Reklama

Reklama

Rituál

  • USA The Wicker Man (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Policista Edward Malus nedokázal zabránit srážce kamionu s osobním autem, ve kterém seděla žena s dcerou. I když se pokusil obě z hořícího auta vyprostit, nepodařilo se mu to a sám utrpěl zranění, ze kterých se nyní musí léčit. Kromě toho trpí halucinacemi, stále si tu situaci přehrává. Záhadou je, že těla se nikdy nenašla a auto ani nebylo v registru. Po nějaké době dostane dopis od bývalé snoubenky Willow, která mu utekla před svatbou. Willow se vrátila do místa svého dětství, na malý soukromý ostrov v severozápadním Pacifiku, kde žije v malé komunitě, která žije podle starých pohanských tradic. Porodila dceru Rowan a ta se záhadně ztratila. Na ostrově žijí převážně ženy, které se navzájem oslovují „sestro“. Bohyně Matka vládne ostrovu a sestra Sommersislová je její pozemskou zástupkyní, je duchovním srdcem celé kolonie. Muži jsou důležitou součástí kolonie – na rozmnožování. Členky komunity popírají, že by Rowan někdy na ostrově žila a pokud ano, jistě už je mrtvá. Je to celé záhadné. Willow tvrdí, že její dcera určitě nezemřela a Edward pomalu získává informace o tom, že Rowan opravdu žila. Jen neví, kde je. Když mu Willow potvrdí, že Rowan je i jeho dcera, je Edward ještě více motivovaný. Všechny ženy ukrývají nějaké tajemství, které se týká nějakého tajemného rituálu a o kterém je zakázáno mluvit. Hlavním způsobem obživy na ostrově je chov včel. Každoročně se pořádá podzimní slavnost plodnosti a vždy je vybraná nějaká mladá dívka, která svou nevinností má obměkčit Bohy, aby další rok byla dobrá úroda. Loňský rok byla za bohyni polodnosti vybraná Rowen a úroda byla nejhorší v historii komunity a komunita ji z toho obviňuje. Edward zjišťuje, že Rowen žije a ženy ji připravují jako oběť bohům. Chtějí ji upálit na hranici... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (332)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Názorný příklad, jak se remaky nemají dělat. Původní Wicker Man je pro mě jedním z nejpozoruhodnějších filmů, co znám, a vše, co činilo tento film výjimečným (např. pěvecké výstupy), bylo při psaní remaku zcela svévolně vynecháno, a naopak bylo do filmu přidáno mnoho prvků, které jsou zcela proti duchu originálu a úplně mění motivaci postav. Nechápu třeba, proč z pohřešované dívky udělali dceru hlavního hrdiny. O co působivější je, když policista není na věci nijak zainteresován, a přece riskuje krk při hledání naprosto cizího dítěte. LaButovi taky přišel originální film asi málo akční, takže přidal několik zbytečných akčních scének a otravné flashbacky do hrdinovy traumatické minulosti. Ani režie není nijak slavná, a Cage se po většinu filmu chová jako dement. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Hrozně rád bych ohodnotil 4*, ovšem nemohu. Navzdory tomu, že jsem se bavil a chvílemi jsem pociťoval mrazivou atmosféru ostrova, tak mi tam něco chybělo. Myslím, že to "něco" bych mohl najít v původní verzi The Wicker Man. Konec je velmi efektní a po dokoukání filmu jsem ještě chvíli nepřítomně hleděl k obrazovce a přehrával si celý závěr, přičemž jsem si kladl otázky, zda to mohlo dopadnout jinak...troufám si tvrdit, že pokud tohle nějaký snímek dovede u diváka vyvolat, tak je jeho vznik opodstatněný a tudíž není uplný brak. ()

