Metamorfeus

Jiří Brdečka

Jiří Brdečka

Zdenka Hajdová

Jiří Šebestík

Námět a scénář: Jiří Brdečka. Nádherné ještě nic podobného jsem nikdy neviděl, tady jsem se skutečně naplno vžil do celého tohoto mýtického příběhu o Orfeovi a Eurydice. Zde se lidský hlas tedy ten jakoby Orfeův zpěv stal stal doslova součástí tématu celého filmu, a hudba od Zdeňka Lišky zde byla skutečně fascinující naléhavá a silná. Skvěle se to vše navzájem doplňovalo. Co se týče animace ta nesla Doubravův rukopis. Na pozadí celého tohoto klasického mýtu o Orfeovi a Eurydice je prezentována amorálnost tehdejší kultury a umění. Už úvodní titulky vám hodně napoví. Jinak tento příběh je proložen latinskými mluvenými texty které se vám tady zjevují na obrazovce coby jako nezbytná součást celého tohoto vyprávěného příběhu.(4.4.2007)

Skvěle provedené fresky. Moc pěkné zpracování.(4.7.2017)

Kviff: Chybejici pribeh mi vubec nevadil. Dostal jsem psychedelickou fresku na tripu, ktera zahltila vsechny me smysly.(3.7.2017)

Oživlé antické fresky na pozadí příběhu o Orfeovi. Velmi působivá animace, která sklouzává až do hypnoticky psychedelických výjevů. Po roce 1969 byl zákázán, protože tehdejší notmalizační vedení si tenhle film vyložilo jako autorskou výpověď na sovětskou okupaci v srpnu 1968.(25.7.2012)

Orfeus a Eurydika jako alegorie na sovětskou okupaci? No nevím, fresky jsou sice pěkné, ale tentokrát se mi těch 14 minut zdálo dost dlouhých (50%). :-/(6.7.2017)