poster

Metamorfeus

 • anglický

  Metamorpheus

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1969, 14 min

Režie:

Jiří Brdečka
 • Slarque
  ***

  Orfeus a Eurydika jako alegorie na sovětskou okupaci? No nevím, fresky jsou sice pěkné, ale tentokrát se mi těch 14 minut zdálo dost dlouhých (50%). :-/(6.7.2017)

 • Lima
  *****

  Oživlé antické fresky na pozadí příběhu o Orfeovi. Velmi působivá animace, která sklouzává až do hypnoticky psychedelických výjevů. Po roce 1969 byl zákázán, protože tehdejší notmalizační vedení si tenhle film vyložilo jako autorskou výpověď na sovětskou okupaci v srpnu 1968.(25.7.2012)

 • KajusaK
  ***

  Skvěle provedené fresky. Moc pěkné zpracování.(4.7.2017)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Kviff: Chybejici pribeh mi vubec nevadil. Dostal jsem psychedelickou fresku na tripu, ktera zahltila vsechny me smysly.(3.7.2017)

 • Karlos80
  ****

  Námět a scénář: Jiří Brdečka. Nádherné ještě nic podobného jsem nikdy neviděl, tady jsem se skutečně naplno vžil do celého tohoto mýtického příběhu o Orfeovi a Eurydice. Zde se lidský hlas tedy ten jakoby Orfeův zpěv stal stal doslova součástí tématu celého filmu, a hudba od Zdeňka Lišky zde byla skutečně fascinující naléhavá a silná. Skvěle se to vše navzájem doplňovalo. Co se týče animace ta nesla Doubravův rukopis. Na pozadí celého tohoto klasického mýtu o Orfeovi a Eurydice je prezentována amorálnost tehdejší kultury a umění. Už úvodní titulky vám hodně napoví. Jinak tento příběh je proložen latinskými mluvenými texty které se vám tady zjevují na obrazovce coby jako nezbytná součást celého tohoto vyprávěného příběhu.(4.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace