Žáku Kašíku, nežeň se! (TV film)

Komedie

Československo, 1985, 73 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (31)

• D.Moore

Několik dobrých momentů ty hloupé bohužel nevyvážilo, natož aby je převážilo. Vcelku bída s nesnesitelnými pány Havelkou a Vladykou. Jediný, kdo mě neustále bavil, byl nikdy neselhávající Petr Nárožný.(19.7.2014)

Je to příjemná blbina. Absurdně pojatý příběh o dvou žácích, kteří po jednom chemickém pokusu předčasně zestárli, ale jen po fyzické stránce. Mentálně jsou stále na úrovni žáků základní školy. A to je čeká poznávání světa dospělých a divák si užije přijemnou legraci, která sice není nijak extra, ale nudou se nezmírá. Přispívají k tomu kvalitní herecké výkony a poměrně slušně vypointované gagy. 60%(8.1.2012)

• slunicko2

Dva dvanáctiletí kluci v důsledku chemického pokusu se stanou dospělými a je třeba je naučit pracovat a oženit. 1) Chtělo by se napsat, že jde o českou odpověď na americký film "Velký" s Tomem Hanksem, kdyby ovšem Američané nenatočili svůj úspěšný film až o tři roky později. 2) Příjemní herci a svižná režie nedokáží kompenzovat základní nedostatek filmu - neskutečně tupý scénář. V zájmu dosažení "komického" efektu jednají postavy jako naprostí dementi. Ani herecká nadsázka a pitvoření si s hloupým textem prostě neporadí.(15.5.2009)

• Master19

Nepamatuju se, že bych to zamlada viděl. Ale něco mi to říkalo a vysoké hodnocení slibovalo něco nadstandardního. Bohužel očekávání se nenaplnila. Jednoznačným bonusem jsou herecké výkony rodičů (Abrhám, Heřmánek, Maciuchová, trochu v pozadí Molavcová) a Petra Nárožného. Vladyka s Havelkou jsou v nevděčné pozici, protože čím lépe svou roli hrají, tím se divák cítí trapněji. Televizní zpracování a poněkud hloupý příběh značně nakopávají skvělé a opravdu vtipné momenty. Bohužel jako celek to za moc nestojí. "- Zeptej se ho na něco, co vědí jen dospělí!" "- Víš co to jsou sdružené platby?" "Neví. Nic neví..."(6.9.2016)

vtipné...(8.7.2016)

Dobre obsazenej a skvele zahranej filmek. Teda spis rodinna tv komedie. Vtipnej Abrham, krasna Maciuchova, spolehliva Matouskova, psychiatr Vizner ("maso") a hlavne dvojka Vladyka-Havelka jako kluci/dospeli.(25.5.2014)

• pytlik...

No, já bych to viděl trochu jinak než kolega Drom. Lenin poté, co ho omrzelo ležet v mauzoleu, emigroval ze zaostalého východu na onen bájný západ, ovšem nepodařilo se mu překonat železnou oponu, tak zůstal v Československu. Jsa držen stále mlád hektolitry krupicové kaše, přijal místo chemikáře na nějaké blíže nespecifikované škole, kde se snažil vtloukat dětem do hlavy vědecký světový názor a vytloukat tmářské pověry. Ovšem s elixírem mládí mu to poněkud nevyšlo, ukázalo se, že funguje, byť reverzně... takže jeho psychika utrpěla obrovský otřes. Po fázi deprese, projevující se tím, že vzal místo náročné pozice chemikáře nenáročnou pozici tělocvikáře, nastala fáze popírání a snaha celý experiment ututlat. Takže jednak se snažil omezit počet lidí, kteří o celém incidentu věděli (vymluvil Kašíkovi svatbu, aby se nemohl množit) a dále chystal, jak by řekl "masový" psycholog Vízner, masovou vraždu. K té naštěstí nedošlo, neboť oba kluci se náhodou na vlastní kůži přesvědčili o účincích krupičné kaše. Za zmínku ještě stojí Heřmánek a jeho geniální vynález, zpětné slepování rozřezaných polen. Kdyby myšlenku trochu rozpracoval, možná by se časem dostal ke slepování polen již spálených, čímž by se hravě dostal na třetí příčku v žebříčku nejvýznamnějších lidských počinů, hned po objevu ohně a microsoftím dvojkliku.(30.10.2015)

Už je to strašně dlouho, co jsem to viděl, ale dobře si pamatuji, jak jsem se vcelku dobře bavil. Není to sice nic na několikanásobné shlédnutí, ale na jeden večer vás to rozesměje.(27.9.2012)

Tohle je skrytá perla. Bláznivá komedie pro děti, ale je to napsané a zahrané tak, že se musí bavit i dospělí. Herci skvělí a zejména kreace Abrháma mě dostává do kolen.(15.2.2013)

Miluju scénu,kdy se J.Abrhám snaží tleskáním vylooudit melodii "Škoda lásky..." .To nemá chybu.No a i další rodičové se teda předvedli skvěle.Maciuchová,Heřmánek,Molavcová...Je vidět,že velké tělo nemusí vždy znamenat dospělost ! ...........PS: " Vždyť si řikala,že (táta) doma nic nedělá....!"(5.3.2011)

