Rituál

• Austrálie

Mysteriózní / Drama / Thriller / Horor

USA / Německo / Kanada, 2006, 102 min

• Gary

Pokud chcete vidět podivně průměrnou kriminálku, vypněte film někdy na sedmdesáté minutě. Pokud se chcete pouze zasmát, pusťte si jej od sedmdesáté minuty. Nechápu, co se Cageovi honilo hlavou, když roli přijal, protože už jen si v textu přečíst "MOJE VRAŽDA VÁM TEN ZATRACENÝ MED NEVRÁTÍ" by v kterémkoli herci vyvolala určité...ehm...pochybnosti.(25.9.2007)

Hrozně rád bych ohodnotil 4*, ovšem nemohu. Navzdory tomu, že jsem se bavil a chvílemi jsem pociťoval mrazivou atmosféru ostrova, tak mi tam něco chybělo. Myslím, že to "něco" bych mohl najít v původní verzi The Wicker Man. Konec je velmi efektní a po dokoukání filmu jsem ještě chvíli nepřítomně hleděl k obrazovce a přehrával si celý závěr, přičemž jsem si kladl otázky, zda to mohlo dopadnout jinak...troufám si tvrdit, že pokud tohle nějaký snímek dovede u diváka vyvolat, tak je jeho vznik opodstatněný a tudíž není uplný brak.(8.8.2009)

• Vitason

Jestli jste si představovali peklo jako velké sklepení plné plamenů a čertíků, kteří vás budou dloubat vidlemi mezi žebra, tak jste na omylu. Peklo v podání Neila LaButeho vypadá jako malý, feministický ostrov v Pacifiku, kde včelky dávají dobrou noc, vládnou tady ženy a muži jsou zde tolerováni jen z reprodukčních důvodů a tak ani neumí mluvit (dobře tak pro říznou feministku by to mohlo být ráj. Já bych se asi rychle naučil plavat dlouhé tratě:-) Na tento ostrov přijíždí detektiv v podání Nicholase "psí oči mi ke hraní stačej" Cage, který se s komunitou bláznivých ježibab vůbec nemaže. Dokonce několik z nich dostane od Nicka pořádnou nakládačku (chtěli rovnocennost, maj ji mít). To všechno je zabaleno do rádoby chytrých dialogů, které ovšem moc smyslu nedávají, kýčovitých flashbacků, kdy policistu straší přízrak z minulosti (děsný klišé) a celé to z mého pohledu alespoň trošku zachraňuje syrový konec, který se mi celkem líbil.(26.9.2007)

• RAiken

TOHLE je neskutečná prdel. Ještě nikdy a nikde jste se tak nesmáli absolutnímu úpadku herce - tady vám ale stačí pár minut sledovat Nicolase a je vám jasné, že byste to zahráli líp. Až uvidíte projevy Cageových emocí, padnete na podlahu a konečně poznáte skutečný význam zkratek ROFL. A pokud nevíte co znamená výraz "něco zfušovat", tak se mrkněte na Rituál. Štáb musel bejt snad permanentně nalitej. Věřím, že si to užili, ale výsledek měli vylejt rovnou do hajzlu nebo to propagovat jako komedii. A až si někdy uděláte tématický filmový týden nejhorších filmů nebo nejlepších komedií, nezapomeňte Rituál prezentovat za zlatý hřeb, páč vás zaručeně nezklame...(2.9.2007)

• EdaS

Remake tak tragický, až je to legrace. LaButeho nepochopení Wicker Mana dosahuje opravdu gigantických rozměrů - samotná myšlenka na předělávku tak originálního filmu zaváněla průšvihem. S nějakým zajímavým přístupem by teoreticky mohlo vzniknout něco nového, ale takhle? Jako by Ed Wood jr. vstal z hrobu a dostal slušný rozpočet i špičkové herce. Pro ty, co původní film neviděli, asi strašná nuda, pro ty, co viděli, hodně dobrá bizarní komedie. Nicka Cage mi bylo místy až líto.(31.3.2007)

• - Téměř 80% dialogů je shodných s předlohou The Wicker Man (1973). (Chatterer)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 12. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Winona Ryder odmítla roli ve filmu. (Chatterer)