poster

Metamorfeus

 • anglický

  Metamorpheus

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1969, 14 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Kamera:

Zdenka Hajdová

Producenti:

Jiří Šebestík
(další profese)
 • Lima
  *****

  Oživlé antické fresky na pozadí příběhu o Orfeovi. Velmi působivá animace, která sklouzává až do hypnoticky psychedelických výjevů. Po roce 1969 byl zákázán, protože tehdejší notmalizační vedení si tenhle film vyložilo jako autorskou výpověď na sovětskou okupaci v srpnu 1968.(25.7.2012)

 • KajusaK
  ***

  Skvěle provedené fresky. Moc pěkné zpracování.(4.7.2017)

 • Karlos80
  ****

  Námět a scénář: Jiří Brdečka. Nádherné ještě nic podobného jsem nikdy neviděl, tady jsem se skutečně naplno vžil do celého tohoto mýtického příběhu o Orfeovi a Eurydice. Zde se lidský hlas tedy ten jakoby Orfeův zpěv stal stal doslova součástí tématu celého filmu, a hudba od Zdeňka Lišky zde byla skutečně fascinující naléhavá a silná. Skvěle se to vše navzájem doplňovalo. Co se týče animace ta nesla Doubravův rukopis. Na pozadí celého tohoto klasického mýtu o Orfeovi a Eurydice je prezentována amorálnost tehdejší kultury a umění. Už úvodní titulky vám hodně napoví. Jinak tento příběh je proložen latinskými mluvenými texty které se vám tady zjevují na obrazovce coby jako nezbytná součást celého tohoto vyprávěného příběhu.(4.4.2007)

 • Slarque
  ***

  Orfeus a Eurydika jako alegorie na sovětskou okupaci? No nevím, fresky jsou sice pěkné, ale tentokrát se mi těch 14 minut zdálo dost dlouhých (50%). :-/(6.7.2017)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Kviff: Chybejici pribeh mi vubec nevadil. Dostal jsem psychedelickou fresku na tripu, ktera zahltila vsechny me smysly.(3.7.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace