Rituál

• USA The Wicker Man (více)
Trailer

Detektiv Edward Malus (Nicolas Cage) dostává druhou šanci poté, co se mu před lety nepodařilo při automobilové nehodě zachránit matku s dítětem. Jeho expřítelkyně Willow ho požádá o pomoc najít svou ztracenou dceru Rowan. Detektiv se vydává na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žily v malé komunitě. Ta se řídí starými pohanskými zvyky a její členové popírají, že by zde Rowan někdy žila a pokud ano, tak je určitě mrtvá. Edward se zaplétá do sítě starodávných tradic a tajemství a čím víc se blíží k nalezení malé holčičky, tím víc se přibližuje k něčemu o čem je zakázané mluvit… k rituálu. (oficiální text distributora)

Trailer

Cervenak

"Moja smrť vám ten skurvený med nevráti!" Hehehe. Už som videl všeličo, ale Nic Cage jazdiaci na hrdzavom bicykli, kopúci Leelee Sobieski do ksichtu a šaškujúci v medveďom kostýme v ultrastupídnej, ultrapredvídateľnej a ultra-atmosféru-postrádajúcej pseudo-hororovej sračke, tak to je teda unikát. Ghost Rider je vedľa tohto dôstojná konkurencia pre X-Men 2. "Trúd! Trúd! Trúd!" :-)))))) ()

Malarkey

Čeho jsem se bál, toho jsem se dočkal. Nicolas Cage měl skutečně období, kdy natáčí na první pohled zajímavý, ale ve skutečnosti nesmírně tupý filmy. A Rituál se mezi ně bez problémů řadí. Jak tu někdo zmínil. Film obsahuje přesně to, co ve filmech nesnášim. Debilní romantickou vsuvku, ještě debilnější příběh, posraně natáhnutý scény a nesmírně úchylný skoky v příběhu. Asi aby mě to šokovalo uplně maximálně. Ještě, že si Nicolas přes to všecko už prošel a teď bude už jenom v těch dobrých filmech. ()

Tom Hardy

Pro mě "Robot Monster" nového tisíciletí, takže to hodnocení je čistě za pobavení, jinak by to samozřejmě bylo tak maximálně na jednu hvězdičku. Ale ve kterém jiném filmu může člověk vidět scénu, v níž Nicolas Cage vyhrožuje pistolí ženě, aby okamžitě sesedla z kola, dala mu ho a rovnou si k tomu nasadila ptačí masku na hlavu? Nebo kulervoucí bitkařská pasáž s Leelee Sobieski a následné pobíhání v medvědím kožichu! A naprosto nejvíc jsem řval smíchy, když Cage projevoval emoce (v životě bych nevěřil, že může být tak legrační ohořelá panenka). Pro mě jasných pět, tak (ne)povedený debilní úlet jsem neviděl už léta:) ()

Isherwood odpad!

Scénáristicky vykastrovaný remake, jenž absolutně nerespektuje základní premisu originálu a opírá celou zápletku o laciný krimithriller, jenž zoufale postrádá mysteriózní atmosféru, kterou tvořila zvláštní lidová pěvecká intermezza a duchaplné dialogy plné protikladného smýšlení kovaného křesťana a pohanské komunity. Cageův policajt Edward Malus je pouze suchým psychologickým náčrtkem všech podřadných klišé (trauma ze služby, neustále se opakující flashbacky) a ani v jednom momentu se od této šablony režisér neodváží odklonit. Z úcty (v tomto případě se však jedná o řádný výsměch) k originálu se nakonec přidržuje původního vyústění, jenže konečné vysvětlení je (podobně jako většina „tématických“ dialogů) pouze snůškou pseudofilských keců o souznění s přírodou, které bohužel (nejenom kvůli přehrávajícím hercům, ale i díky celkové debilitě podání) tahají za uši v každém druhém slově. Většinu 40-ti milionového rozpočtu musel shrábnout Cage za roli, poeticky malebná kamera totiž působí docela laciným kýčem a celkově se jedná o ubohý brak, kvůli němuž se většina lidí originálu spíše vyhne než nechá zaujmout. ()

Lima odpad!

Až se někdy bude vyhlašovat anketa o NEJOSTUDNĚJŠÍ REMAKE VŠECH DOB, tak LaButův film bude mít jistou pomyslnou medailovou pozici. Opravdu strašlivý políček všem obdivovatelům kultovního Hardyho originálu. Film bez atmosféry, bez napětí a hloupě ukecaný, s několika lacinými lekačkami a KDE JSOU KSAKRU TY PĚVECKÉ A TANEČNÍ VÝSTUPY, které byly zcela zásadním prvkem původního Wicker Mana a dodávaly mu nezaměnitelnou působivost??!! Navíc celý koncept La Buteho předělávky je špatný a pošlapávající podstatu Hardyho díla - z původně bigotního taťkovského konstábla udělal La Bute div ne akčního hrdinu (přehrávající Cage) s bouchačkou v ruce a nějakými těmi rozdanými kopancemi, navíc "commandovsky" hnaného rodičovským motivem. Původní konstáblovo tápání, udivenost a jen nepatrné tušení je tatam (Cageův policista je velmi rozhodný muž a nepochybuje o spáchaném zlu), stejně tak zásadní překvapivost pointy (o upalování se mluví už od samotného začátku ??!!). Akční včeličky a několikrát zopakovaný ten samý otravný flashback do traumatického policistova zážitku (jaké klišé!) jsou už jenom takovou třešničkou na dortu. La Bute, tvůj debut mám rád, ale tohle je průser jako prase! ....PS: Při Cageově kopanci Leelee Sobieski do obličeje jsem málem spadl ze židle, úlevný smích, komedie..... ()

• Vo filme je viacero odkazov na pôvodnú verziu. Jedna z postáv má napríklad meno Willow Woodward (Kate Beahan). Herec hrajúci v pôvodnej verzii hlavnú úlohu seržanta Howieho sa volal Edward Woodward a meno Willow mala dcéra majiteľa krčmy. Naopak postava, ktorú hrá Nicolas Cage, má zasa meno Edward. (Jello Biafra)