poster

Třináctá komnata prince Měděnce

 • anglický

  Prince Měděnec's Secret Chamber

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní / Pohádka

Československo, 1980, 10 min

Režie:

Jiří Brdečka

Scénář:

Jiří Brdečka

Kamera:

Zdenka Hajdová

Hudba:

Jan Klusák
(další profese)
 • Tom_Lachtan
  *****

  na jeden pařát lehce kulhajících pět hvězdiček, jelikož jsem byl upřímně pobaven jak humorným dějem, tak poměrně zábavnou kresbou, ovšem prim hraje jednoznačně doprovodné slovo v podání páně Horníčka, kterýžto předčítá skvostný a hravý text, který si místy nezadá ani s jinou skvostně humornou, stylisticky propracovanou záležitostí v podobě Mimro-Svěrákovské záležitosti Narostl mu hřebínek (ač každý hry se slovy využívá jinak). "...což má z toho, že je výhradně kulturní a naprosto duševní ... " Ku mé spokojenosti hraje taky to, že jsem předtím viděl hned několik fakt velkejch zhovadilostí (v tom nedobrém smyslosloví).(31.7.2013)

 • pytlik...
  ***

  Myslím, že vše bylo pouze o nalezení kompromisu. Měli si před sňatkem dohodnout na nějaké společné stravě, která by byla přijatelná pro oba, třeba na mouchách. Jednak nějaké to maso mají a jednak se jimi jistý druh rostlin taky živí, pravda, bledule to nejsou. Ále co. Mimochodem, ten princ se ukazoval od začátku jako daleko éteričtějí a jemnější bytost než ta slečna. Měl rád kytky a proto se cpal masem, aby jim neubližoval.(8.8.2013)

 • easaque
  ***

  docela originální pohádka, ale spíš pro dospělé, o třinácté komnatě v každém z nás a o hledání kompromisů. Ale na víc než 3 hvězdy to nemá ... taková běžná česká animovaná klasika. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](28.11.2015)

 • hirnlego
  ****

  No vida, co se v luzích a hájích našeho animovaného filmu všechno neurodí! Výtvarně krásná (či chcete-li originální, vtipná) a celkově velmi zábavná, chvílemi až drze komická podívaná o tom, že přetvářka člověka dříve nebo později přivede do záhuby (a v závěru snad také tak trochu varování před zblbnutím z lásky). Příjemné pokoukání.(3.9.2007)

 • Ainy
  ***

  Pohádka vážně zajímavá, jenomže k dokonalosti dvě hvězdičky chyběly. Byla vtipná to jo ... ale ... pár hodin před ní jsem viděla tři jiné kraťásky a když to srovnám jak jsem se bavila a co jsem cítila před tím a jak to vnímám v sobě teď a ač zdařilá animovaná pěknost, přec pokulhává na jednu nohu.(3.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace