Star Trek IV: Cesta domů

Star Trek 4: Návrat domů

Star Trek IV: The Voyage Home

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1986, 119 min

Tady se nám rýsuje sequel trojky. Obecně je známo, že lidé kteří neholdují Star Treku (non-trekkies), tak pokud je nějaký ST zaujal, tak to byla právě čtyřka pro svůj zásah do "civilizace" jak ji známe. A onen účel poslání, mise,... netřeba komentovat. Pořád na fantastický úrovni, dvě nezapomenutelný scény: Jedna, jak hrot harpuny (či co to je) vystřelí a zlomí se o maskovaný Bird of Prey, který se nad lodí demaskuje. Ten záběr nemá konkurenci (a všiměte si, jak je pohyblivej). Další, jak ta baba narazí do neviditelný zdi a pohltí ji transporter beam. Mráz po zádech mi běhá... nechybí ani fun, scénky z nemocnice, prostě, nemá to chybu :)(25.4.2008)

Oproti trojce veliký posun v akci, vtipu i příběhu.(29.9.2017)

70% | 6/10(28.1.2019)

za vtipnost se kterou se jse jeste ve Star Treku v takove mire nesetkal(16.11.2009)

zábavnej díl...eko..eko..jinak nevim, kolikátý cestování v čase...v ST světě asi jedno z prvních, ale pozdějc...každej druhej film, každej druhej závěrečnej díl nějaký série...pokaždý něco s cestováním v čase...(29.12.2010)

ZAUJÍMAVOSTI: Pieseň I Hate You, ktorú počúva "punk on bus" nahrala kapela Edge of Etiquette. Kapela spolu fungovala pol druhého dňa a vznikla iba za účelom tejto scény (povodne tam mala byť hudba od Duran Duran). Tvorili ju členovia zvukového štábu a vedúci produkcie Kirk Thatcher, ktorý napísal text piesne, naspieval ju a strihol si i cameo punkáča. V jednom rozhovore sa k scéne, ktorá ho preslávila vyjadril: "Možem vyhrať Nobelovu cenu mieru a moj náhrobok ponesie epitaf Punk On Bus – Star Trek IV."(7.10.2011)

• Adhemar

Startrek pro mě byl vždy největší brak a nové díly nejsou lepší...(6.3.2012)

Tento film má jednoznačně všechny aspekty k hodnocení, je zde jak humor tak i akce, na tomto filmu musím přednést i zprávu o ochraně zvířat, která je krásně zakomponovaná do celého dění a neřuší ani požitek ze sci-fi, kterým se obvikle vyznačuje Star trek. Zvláštní na tomto díle je, že se neodehrává (skoro) ve vesmíru anýbrž na planetě ze Zemi což tento díl odlišuje od ostatních.(a proto) Tento díl považuji za "nejlepší" ze "staré série" (před Pickardem) Life long, and prosper....(13.8.2012)

Tento díl určitými nosnými prvky připomíná jedničku. Opět tu máme odkaz z minulosti který je třeba nějak vyřešit. Ovšem tím podobnost s jedničkou hasne. Ve The Voyage Home máme více akce, humoru a máme tu i cestování v čase. Celkově asi moc zaryté Trekies nepotěšil ale obecné sci-fi fanoušky určitě pobaví/potěší. A to třeba i mladší generaci která jej v dnešních dobách uvidí prvně - sic efekty nejsou zrovna nejlepší, ale díky podání příběhu člověka ani moc nezajímají. Dle mého jeden z nejvydařenějších Star Trek filmů a asi i nejlepší s kapitánem/admirálem Kirkem.(29.8.2012)

Rodinná komédia zo silným ekologickým a pacifistickým posolstvom. Jediný ST film, ktorý dokázal osloviť to najširšie spektrum divákov. Za päť. PS: Záver dvojdielnej ódy na Spocka, po tomto nasleduje óda na Kirka.(22.4.2013)

Star Trek trošku ináč, a čuduj sa svete, funguje to. Vážne a temné na začiatku, odľahčené a vtipné v strede a patetické a vážne na úplný záver, O. K. zrejme by to ináč trekkies nerozdýchali, ale momentálne mi nenapadá iný Star Trek, kde by to takto dobre šlapalo, nadhľad, prvky sebaparódie a zároveň snaha o zachovanie princípov tejto série, skrátka a jasne bomba a ani tie amatérske triky tak nevadia...(23.6.2013)

Nejlepší z těch starých Star Treků(23.7.2013)

