Komentáře uživatelů k TV seriálu (102)

S trochou nadsádzky možno Watanabeho ďalší výrazný počin (i keď tentoraz s veľkým režijným, no nie scenáristickým prispením Mamoru Hosody) označiť za postmodernú popkultúrnu anime variáciu mnohovrstevnatého románu Umberta Eca Meno ruže. Najjednoduchšie identifikovateľným žánrom je v tomto prípade historické dobrodružstvo vsadené do fikčného sveta, avšak každé ďalšie odkrývanie hlbších významov a súvislostí závisí na šírke znalostí japonskej histórie, spoločnosti, kultúry, umenia, "klasickej" povojnovej kinematografie i ich letmých aj dlhotrvajúcich stretnutí so západným svetom; predovšetkým však aj od toho, na čo pri sledovaní upriamite svoju pozornosť. Seriál však zostáva absolútne sebestačným, emocionálne silne previazaným, zábavným dielkom s jasným primárnym príbehom a rozvíjajúcimi sa postavami (Mugen a Jin síce pôsobia na prvý pohľad ako Ying a Yang, a Fuu ako infantilná komická figúrka ohurujúca len svojou roztomilosťou, no nenechajte sa oklamať) so živým pozadím. Najsilnejšou kartou je práve umné kríženie žánrov a prostý nápad použiť hip-hopovú hudbu (ktorej podlieha i dynamika a strih akčných scén), subkultúrny fenomén moderného Japonska, vo výprave naprieč érou Edo. Veľmi vyvážená a neokázalo nadčasová záležitosť, v ktorej možno čítať ako v otvorenej knihe, a pritom stále nachádzať niečo nové. A vo finále musím povedať, že už dávno som sa necítil s nejakou skupinkou animovaných postáv tak dobre a tak veľmi mi po skončení nechýbali. Návratu sa nevyhnem ;-) Toľko predbežný komentár, ktorý neskôr rozviniem. Howgh. 100%(30.12.2014)

Skvělá věc od tvůrce Cowboye Bebopa. Nachází se zde zajímavý mix i se současnými věcmi jako hudba - ta je dost výrazná a skrače ve spojení s obrazem jsou cool (nikdy bych neřekl, že se mi tenhle styl vs. samuraji bude líbit) a dále třeba brýle (nevypadají jako z té doby) a baseball.(7.6.2005)

Pokud bych měl hledat ve své slovní zásobě slovo, které nejlépe vystihuje tento seriál, bylo by to zřejmě slovo "nářez". Je to prostě bomba...kombinace akce, vtipu a hip-hopu (který sám o sobě teda moc nemusím) vyšla na jedničku. Snad není dílu bez choreograficky atraktivního souboje. Kdo neviděl, měl by to rychle napravit.(10.9.2006)

Jedno z prvých anime seriálov, čo som videl a doteraz pre mňa jednoznačne najlepšie. Ešte aj dnes mi spomienka naň vyvoláva krásne, nostalgické chvíle plné melanchólie a sentimentu. Dej je síce jednoduchší, ale plne to vynahradzujú ozaj premakané súboje a parádna hip-hopová hudba, ktorá mi paradoxne na obdobie eda a štýlovú fičácku animáciu sadla ako riť na šerbel. V každej epizóde sa niečo deje a humor na patričnej úrovni má švung. Bolo mi veľmi ľúto, že prekrásna cesta Jina, Mugena a Fuu sa predsa len na konci skončila. Stále márne dúfam v nejaké pokračovanie...(13.1.2014)

Legendární anime a velkou zásluhu na tom má jistě i legendární soundtrack. Co se týče anime seriálů, málo co mě dokáže zaujmout a uspokojit. Nemám rád do nekonečna se táhnoucí série, přihlouplý humor a nudné šablonovité charaktery. Mnohé série mají výborný stěžejní nápad, ale zpracováním jsou pro mě nekoukatelné. Tady se ale povedlo dát dohromady fungující pestrobarevný seriál, který je originálním propojením moderního a středověkého Japonska, aniž by to působilo nepatřičně. Humor se tu střídá s vážnými scénami, ale ani jedno není hnáno do extrémů (patetičnost a podobně). Navíc animace je na velmi slušné úrovni, souboje jsou promyšlené a skvěle sestříhané. No a korunu tomu nasazuje nezapomenutelný OST, na kterém se zvláště vyjímá jedna skladba, kterou je ale dobré objevit až při sledování jedné z nejlepších a nejpůsobivějších scén, co jsem v anime viděl.(28.8.2014)

