poster

The White Diamond

Dokumentární

Německo / Japonsko / Velká Británie, 2004, 88 min

Režie:

Werner Herzog

Střih:

Joe Bini
(další profese)
 • neoBlast
  ***

  Typicky zahloubaný a přemýšlivý dokument Wernera Herzoga, který mě nepřestává fascinovat. Trochu jsem se začal nudit v druhé polovině, protože film je opravdu pomalý, nikam nespěchá a je snadné ztratit na chvíli pozornost, ale přesto výborně zrežírovaná a silná to podívaná. 65 % Přiznám něco, co o němčině nikdo předtím neřekl - Herzogův silný přízvuk je vedlé humorného potenciálu také... líbivý.(4.12.2015)

 • xxmartinxx
  ****

  Dokumenty Wernera Herzoga mají úžasný náboj. I White Diamond se ubírá jinam, než by ho koncipoval kdokoli jiný. Dokazuje tím, že i z dokumentu z druhé půlky světa o expedici do džungle si může Evropan odnést něco do reálného života. To je úžasné a v takové míře jako u Herzoga jsem to u žádného dokumentaristy neviděl.(2.11.2011)

 • JuraX
  ****

  comment comming soon ;) viděl jsem, ale ještě nezpracoval(2.5.2009)

 • ledzepfan
  *****

  Herzog je prostě démon!! Dokument v jeho podání je napínavý, vtipný, přemýšlivý, hluboký, magický a dechberoucí.(28.6.2012)

 • Gumby
  *****

  Lehký a vybroušený. Úchvatnější dokument, nebo co to vlastně ("I can´t hear what you say, for the thunder that you are ;)") je, jsem ještě neviděl.(13.5.2014)