Dva kluci,kamarádi,vypijí elixír mládí ovšem s opačnými účinky. A tak se musí v dospělých tělech vyrovnat s novou identitou za pomoci velmi svérázných rodičů kteří je hned uvádějí do života. Místo zoufalosti nad jejich tělesným ale ne mentálním posunem,rovnou na věc. Jedni ho strojí do róby a chtějí z něj mít umělce,u druhého otec donese dřevěnou kozu a pár polen které spolu v paneláku řežou aby jako poznal tvrdou práci. Dojde i na "dohazování" nevěsty. Je jasné že z toho nejsou dvakrát nadšení a nelibě vše s přirozenou dětskou prostořekostí glosují. Havelka s Vladykou se tady mistrovsky vyřádili. Absurdní ale skvělá srandovní televizní komedie na kterou rád vzpomínám.(12.10.2012)

Jestli sháníte elixír mládí, tak to máte smůlu, protože ten vytvořit nelze :-P Ale, pokud budete diktovat přísady v receptu naopak, můžete vytvořit elixír stáří. :-) Nevím, jaxi na to tento film můj přítel vzpomněl, každopádně já se bavila docela dobře. Ani sem nečekala takové úžasné herecké obsazení. Peťa Nárožný jako praštěný učitel chemie a ještě praštěnější učitel tělocviku, Vladyka jako Hejbal se mi teda líbil - hlavně jako „krásná“ velká holka na námluvách „Já ti dám do huby, ty srabe! „ :-D nebo jako velký fater s aktovkou na zádech, co bije svoje spolužáky - víc než Havelka v roli Kašíka. Docela dobře válí i Heřmánek jako vzteklý otec Kašíka. „Na tebe ten kluk dá, víš, že se tě bojí.“ :-D A potencionální nevěsta pro Kašíka? No přece pošťačka, ta je bohatá – má mopeda :-) Akorát teda: „ Je oproti mně stará jak hnědý uhlí.“ :-D I mě tento film vrátil do let dávno minulých – krupicovou kaši sem naposled jedla na základce (aspoň už vím, proč vypadám tak, jak vypadám) no a „maso“ sem taktéž hrála naposled v tomto věku (budu muset napravit ;-)). Jo, a kdybyste chtěli vědět, jak na svět přichází děti, resp. mužské pohlaví… „Kluky přece nosí vrtulník.“ ;-D(29.1.2011)

Tady je krásně vidět že i tv komedie může být kvalitně zpracovaná. Všichni herci si své role naplno užívají a možná právě to je na tomhle filmu tak geniální. Prostě maso :D(27.2.2014)

Když major Manďák definitivně rozbil Pepanovu partu, museli naši hrdinové namísto prodeje Brožiků začít žít spořádaným životem. Jára si založil rodinu a zplodil nezbedného syna, zklamaný Pepan se naopak namísto sňatkových podvodů vrhl na vyučování chemie. Po nezdařeném pokusu na svých žácích Horáčkovi a Pažoutovi je sice za trest přeřazen na výuku tělocviku, ale nezapře kriminální minulost a krade alespoň zkumavky. Poté, co Saturnin opustil svého pána a vrhl se na praktikování psychologie prostřednictvím řezání polen a hry zvané "maso", sčuchne se zmatený Jiří s pubertálním Vladykou a vaří vtipnou kaši... Nezapomenutelní Havelka s Vladykou, výborný Nárožný, klasický trouba Heřmánek a kouzelná Maciuchová ve velice televizně-inscenační komedii pro děti s dobrými momenty.(26.7.2014)

Můj oblíbený dětský film. Lančmít k svačině, to je fakt humus.(21.10.2009)

Vyloženě prostý scénář, ovšem zahraný skvěle a i po těch letech mi vykouzlil úsměv, např. při Abrahámově úlevném oddychu: „Vždycky jsem měl hrůzu z těch let, kdy bude kluk v pubertě a teď prosím, krásně vyřešený. Tomu chlapovi by měli dát metál.“ Zkrátka herecky úsměvný koncert vařený z vody v dobově nekonfliktním filmu.(5.7.2009)

Jéjda! Nebrat to vážně! Vždyť to byla capina na zasmání! :) :) A když jste měli ve třídě spolužáka Kašíka jako my, hned bylo o zábavu postaráno! :)(25.12.2009)

Jako dítě jsem to považoval za úžasně vtipnou komedii a ve škole jsme si z toho říkali hlášky. (Je pravda, že na nás při tom koukal ze zdi Gustav).(22.8.2011)

Já se bavil. Jasně že zde nejde o bůhví co, ale legrace to rozhodně byla. Herci se zřejmě také bavili a bylo to znát. Obě „dospělé děti“ byly nepřekonatelné. Dávám 60%.151120117134/7337(11.2.2014)

Pecka ..Skvělé obsazení, geniální Nárožný, skvělí Abrhám s Heřmánkem, těsně za nimi Vladyka s Havelkou a jako pomyslný tmel Maciuchová s Molavcovou..scénu z tréninku juda si budu pamatovat hodně dlouho...(4.4.2017)

<< předchozí 1 2