Jedno z mých prvních anime shlédnutých před dávnými lety. A i přes tu dobu, kdykoli jen vidím název, se mi impulzivně rozjedou koutky úst do stran a vyvolá se mi lehký úsměv. V okamžiku, kdy se rozpomenu na nějaké episody, se úsměv ještě prohloubí a mozek se zaplaví dávkou kvalitních hormonů spokojenosti, protože si uvědomím, že už jsem to dlouho neviděl a je načase se asi popáté opět kouknout :-) Bezvýhradně jeden z nejlepších seriálů pro ty, kteří mají rádi akci a zábavu a rychlý děj :-) 95%(30.9.2011)

Je už to dlouho, co mě nějaký anime seriál takhle nadchnul. Ikdyby to nemělo tak promakanou animaci, tak skvělé akční scény a tak originální prostředí (hip-hop + jap. feudální doba), stejně bych tomu těch pět hvězd nasolil - za ten humor, za zápletky jednotlivých epizod, za charaktery hlavních postav... V podstatě mě nenapadá nic konkrétního, co bych tomu vytknul, snad některé epizody mi připadaly méně geniální než ty jiné, ale tak už to holt u seriálů bývá. Shinichirô Watanabe mě i napodruhé dostal.(3.9.2008)

• HAL

Viděl jsem jen první díl, už ten mi stačil bohatě... sám sobě se divím že jsem ho vydržel až do konce. Souhlasím s Divočákem, vážně jsem to nerozdýchal - tohle zběsile rozhiphopované anime mi připadá jako neskutečně dementní kravina jejíž charaktery jsou zářnou ukázkou toho že i klišé postavy, které jsou většinou v jiných filmech docela cool, mohou být i totálně nesympatické a nezajímavé. U scartchovitých stříhů mě jímala hrůza, originalita tohoto dílka plyne jen z pochybného obalení prvky hip-hop subkultury, jinak je všechno už stokrát viděné a provařené, a co měly znamenat prostřihy do moderní reality raději ani nechci vědět. Za relativně efektní a krvavé souboje 2/10... a doufám že prochvalovaný Cowboy Bebop není podobný. Btw: srovnávání Samurai champloo s geniálním Ghost Dogem beru jako smrtelnou urážku.(12.6.2008)

Od tvůrců Cowboye Bebopa. Ano je to znát, stejný epizodický styl, stejné typy postav, stejný humor. Pro mě ovšem mnohem zábavnější, normálně hiphop nemusím ale tady to spojení se samurajskou tématikou působí hodně cool. A bavil jsem se mnohem víc než u Bebopa, asi protože tam toho humoru je přece jenom víc a seriál se netváří tak vážně.(26.12.2008)

Animácia je pekná a plynulá, hlavne pri bojových scénach vidno že si dali veľmi záležať. Stereotip nehrozí, pretože sa nájdu ako dramatické dieli, tak aj komediálne, alebo zamerané čisto na akciu. Hip hopu veľmi neholdujem ale niektoré skladby (hlavne beatbox) ma milo prekvapili. Škoda že záver ma trochu sklamal. Nakoniec musím ešte vyzdvihnúť epizódu kde hlavné postavy hrali baseball proti Američanom. Veľmi dávno som sa tak nesmial. Odporúčam aj tým čo nemajú z anime moc skúseností.(13.1.2008)

• - Samurai Champloo byl vysílán pouze po půlnoci, protože japonská televize shledala seriál příliš násiným. (Komprimus)