Rituál

• Austrálie

Mysteriózní / Drama / Thriller / Horor

USA / Německo / Kanada, 2006, 102 min

• Flego

Z tohto filmu si zapamätám pekný ostrov, keď sa tiene predlžujú a slnko dodáva prostrediu teplú oranžovú farbu... A šokujúci úvod. A inak ? Sebavedomá duchovná vodkyňa, muži sú len na plodenie, stupňujúci sa hnev Cagea a prekvapivá pointa. Veľa či málo na dobrý film ? Možno v pôvodnom filme to stačilo ( ten som nevidel ) , ale dnes je to málo.(25.2.2007)

• Deimos

DVD/// Obsazeí 6/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +potěší NIcolas Cage a Leelee Sobieski, a poznal jsem tu i další herce (Parker, Franco) -to je ovšem vše co za něco stojí, zblitek nestojí za to/// Říkal jsem si, přece film nebudu hodnotit a odsuzovat když jsem ho ještě neviděl, počkám si a udělám si svůj názor. A ten zní, že tento film je špatněj. Snaha vymyslet nějakou mysteriózní báchorku je zjevná, avšak vůbec nefunguje a je hlavně nudná a nezajímavá. Je to prostě blbost co se tu děje. Je to nesmyslný, zbytečný a tvůrci by si zasloužili rituálně upálit./// Celkem 29%///(18.6.2009)

Pro mě "Robot Monster" nového tisíciletí, takže to hodnocení je čistě za pobavení, jinak by to samozřejmě bylo tak maximálně na jednu hvězdičku. Ale ve kterém jiném filmu může člověk vidět scénu, v níž Nicolas Cage vyhrožuje pistolí ženě, aby okamžitě sesedla z kola, dala mu ho a rovnou si k tomu nasadila ptačí masku na hlavu? Nebo kulervoucí bitkařská pasáž s Leelee Sobieski a následné pobíhání v medvědím kožichu! A naprosto nejvíc jsem řval smíchy, když Cage projevoval emoce (v životě bych nevěřil, že může být tak legrační ohořelá panenka). Pro mě jasných pět, tak (ne)povedený debilní úlet jsem neviděl už léta:)(29.1.2007)

Ha ha, tak zdejsi hodnoceni jsou skutecne masakr. Na imdb dokonce jeste o tridu brutalnejsi. Ze by cely svet nesnasel Nica Cage jeste vic nez ja? Nesmysl! Jako jedine vysvetleni se mi jevi fakt, ze jsem absolutne netknuty originalem (vlastne az ted podle commentu zjistuji, ze to byl remake) a tudiz me nemusi vubec vzrusovat jak to zmenili, nerespektovali, zhorsili atd. Vnimam to jako samostatny film a z toho pohledu na me Ritual pusobi prekvapive vyborne a to dokonce vcetne Cage, ktery se sem skvele hodi a pomalu se zacinam desit toho, jak jsem k jeho filmum posledni dobou privetivy. Od zacatku do konce se na vas vali nekoncici kvanta zaberu nadherne prirody, extremne unikatni a zvlastni izolovana atmosfera, napeti a lehke hororove vsuvky, mysteriozni pribeh, cool masky a k tomu vsemu kvalitni hudba Angela Badalamentiho. Cele mi to pripadalo jako letni Sleepy Hollow. Navic je zde spousta neskutecne haluznich scen - Cage jezdici sem tam na dokonale sunkoidnim zenskem kole, pobihajici v kostymu medveda a dokonce si to naprosto nekompromisne na ferovku rozda se zdejsimi feministkami. Ja jsem plne spokojen, velmi prijemne prekvapeni. 8/10(21.8.2009)

• akisha

Cageovo filmový dno. Film, kde nefunguje nic. Přesně ten film, co je tak mimo, že ho už z principu nelze brát vážně. Už ten úvod! Cage nedokáže zachránit holčičku z nabouranýho auta, super. Později Cage s výčitkama svědomí, znázorněnejma originálním vracejícím se flashbackem, přijíždí na divnej ostrov obejvanej pošašenejma vesničanama. Jak se mohl od úkolu "najít dítě" ocitnout v situacích jako: pobodání hmyzem, zneškodňování důchodkyň, potápění do sklepů a následné uvěznění, strašení dětí a podobně, je nejasné. Stejně tak nechápu, jak tvůrci zamýšleli oslnit finále, kde Cage na kradeným kole a v převleku za medvěda prchá lesem, než se utká s armádou žen a zneškodní ho babkoidní William Wallace. Pointa filmu je to nejlepší, protože SPOILER Cage konečně uhoří KONEC SPOILERU. Tohle si snad ani Cage nezasloužil. ("Oh no, not the beeees!!!!!!!!!") Na druhou stranu, jestli se chcete dobře pobavit, pusťte si to. Je to zaručený.(18.2.2008)

• - Téměř 80% dialogů je shodných s předlohou The Wicker Man (1973). (Chatterer)

• - Vo filme je viacero odkazov na pôvodnú verziu. Jedna z postáv má napríklad meno Willow Woodward (Kate Beahan). Herec hrajúci v pôvodnej verzii hlavnú úlohu seržanta Howieho sa volal Edward Woodward a meno Willow mala dcéra majiteľa krčmy. Naopak postava, ktorú hrá Nicolas Cage, má zasa meno Edward. (Jello Biafra)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 12. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)