, jestli už tam náhodou nebyli. Na druhou stranu jsou tu opět charismatičtí hrdinové, slušný příběh a nádherné souboje. Škoda té hudby, pak bych Samuraje stavěla na stejný level, jako Bebopa. K dokonalosti tomu prostě něco chybí. 90%(3.11.2007)

Drsné, originální, vtipné a ani ten hip-hop nebyl vždycky špatnej. Ústřední trojice zajímavá, dobře zpracovaná a hlavně setsakramentsky originální. Sakra dobře jsem se bavil... Ovšem kdyby měl seriál o 8 dílů míň, bavil bych se asi 2x tolik... Škoda fillerů a epizod, které by tu být nemuseli... Ke konci to už byla vážně jízda, takže lepší ****... :-)(26.10.2008)

Ou. Tak tohle jsem nečekal. Excelentní mix moderních prvků a Japonska v období Edo. Vše působí naprosto přirozeně a má neuvěřitelný spád. Excelentní animace, neobyčejně povedený a netradiční soundtrack, naprosto geniálně napsané hlavní postavy (scenáristický masterpiece) a ve druhé polovině poněkud hlubší zamyšlení nad životem postav a lehký příklon k seriozní lince příběhu. Nesmím také opomenout bojové scény, které jsou možná to nejlepší co se v anime dosud objevilo. Jednoznačně 5* tohle bude kultovní.(28.1.2011)

Dokonalá kresba, animace, akce, charaktery, humor, zápletky, hudba...tohle anime je dokonalé od začátku až do konce.(7.10.2011)

Cesta plná jedinečných příběhů které nám pomalu prozrazovali minulost hlavních hrdinů završena epickým koncem.Animace zvolená velmi dobře a podtrhovala tak atmosféru historického Japonska. Nemám to mu kromě jedné věci co vytknout a to je ten hip hop který mi teda hodně kazil náladu, naštěstí nebyl až zas tak často tak se to dalo snést.(30.6.2012)

Bez těch dvou debilních fillerů by to dostalo plných pět hvězd, ale protože tam ty fillery dali [a přitom to šlo udělat bez nich, jako příklad bych uvedl Fullmetal Alchemist z roku 2003 (Bratrství mám teprv rozkoukané)], tak je to slabších pět hvězd a je to celkem škoda.(27.6.2019)

Ešte som to nedorazil, ale zatial ****.(9.4.2007)

Další výborný seriál od pana Watanabeho, jež jsem měl možnost shlédnout. Houpavá a překvapivě trefná hiphopová hudba doplňuje putování 2 samuraiů (Mugen je prý bandita,ale u mě samurai:) a holky Fuu na sklonku samuraiského Japonska. Mistrně animované souboje, hiphopově scratchované scény a celkově perfektní animace (až na Fuu- proč jí proboha neudělali trochu reálnější a i ten scénař bych u ní trochu pozměnil). Také bych vyloučil 2 příběhy ke konci, které byly zcela k ničemu (budu si muset někde najít proč je tam tvůrci chtěli mít. Ale i přes tyto výhrady rozhodně plný kotel hvězdiček (5)(13.8.2007)

Dokonalé souboje, dokonalý soundtrack. Nujabes R.I.P.(20.11.2009)

V dobrém slova smyslu ztřeštěný, originální, svižný, úžasně animovaný (od sladění barev po akční sekvence), s dokonale vykreslenými charaktery tří hlavních postav, skvělým smyslem pro humor a délkou tak akorát. Tvůrci se na tomhle seriálu opravdu vyřádili. Není jim cizí míchání různých kultur a dovolují si i takové libůstky jako skrečované střihy. Dokonce i soundtrack Samuraie Champloo si mě ochočil, přestože hiphopu nehovím. Lepší seriál jsem zatím neviděl.(4.1.2011)

prijemne oddychove epizodni anime s peknou animaci a zajimavym soundtrackem. bohuzel serial neudrzel latku nasazenou prvnim dilem a jednotlive pribehy jsou si nekdy az moc podobne a nevyrazne.(10.5.2012)

Jeden z tych serialov/anime, ktore neprinasaju udiv, hlboke zamyslenie, strhujuci pribeh ani ine silne prvky, ale prijemne sa pozeraju. Cielova vekova skupina aj tema su ine, ale svojim stylom mi Samurai Champloo pripomenul (ne)slavne znamych Pokemov. Dvaja chlapi a jedna zena (s malou veverickou po boku) cestuju po krajine, spoznavaju novych ludi, bojuju proti novym superom, ziskavaju nove vedomosti a schopnosti a popritom zabavaju svojimi komickymi kuskami. Hlavne postavy su tak trochu stereotypne, ak berieme v uvahu anime tvorbu. Mugen - tvrdohlavy, neotesany, saskujuci exot s velkym srdcom. Fuu - zlate dievca, ktora je v centre diania, ale do pribehu prilis neprispeje a vacsinou len motivuje nasich "hrdinov", prejavuje city a dodava testosteronovemu dobrodrustvu zensky aspekt. Jin - cnostny, seriozny, lakonicky a rezervovany mladik, ktory sa drzi urcitych principov a vytvara tak protivahu k Mugenovi. Serial sa neberie prilis vazne, ale vacsina subojov je zaujimava a dobre spracovana, takze uz len kvoli nim stoji za zhliadnutie.(10.5.2015)

Naprosto špičkový anime seriál. Anime miluju, hip-hop mi je cizí, ale tenhle mix je naprosto úžasný. Plných pět hvězdiček, i když několik dílů na záčátku je velmi samoúčelných a nesdružují příběh příliš těsně ...(25.8.2005)

Watanabe je frajer. To jo. Ale...nějak výrazně to na mě nezapůsobilo. Už jen kvůli té hudbě...míchat samuraje a hip hop...od Cowboye jeho kvality poněkud poklesly....:((23.11.2007)

Cirou nahodou muj prvni anime serial a zrovna nejlepsi. Skvele vystavene postavy a uzasna animace. Akcnich souboju presne tak akorat, aby me nezacaly nudit a dil o beatboxu a grafitti me dostal do kolen, stejne jako o narazkach na Van Gogha a Holandany. Skvele namichana opravdova historie s hiphopovou kulturou soucasnosti. Krome vtipneho a napinaveho anime take dobra prilezitost jak se nenasilne dozvedet neco o historii feudalniho Japonska v obdobi Edo. Soundrack od Nujabese tomu jenom dodava na dokonalosti...(7.12.2011)

Samurai Champloo patří k mým nejoblíbenějším anime z několika prostých důvodů - je vtipné, zajímavé a má děj. Ani na chvilku jsem se nenudila a když mi zrovna z některých soubojů neběhal mráz po zádech, tak jsem se zase smála jako idiot nebo zarytě sledovala jednu z srdcervoucích scén. Jak animace, tak hudba byly skvělé a pokud bych měla zmínit obsah, tak mě nejvíce zaujaly charaktery, které byly úžasně propracované, ani přinejmenším otravné (jak to bývá zejména u ženských postav) a nechyběla jim ani potřebná dávka imbecility. Tomuhle anime podle mě prostě nic nechybí, tvůrci to nezpackali a příběh si udržel kvalitu až do konce za což ode mě dostává 5*.(18.1.2014)

tahlecta jednohubka mi přijde, že je poněkud přeceněná. Ze začátku vypadá seriál vymazleně a má automaticky body za to, že hlavní hrdinové nejsou středoškoláci jako je tomu ve většině anime produkce. Ale s přibývajícími díly mně začalo vadit, že se tam pořádně nic neděje a jeden díl je jako druhý. Pořád kamsi jdou, sem tam se pohádají, kručí jim v břiše, sem tam někoho porubou... dvakrát za díl utrousí rádoby situační vtip, který ovšem tu strnulost nerozhýbe. Dokonce i ty bitky mě nakonec začaly nudit (jejich netradiční a vizuálně kvalitní zpracování mě dokázalo bavit asi půlku seriálu - pak ale jsem si začal všímat hlavně omezeného repertoáru pohybů a totální neměnnosti stylu). A závěr? Ten je stejně bezobsažný jako celé to anime. 50%(27.1.2019)