Reklama

Reklama

Třináctá komnata prince Měděnce

  • angličtina Prince Měděnec's Secret Chamber (festivalový název)
Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1980, 10 min

Obsahy(1)

Groteskní pohádka o pažravém princi Měděnci a éterické princezně Bleduli je určena dospělým. Příběh lásky dvou zcela odlišných lidských typů je vyprávěn s ironií vlastní Brdečkově tvorbě. Skutečným důvodem vzniku filmu byla radostná spolupráce s Jiřím Běhounkem a kolektivem Studia Bratří v triku, o níž Brdečka tušil, že po společně prožitých pětatřiceti letech bude asi poslední. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (17)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

No vida, co se v luzích a hájích našeho animovaného filmu všechno neurodí! Výtvarně krásná (či chcete-li originální, vtipná) a celkově velmi zábavná, chvílemi až drze komická podívaná o tom, že přetvářka člověka dříve nebo později přivede do záhuby (a v závěru snad také tak trochu varování před zblbnutím z lásky). Příjemné pokoukání. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

docela originální pohádka, ale spíš pro dospělé, o třinácté komnatě v každém z nás a o hledání kompromisů. Ale na víc než 3 hvězdy to nemá ... taková běžná česká animovaná klasika. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Reklama

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Myslím, že vše bylo pouze o nalezení kompromisu. Měli si před sňatkem dohodnout na nějaké společné stravě, která by byla přijatelná pro oba, třeba na mouchách. Jednak nějaké to maso mají a jednak se jimi jistý druh rostlin taky živí, pravda, bledule to nejsou. Ále co. Mimochodem, ten princ se ukazoval od začátku jako daleko éteričtějí a jemnější bytost než ta slečna. Měl rád kytky a proto se cpal masem, aby jim neubližoval. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

na jeden pařát lehce kulhajících pět hvězdiček, jelikož jsem byl upřímně pobaven jak humorným dějem, tak poměrně zábavnou kresbou, ovšem prim hraje jednoznačně doprovodné slovo v podání páně Horníčka, kterýžto předčítá skvostný a hravý text, který si místy nezadá ani s jinou skvostně humornou, stylisticky propracovanou záležitostí v podobě Mimro-Svěrákovské záležitosti Narostl mu hřebínek (ač každý hry se slovy využívá jinak). "...což má z toho, že je výhradně kulturní a naprosto duševní ... " Ku mé spokojenosti hraje taky to, že jsem předtím viděl hned několik fakt velkejch zhovadilostí (v tom nedobrém smyslosloví). ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Třináctá komnata prince Měděnce je další filmovou anekdotou. Jiří Brdečka romantickou baladu masožravce a kompotářky odlehčil ironickou ztřeštěností, výtvarník Jiří Běhounek přidal jemnou kresbu a Miroslav Horníček laskavě radostný slovní doprovod. Skrytá tajemství v manželství jsou manipulací, sebeobětováním, tragickým neštěstím i prostorem pro netradiční uctění pietní památky. I nestřídmý jedlík má právo na lásku. Příjemně zábavné. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama