O Sazinkovi (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1977, 1 h 36 min (Minutáž: 6–8 min)

Václav Bedřich

Jiří Kolafa
  • Kmotr76

Jak tu píší ostatní, je to odpudivé už jen animací, což je u animáku docela průser. A odpudivá jistě není jen animace, ale celkový (ne)příběh. Nic zajímavého se tam prostě neděje. A přitom to vytvořil Bedřich Smetana, který má na svědomí také výborného Maxipsa Fíka, králíky Boba a Bobka nebo méně známý westernový kraťas Poslední výstřel. Ta znělka je ale výborná, to zase jo.(13.6.2014)

• DaViD´82

Hnusná animace, nesympatický hrdina, díly o ničem a němá nuda i v těch necelých devíti minutách.(1.2.2007)

• Omnibus

Copak mě, ale ani syna tohle nijak nebralo. Pořád jsem netušil, kde je zakopanej pes. Přece by nemuselo bejt špatný mít takovej cylidr s vrtulí, večer si lítat po městě a okny šmírovat holky, jak se převlíkají do nočních košilek! Tedy, tohle jsem mu samozřejmě neříkal. Co já mu to jenom... Aha, už vím. Že ten kominíček vymetá komíny a tak předchází požárům! Tak už je ta averze jasná. Náš uličník si totiž nejradši ze všeho hraje na hasiče a žádnej požár mu není dost velkej :-).(28.2.2013)

Nevím proč, navzdory divné animaci a kolovrátkové hudbě se mi tenhle Večerníček něčím líbí a líbil. Možná pohodovou atmosférou a možná i tou jemně vtíravou muzikou. Nebo tím, jak Sazinka všechny zachrání a pak jde domů hodit nohy na stůl, sedne do houpacího křesla a odpočívá s kočkou na klíně.(31.7.2013)

• Karlos80

Tak tento opět 13. dílný večerníčkový seriál jak už zde napsali předemnou jiní se doopravdy moc nepovedl. Václav Bedřich byl jinak vynikající a uznávaný autor animovaných snímků pro děti to všechna čest, ale po úspěšném Maxipsu Fíku, si myslím že tímto seriálem prožil a na vlastní kůži zažil takové malé autorské "faux pas". Něco málo to sice mělo z Káťi a Škubánka něco zas odjinud ale jako celek to na mě zapůsobilo už po prvním shlédnutí slaběji než jiné z této doby. Slabší průměr 2,5/5* ale úvodní znělka se zas povedla.(28.10.2006)