Třináctá komnata prince Měděnce

Jiří Brdečka

Jiří Brdečka

Zdenka Hajdová

Jan Klusák

docela originální pohádka, ale spíš pro dospělé, o třinácté komnatě v každém z nás a o hledání kompromisů. Ale na víc než 3 hvězdy to nemá ... taková běžná česká animovaná klasika. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](28.11.2015)

No vida, co se v luzích a hájích našeho animovaného filmu všechno neurodí! Výtvarně krásná (či chcete-li originální, vtipná) a celkově velmi zábavná, chvílemi až drze komická podívaná o tom, že přetvářka člověka dříve nebo později přivede do záhuby (a v závěru snad také tak trochu varování před zblbnutím z lásky). Příjemné pokoukání.(3.9.2007)

Myslím, že vše bylo pouze o nalezení kompromisu. Měli si před sňatkem dohodnout na nějaké společné stravě, která by byla přijatelná pro oba, třeba na mouchách. Jednak nějaké to maso mají a jednak se jimi jistý druh rostlin taky živí, pravda, bledule to nejsou. Ále co. Mimochodem, ten princ se ukazoval od začátku jako daleko éteričtějí a jemnější bytost než ta slečna. Měl rád kytky a proto se cpal masem, aby jim neubližoval.(8.8.2013)

na jeden pařát lehce kulhajících pět hvězdiček, jelikož jsem byl upřímně pobaven jak humorným dějem, tak poměrně zábavnou kresbou, ovšem prim hraje jednoznačně doprovodné slovo v podání páně Horníčka, kterýžto předčítá skvostný a hravý text, který si místy nezadá ani s jinou skvostně humornou, stylisticky propracovanou záležitostí v podobě Mimro-Svěrákovské záležitosti Narostl mu hřebínek (ač každý hry se slovy využívá jinak). "...což má z toho, že je výhradně kulturní a naprosto duševní ... " Ku mé spokojenosti hraje taky to, že jsem předtím viděl hned několik fakt velkejch zhovadilostí (v tom nedobrém smyslosloví).(31.7.2013)

Pohádka vážně zajímavá, jenomže k dokonalosti dvě hvězdičky chyběly. Byla vtipná to jo ... ale ... pár hodin před ní jsem viděla tři jiné kraťásky a když to srovnám jak jsem se bavila a co jsem cítila před tím a jak to vnímám v sobě teď a ač zdařilá animovaná pěknost, přec pokulhává na jednu nohu.(3.9.2013)