Potulný vagabond Mugen, stoický samuraj bez pána Jin a nevinná servírka Fuu. Tahle trojice mi uvízla v paměti a druhé shlédnutí tohoto anime mě jen utvrdilo ve výjimečnosti této záležitosti. Samurai Champloo je ve své podstatě road movie převedené do anime. Ústřední trio se vydává na cestu za Slunečnicovým samurajem. Cestou potkává nebezpečné nepřátele, legendární figury a zažívá absurdní situace. Ústředním tématem zde ale zůstává vyrovnání se s minulostí. Každá z hlavních postav má svou vlastní cestu, ale po dobu 26 epizod se jejich osudy propojí v jeden, ačkoli nedobrovolně. Mugen, Jin i Fuu si všichni projdou vlastními výzvami a finální zkouška ohněm je donutí střetnout se s vlastními démony i slabostmi. Anime nezapomíná nastínit možnou budoucnost pro každou postavu, ale nikdy nedělá více než jen možný náčrt. Víc není potřeba, z jejich života vidíme jen krátkou chvíli, jen pár dobrodružství. Jak Samurai Champloo začíná, tak i končí – s třemi lidmi, co sami kráčí každý po své trase. Jejich společné putování za Samurajem vonícím po slunečnicích nemohlo trvat věčně. Přesto nakonec mezi nimi vzniklo pouto, přátelství, a tím pádem i hodnota. Je to ukončení jednoduché, ale neskutečně intenzivní. Možná to zní jako klišé, cítím z toho ale spíš koncept zen-buddhismu. Animace je plynulá, téměř tekutá s expresivní kresbou, která občas hraničí s karikaturou. Zvláštní důraz je kladen na choreografii soubojů. Parádní soundtrack japonského hip-hopu a anachronismy prolínají celou show, podpořenou výborným voice actingem (zvlášť Mugen má charismatu na rozdávání). Epizodický ráz seriálu je narušen hned několika příběhy na pokračování. Champloo se nebere, na rozdíl od svého staršího sourozence, Cowboye Bebopa, příliš vážně, ale zůstává mu určitý přesah do života. Některé situace jsou téměř čistě komediální, některé zas naopak celkem vážné. Největší slabinou Champloo je nevyrovnanost epizod – některé jsou hodně kvalitní, některé výrazně slabší. Spojení všech těchto kvalit vytváří anime s neskutečně, občas až do extrému vyhnaným ‚cool‘ nádechem. Nikdy ale neztrácí samo nad sebou nadhled a moc dobře bere vyhánění do extrémů jako parodii sebe sama. Finální počet si u mě Champloo zasloužilo až na druhé zhlédnutí a to především finální pointou. Lidé v našem životě přicházejí a odcházejí. Přátelství jako vzniklá hodnota zůstává.(23.2.2018)

Neodolatelná kombinace samurajů a hip-hopu. Navíc překrásná animace. Konečně vím, na co kouká RZA ve volném čase.(21.7.2005)

Krasny nadherny serial. JEden z najlepsich ake som videl. Najskor som si to chcel pozriet kvoli tomu, ze som cital, ze sa jedna o kombinaciu hiphopu a tracneho samurajskeho anime. Lenze... ked to koncilo bol som fakt smutny ze je koniec. Jedno z naj anime s krasnym pribehom, posmejete sa, poplacete si, budete napato cakat co sa stane atd atd. odporucam!(6.5.2007)

Jedno z nejoriginálnějších a nejvíc cool anime co se dá najít. Určitě ne každému se může líbit švihlá trojice hrdinů putující starým Japonskem za zvuku hiphpových beatů, ale myslím, že to je úžasná zábava i pro odpůrce hiphopu. (Samozřejmě srovnávat Samurai Champloo a Ghost Dog je čirý nesmysl, jediné společné jsou samurajové a rap.)(7.12.2009)

Dosť nadhodnocované anime. Epizodické putovanie z bodu A do bodu B. Niektoré diely vynikajúce, možno aj na 5 hviezd, no niektoré by si zaslúžili odpad. Postavy sú celkom zaujímavé, no mne osobne je Mugen dosť nesympatický. Výraznejšia záporná postava absentuje a koniec je dosť vlažný. Napriek všetkému je to kvalitná zábava, len som od toho čakal čosi viac.(11.1.2013)

Největší zápor tohoto seriálu je, že je tak nesnesitelně krátký. Téměř jako kdyby jste měli mít sex s Jessicou Biel, který vyvrcholí už u předehry, protože je tak šíleně sexy, ale i tak by jste o tom vyprávěli kamarádům až do zblbnutí. Naopak největší klad jsou skvělé souboje. Téměř jako kdyby jste se dívali na anime se skvělými souboji (hale ono není tak jednoduché vymýšlet pořád přirovnání a metafory...). Každopádně je to jedno z nejlepších anime, ve kterých je absolutní minimum nadpřirozených prvků, s velice originálními hlavními postavami. Asi se na to kouknu popáté.(1.5.2013)