Reklama

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Až se někdy bude vyhlašovat anketa o NEJOSTUDNĚJŠÍ REMAKE VŠECH DOB, tak LaButův film bude mít jistou pomyslnou medailovou pozici. Opravdu strašlivý políček všem obdivovatelům kultovního Hardyho originálu. Film bez atmosféry, bez napětí a hloupě ukecaný, s několika lacinými lekačkami a KDE JSOU KSAKRU TY PĚVECKÉ A TANEČNÍ VÝSTUPY, které byly zcela zásadním prvkem původního Wicker Mana a dodávaly mu nezaměnitelnou působivost??!! Navíc celý koncept La Buteho předělávky je špatný a pošlapávající podstatu Hardyho díla - z původně bigotního taťkovského konstábla udělal La Bute div ne akčního hrdinu (přehrávající Cage) s bouchačkou v ruce a nějakými těmi rozdanými kopancemi, navíc "commandovsky" hnaného rodičovským motivem. Původní konstáblovo tápání, udivenost a jen nepatrné tušení je tatam (Cageův policista je velmi rozhodný muž a nepochybuje o spáchaném zlu), stejně tak zásadní překvapivost pointy (o upalování se mluví už od samotného začátku ??!!). Akční včeličky a několikrát zopakovaný ten samý otravný flashback do traumatického policistova zážitku (jaké klišé!) jsou už jenom takovou třešničkou na dortu. La Bute, tvůj debut mám rád, ale tohle je průser jako prase! ....PS: Při Cageově kopanci Leelee Sobieski do obličeje jsem málem spadl ze židle, úlevný smích, komedie..... ()

k212 

všechny recenze uživatele

Včelí společenstvo, s královnou, dělnicemi (a taky vějičkami), s natvrdlými trubci a jedním alfa samcem. Inu nápad skutečně skvostný, o to zajímavější, když je aplikován na ujetou skoro ženskou komunu kdesi na opuštěném ostrově. Prakticky však odvedený dosti pochybně a na hranicích televizní inscenace. Dějově velmi slabý a lehce předvídatelný. (Po shlédnutí originálu) Zacpávám si uši, zavírám oči a předstírám, že originál z roku 1973 nemá s tímto filmem kromě podobných reálií nic společného, neboť kdybych sklouzla ke srovnávání těchto dvou děl (počínaje třeba totálně odlišným vyzněním), zákonitě budu to současnější nenávidět. 40% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Nemáte někdo náhodou voodoo figurku LaButeho a Cage?? Kdyby se mi dostala do rukou, víte co bych s ní udělal?? Jo, přesně, pověsil bych je obě na zeď a do každý bych zabodnul tisíc jehel, aby si to ti dva ve skutečnosti užili za to, co spáchali. Nevím, co si mám o Rituálu myslet. Banda seschlých rašplí versus trapný Nicolas Cage, který za sebou tahá kačera v podobě neustále omílaného flashbacku. Zpočátku to vypadá jako obyčejný film, kde hlavní hrdina pátrá (chaoticky) po zmizelé dívce, jenže jakmile začne Cage jezdit po ostrově na zrezavělé skládačce, dráždit vosy, mlátit ženský nebo se přestrojovat za medvěda, musí divák jednoduše rezignovat. Pointa je neuvěřitelně nesmyslná! Závěr je brutální! Právě za konec, za počáteční náznak nějaké atmosféry a za poměrně pěkné lokace dávám 2 hvězdičky. Nicholasi, nech se praštit baseballovou pálkou přes naleštěné čelo, ať se Ti otevřou oči. Klesáš totiž do pěkných sraček! 40 miliónů dolarů(rozpočet)/38 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Galerie (38)

Zajímavosti (15)

  • Tvůrci filmu se snaží budit dojem, že obyvatelé ostrova nepoužívají elektřinu. Ve všech budovách na ostrově se svítí výhradně svíčkami (např. ve škole, v hospodě). Když detektiv Malus (Nicolas Cage) prohledává dům šéfové sekty, všude jsou jen svíčky (čas 1:12:36). Dokonce i před domem šéfové visí lucerna (čas 1:04:35). Během celého filmu není vidět žádný elektrický spotřebič jako rádio, televizor. Přesto při prohledávání ordinace svítí na stole elektrická lampa a v rohu stojí další elektrická lampa a navíc ještě hoří v doktorčině kanceláři svíčky. Kromě toho vidíme v domě doktorky další elektrická světla (nad operačním stolem) a vedle dveří vypínače. Ty jsou vidět i v pokoji zmizelé dívky. Zdá se, že ač se nám tvůrci snaží za každou cenu vnutit dojem, že komunita žije bez elektřiny, místy na to pozapomněli – elektrické vypínače (poté, co jedna dívka vypadne ze skříně a směje se, detektiv utíká z domu) vidíme velkou petrolejsku, ale současně vedle dveří vypínače, u doktorky i u zmizelé dívky. (pjotri)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 12. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)
  • Na policejní stanici můžete zahlédnout fotografii Edwarda Woodwarda jako pohřešované osoby. Woodward si zahrál v původním filmu z roku 1973. (Chatterer)

Související novinky

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Reklama

Reklama