Reklama

Reklama

Rituál

  • USA The Wicker Man (více)
Trailer

Obsahy(1)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (322)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Moja smrť vám ten skurvený med nevráti!" Hehehe. Už som videl všeličo, ale Nic Cage jazdiaci na hrdzavom bicykli, kopúci Leelee Sobieski do ksichtu a šaškujúci v medveďom kostýme v ultrastupídnej, ultrapredvídateľnej a ultra-atmosféru-postrádajúcej pseudo-hororovej sračke, tak to je teda unikát. Ghost Rider je vedľa tohto dôstojná konkurencia pre X-Men 2. "Trúd! Trúd! Trúd!" :-)))))) ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Až se někdy bude vyhlašovat anketa o NEJOSTUDNĚJŠÍ REMAKE VŠECH DOB, tak LaButův film bude mít jistou pomyslnou medailovou pozici. Opravdu strašlivý políček všem obdivovatelům kultovního Hardyho originálu. Film bez atmosféry, bez napětí a hloupě ukecaný, s několika lacinými lekačkami a KDE JSOU KSAKRU TY PĚVECKÉ A TANEČNÍ VÝSTUPY, které byly zcela zásadním prvkem původního Wicker Mana a dodávaly mu nezaměnitelnou působivost??!! Navíc celý koncept La Buteho předělávky je špatný a pošlapávající podstatu Hardyho díla - z původně bigotního taťkovského konstábla udělal La Bute div ne akčního hrdinu (přehrávající Cage) s bouchačkou v ruce a nějakými těmi rozdanými kopancemi, navíc "commandovsky" hnaného rodičovským motivem. Původní konstáblovo tápání, udivenost a jen nepatrné tušení je tatam (Cageův policista je velmi rozhodný muž a nepochybuje o spáchaném zlu), stejně tak zásadní překvapivost pointy (o upalování se mluví už od samotného začátku ??!!). Akční včeličky a několikrát zopakovaný ten samý otravný flashback do traumatického policistova zážitku (jaké klišé!) jsou už jenom takovou třešničkou na dortu. La Bute, tvůj debut mám rád, ale tohle je průser jako prase! ....PS: Při Cageově kopanci Leelee Sobieski do obličeje jsem málem spadl ze židle, úlevný smích, komedie..... ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Pro mě "Robot Monster" nového tisíciletí, takže to hodnocení je čistě za pobavení, jinak by to samozřejmě bylo tak maximálně na jednu hvězdičku. Ale ve kterém jiném filmu může člověk vidět scénu, v níž Nicolas Cage vyhrožuje pistolí ženě, aby okamžitě sesedla z kola, dala mu ho a rovnou si k tomu nasadila ptačí masku na hlavu? Nebo kulervoucí bitkařská pasáž s Leelee Sobieski a následné pobíhání v medvědím kožichu! A naprosto nejvíc jsem řval smíchy, když Cage projevoval emoce (v životě bych nevěřil, že může být tak legrační ohořelá panenka). Pro mě jasných pět, tak (ne)povedený debilní úlet jsem neviděl už léta:) ()

Isherwood odpad!

všechny recenze uživatele

Scénáristicky vykastrovaný remake, jenž absolutně nerespektuje základní premisu originálu a opírá celou zápletku o laciný krimithriller, jenž zoufale postrádá mysteriózní atmosféru, kterou tvořila zvláštní lidová pěvecká intermezza a duchaplné dialogy plné protikladného smýšlení kovaného křesťana a pohanské komunity. Cageův policajt Edward Malus je pouze suchým psychologickým náčrtkem všech podřadných klišé (trauma ze služby, neustále se opakující flashbacky) a ani v jednom momentu se od této šablony režisér neodváží odklonit. Z úcty (v tomto případě se však jedná o řádný výsměch) k originálu se nakonec přidržuje původního vyústění, jenže konečné vysvětlení je (podobně jako většina „tématických“ dialogů) pouze snůškou pseudofilských keců o souznění s přírodou, které bohužel (nejenom kvůli přehrávajícím hercům, ale i díky celkové debilitě podání) tahají za uši v každém druhém slově. Většinu 40-ti milionového rozpočtu musel shrábnout Cage za roli, poeticky malebná kamera totiž působí docela laciným kýčem a celkově se jedná o ubohý brak, kvůli němuž se většina lidí originálu spíše vyhne než nechá zaujmout. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čeho jsem se bál, toho jsem se dočkal. Nicolas Cage měl skutečně období, kdy natáčí na první pohled zajímavý, ale ve skutečnosti nesmírně tupý filmy. A Rituál se mezi ně bez problémů řadí. Jak tu někdo zmínil. Film obsahuje přesně to, co ve filmech nesnášim. Debilní romantickou vsuvku, ještě debilnější příběh, posraně natáhnutý scény a nesmírně úchylný skoky v příběhu. Asi aby mě to šokovalo uplně maximálně. Ještě, že si Nicolas přes to všecko už prošel a teď bude už jenom v těch dobrých filmech. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (14)

  • Film vzbudil veľké pohoršenie u fanúšikov pôvodnej verzie z roku 1973 a remake nazvali svätokrádežou. (Jello Biafra)
  • Tvůrci filmu se snaží budit dojem, že obyvatelé ostrova nepoužívají elektřinu. Ve všech budovách na ostrově se svítí výhradně svíčkami (např. ve škole, v hospodě). Když detektiv Malus (Nicolas Cage) prohledává dům šéfové sekty, všude jsou jen svíčky (čas 1:12:36). Dokonce i před domem šéfové visí lucerna (čas 1:04:35). Během celého filmu není vidět žádný elektrický spotřebič jako rádio, televizor. Přesto při prohledávání ordinace svítí na stole elektrická lampa a v rohu stojí další elektrická lampa a navíc ještě hoří v doktorčině kanceláři svíčky. Kromě toho vidíme v domě doktorky další elektrická světla (nad operačním stolem) a vedle dveří vypínače. Ty jsou vidět i v pokoji zmizelé dívky. Zdá se, že ač se nám tvůrci snaží za každou cenu vnutit dojem, že komunita žije bez elektřiny, místy na to pozapomněli – elektrické vypínače (poté, co jedna dívka vypadne ze skříně a směje se, detektiv utíká z domu) vidíme velkou petrolejsku, ale současně vedle dveří vypínače, u doktorky i u zmizelé dívky. (pjotri)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 12. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Reklama

Reklama