Rituál

• Austrálie

Mysteriózní / Drama / Thriller / Horor

USA / Německo, 2006, 98 min

• Cervenak

"Moja smrť vám ten skurvený med nevráti!" Hehehe. Už som videl všeličo, ale Nic Cage jazdiaci na hrdzavom bicykli, kopúci Leelee Sobieski do ksichtu a šaškujúci v medveďom kostýme v ultrastupídnej, ultrapredvídateľnej a ultra-atmosféru-postrádajúcej pseudo-hororovej sračke, tak to je teda unikát. Ghost Rider je vedľa tohto dôstojná konkurencia pre X-Men 2. "Trúd! Trúd! Trúd!" :-))))))(13.11.2008)

• honajz

BACHA! MOŽNÉ SPOILERY! Je mi srdečně jedno, o jaký a čeho jde remake, protože film má fungovat sám o sobě. Když si ale kladu neustále otázky po logických nesmyslech, něco asi v pořádku není. Namátkou: Proč ženy zabily pilota (když koneckonců chtěly mít Cage na ostrově)? Kdo jim teď bude lítat na ostrov s potravinama? Cage běhá po ostrově jako šílený a nevšimne si, že se u lesa staví nějaké dřevěné a proutěné monstrum, které má tak šest sedm metrů možná víc na výšku? Když ženy pořád žijí na ostrově podle pravidel včelí královny, jak se naučily žít ve vnějším světě, potažmo balit chlapy v barech? Měly nějakou spešl přípravku? Proč na začátku ta holčička se nechtěla nechat zachránit z hořícího auta - aby dala najevo svou feministickou nadřazenost nad blbým poldou? (Já být v autě, co za chvíli bouchne, beru jakoukoliv pomocnou ruku.) Atd atd. Pitomost na druhou, kterou snad ani feministky nemohou brát vážně. ----------- Totálně nepovedený a hloupý remake s naprostou absencí logiky a s překvapivě toporným Nicolasem Cagem. Ten hraje poldu, neustále vyjeveného, jenž zažije zvláštní případ na dálnici. Poté zjistí, že jeho dcera zmizela a vydá se do ostrovní komunity samých žen, žijících podle zásad včelstva. S pistolí v ruce jednu z žen dokonce donutí vydat mu bicykl!(26.2.2007)

• xxmartinxx

Velmi podivný film, který má pověst naprosté katastrofy. Já musím říct, že mě tolik nevadil. Jen mě mrzí, že atmosféra naprosto nevygradovala a konec byl naprosto stupidní (ve smyslu, že se neumí prodat a působí nechtěně směšně). Podívám se i na původní verzi a myslím, že námět samotný má šanci. (Pokud tedy v původní verzi nebude stejný šílený feminismus.) WTF momenty (bohužel) do filmu zapadají - až moc se do něj hodí a vlastně nepůsobí ani tak moc směšně. Možná bych byl radši, kdyby byl film naprosto strašný a tím zábavný. Takhle mi výsledek připomíná Vesnici - bere se to moc vážně na to, abych se té hlouposti mohl smát. .PS: Nic Cage v kontextu není tak hrůzostrašný jako jednotlivé scény na youtube, přesto jsem se párkrát zasmál.(22.11.2010)

• Le_Chuck

Agent Mlíčnak v kravate si to na bicyki trajdá medzi kozmonautkami vo feminokomunite na zabudnutom ostrove a rieši záhadu strateného decka. Prvý krát so mal pri filme pocit, že sa pozerám na adventúru, ktorú hrá trpajzlík schovaný v monitore. Strašne veľa zbytočných scén, lokalita strieda lokalitu, ochotnícke dialógy, komické figurky, tri preddefinované výrazy a už len chýba item-bag s pistoľou, ohotetou bábikou a agrenalinovou injekciou. Svojím spôsobom to naozaj zábavné je a na pointu som bol zvedavý, ale ukážkovo sprasená forma je dokonalým repelentom akýmkoľvek nádejám (nehovoriac o potenciále predlohy). 30%(19.2.2007)

• Deimos

DVD/// Obsazeí 6/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10/// +potěší NIcolas Cage a Leelee Sobieski, a poznal jsem tu i další herce (Parker, Franco) -to je ovšem vše co za něco stojí, zblitek nestojí za to/// Říkal jsem si, přece film nebudu hodnotit a odsuzovat když jsem ho ještě neviděl, počkám si a udělám si svůj názor. A ten zní, že tento film je špatněj. Snaha vymyslet nějakou mysteriózní báchorku je zjevná, avšak vůbec nefunguje a je hlavně nudná a nezajímavá. Je to prostě blbost co se tu děje. Je to nesmyslný, zbytečný a tvůrci by si zasloužili rituálně upálit./// Celkem 29%///(18.6.2009)

• - Téměř 80% dialogů je shodných s předlohou The Wicker Man (1973). (Chatterer)

• - Film vzbudil veľké pohoršenie u fanúšikov pôvodnej verzie z roku 1973 a remake nazvali svätokrádežou. (Jello Biafra)

• - Při scéně ve třídě je použita irská fráze "Níl aon chealg ag an rí", která po překladu do angličtiny znamená "The king has no sting". (Chatterer)