Nebe patří nám

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1952, 13 min

Vladimír Voves

• ripo

Sportovní parašutismus má slavnou tradici v Sovětském svazu, kde je již po léta jedním ze skutečně masových sportů. Vysokou úroveň sovětských skokanů dosvědčují časté zprávy o opětovných rekordních výkonech při výškových seskocích i při dokonalém ovládání padáku. Také v zemích lidové demokracie se v poslední době tento sport úspěšně rozvíjí. Je tomu tak i v Československu, kde naše lidová vláda správně pochopila význam tohoto sportu pro obranu míru a rozsáhlou finanční i materiální pomocí zajistila rozvoj parašutismu. Vojenští instruktoři svou odbornou pomocí pomáhají zajistit výcvik mladých sportovních skokanů po odborné stránce. Jedině tato pomoc umožnila tak obrovský rozmach činnosti sportovního parašutismu, jehož jsme v posledních dvou—třech letech v našich zemích svědky. Uvědomujeme si radostnou skutečnost, že nám v našich skokanech Dobrovolného svazu lidového letectví vyrůstají nové, početné kádry zdatných obránců vlasti, kteří po boku hrdinných sovětských parašutistů se slavnou bojovou tradicí z let Velké vlastenecké války stoji pevně na stráži míru. Filmový přehled 34/1953(8.11.2008)