Tak toto bola pecka! Keď som to prvýkrát videl, tak som sa chechtal ako blázon. Je to proste podarené. Každému členovi Kirkovej posádky dali celkom slušný priestor. Filmy aj diely Star Treku o cestovaní v čase majú vždy niečo do seba. Paradoxne aj najlepší film s Picardom (ST VIII) bol o cestovaní v čase. Funguje to. Raz mi jeden kamoš povedal: "Ja Star Trek nepoznám, nevidel som z neho nič, vždy som sa to snažil pozerať, ale nudilo ma to, ale ten film o veľrybách, ten bol perfektný." Tu sa prvýkrát upiekol koláč, ktorý proste chutil všetkým. Je jedno, či ste fanúšik Star Treku alebo nie. Tento film sa Vám bude páčiť.(23.4.2014)

Pre mňa najlepší Star Trek. Fascinujúci film nenápadne naznačujúci ľudskú hlúposť pri likvidovaní živočíšnych druhov. Filmy II, III a IV na seba súvisle nadväzujú, a myslím, že to tvorcovia urobili dobre. Zmena lodi a takpovediac aj žánru Star Treku prospela a z 23. storočia sa posádka vrátila do 21. storočia. Bolo zaujímavé vidieť posádku Hviezdnej flotily v uliciach San Francisca. Hláškujúci Spock bol perfektný, hnev Dr. Leonarda H. McCoya na „stredoveké“ metódy liečby bol impozantný. Síce by sa mal Star Trek odohrávať väčšinou vo vesmíre, ale je to príjemná zmena, ktorá pobaví.(4.8.2014)

Jeden z mojich najoblubenejších dielov: prostý dej, trocha ekologického posolstva a spústa vtipných situácií robí pre mňa z tohto filmu čosi výnimočné - namiesto hlbokých filozofických úvah je posádka nútená sa prebojovávať bežným spôspbpm života 20 storočia - autori to poňali s nutnou dávkou humoru (scénka v autobuse Spock vs. Punker nemá chybu) a celkovým odľahčením filmu po ťažkej kláde III - Hladanie Mr. Spocka(3.9.2015)

Výborná komedie a navázní na pátrání po Spockovi. Vlastně úplně první Star Trek který jsem viděla a musím říct,že posádka si mě hned získala.Výlet do minulosti byl výborný tah i v Tosce patří takové díly k mým oblíbeným.Skvělé hlášky,správný startrekovský humor a scéna v nemocnici je prostě nezapomenutelná. Kirk oblbuje bioložku, doktor žasne nad medicínou 20.století,Scoty se snaží mluvit s počítačem pomocí myši,Čechov a Uhura se uprostřed studené války ptají po jaderných lodích. A vše to završuje Spock, kterému se ještě úplně nevrátila paměť,musí lecos trefit od boku,skočí si zaplavat a spojit mysl s velrybami a nedokáže pochopit jak s ním doktor může chtít filosofovat o smrti,když nikdy neumřel.....(17.4.2016)

Starší film, příslušné efekty a tempo. Přesto zábavné a místy vtipné.(5.10.2016)

Film obsahuje spoustu scén, na které se těším vždy znovu a nenechám si je ujít. Za všechny snad jen tuto: Kirk před přistáním na planetu Zemi v 80. letech 20. století jen tak mimochodem prohodí, že v té době se ještě lidé se zástupci mimozemských civilizací nesetkali. Dívá se přitom na Spocka, který bez jediného mrknutí oka a jediného slova utrhne cár rukávu ze svého oblečení a udělá si z něho čelenku, aby zakryl své uši. Rovněž Čechovovo hlasité shánění nukleárních zbraní v centru města stojí za to. Pan Scotty a doktor McCoy rovněž září ve svých úlohách a film se tak stává velepříjemným osvěžením ve startrekovském světě.(4.11.2016)

Spolu so Star Trek VI pre mňa jednoznačne najlepšie filmy z danej série. Aj dnes po 20 rokoch si to rada pozriem, kedykoľvek. Spock na Zemi v 20 storočí teda budil svojim správaním pozornosť. A záver filmu - super koniec. Tomuto filmu sa nedá absolútne nič vytknúť.(14.3.2018)

Tohle je jediný Star trek film, který je pojatý jako komedie a podle mě jednoznačně nejzdařilejší, protože kromě hromady výborných hlášek a momentů, ukrývá i jedno důležité poselství.(11.5.2019)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>