Jen víc takových anime seriálů a budu spokojen(10.11.2006)

Pekná animácie, pekné boje, niekoľko dobrých vtipov (ostatné suchota), hudba mi trhala srdce, (okrem Ikue Aszaki, Tsukioka Yukiko tie medzi tými umelými kvetmi boli živé orgovány). Hodnotenie slabé 4* .(11.11.2008)

Mé první a dosud nejoblíbenější anime. Dosud nebylo překonáno v zábavnosti, ani mě žádná postava nezasáhla tolik jako Mugen a Jin.(9.6.2009)

Není tak strhující jako Death Note a emotivní jako Hikaru No Go, přesto je to velmi zdařilé anime s rozmanitým příběhem a s originálním hudebním „přelivem“.(3.2.2010)

Zpočátku mi to přišlo poněkud divné. Díly s Van Goghem a pod ve mě vyvolávaly spíše pocit WTF, ale postupně jsem se naladila na jejich notu a musím říct, že je to rozhodně nadprůměrná oddychovka s celou řadou nezapomenutelných scén.(17.12.2011)

Tento seriál ma skvělí začátek několik prvních dílu vas tak zaujme že se prokoučete nasledujcimi ne tak akci nadupanimi díly některe se povedvi víc nektere bili opravdu nudne toho opravdu vtipneho humoru tam taki bilo pomalu zato souboje sou skvěle lepši sem viděl už jen v narutovi,sem rat že to ma jen 26 dilu konec přichazi pravě včas a stoji zato.(6.5.2013)

Tři naprosto odlišné postavy spojí putování za samurajem co voní po slunečnicích... Doslova duchovní cesta vás vtáhne do děje skvělými dialogy, souboji a hlavně parádním hiphopovým soundtrackem! Takovéhle emoce jsem u animovaného seriálu nezažil a třeba takový závěr druhého dílu, Mugenův pád mořem, nebo konečné shledání Fuu se sl. samurajem, to se musí vidět...(20.1.2014)

Nejdřív mě cool škuby v Hip-Hopu točili a říkal jsem si co to je za debilitu, ALE! Najednou to do sebe začalo pasovat a náramně fungovat. Animace boží. Všechny tři charaktery skvěle napsaný. Příběh sice žádný překvapení, ale jinak to být ani nemohlo. :-) Na startu mě například Mugen vážně sral, ale teď můžu napsat: frajer! (Téměř jako Jin xD)(19.2.2016)

Hip hop a ty nejostřejší katany. Že to nejde dohromady? Tento seriál vás o tom přesvědčí! Vtipné situace měnící se v krvavé řeže a rázem situace, které vás nutí k zamyšlení. Takový ten oddech, ke kterému si dáte večeři či sáček brambůrků. Je to asi mé nejoblíbenější anime, které si vůbec nebojím pustit znovu. Zvlášť postava Mugena si mne získala.(12.1.2017)

Samurai Champloo opäť jedno z tých anime zamerané na obdobie feudálneho japonska, kde sa to samurajmi len tak hemží. Tentokrát troška iné ako ďalšie obdobné anime, najmä uvoľnenejšou atmosférou a pomernou slušnou dávkou humoru. Akcie a súbojov je tu veľké množstvo, bohužiaľ po úvodných pár dielov, to príde človeku monotónne, tak ako aj mne. Síce stále slušná zábava, ale už to nebolo ono, seriál na toto doplácal predovšetkým v neskoršej strednej časti, avšak záverečné 2-3 diely to dokázali plnohodnotne vynahradiť. Čo sa týka postáv, tak jedinú výtku som mal vo Fuu, ktorá mi prišla na začiatku riadne otravná a jej chovanie ma pár krát dokázalo tiež dostať do amoku, ale postupom času som si aj na ňu aspoň zvykol. Postávam kraľuje extravagantný, zbrklý, ale za to priamočiary a s dobrým srdcom oddaný bojovník/pirát Mugen, ktoré skvele doplňa práve jeho opak a tým je postava Jina, kľudného s mečom perfektne narábajuceho samuraja. Postupne zisťujeme minulosť ako Mugena tak aj Jina, aj keď mi príde tá Mugenova o niečo zaujímavejšia. A na záver aj veľké stretnutie Fuu so samurajom voniacím po slnečniciach.4*(30.5.2017)