poster

Star Trek: Klec (TV film)

 • USA

  Star Trek: The Cage

Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1966, 64 min

 • ScarPoul
  ****

  Jediné čo mi tak fakt vadilo boli kulisy a kostými mimozemšťanov. Vizuál pôsobí béčkovo a všetko je to spravené z lepenky a nejakej umelej srsti či čo. Na druhú stranu v rámci scenáru, dialógov a základnej myšlienky je to kupodivu veľmi funkčné a dobre napísané. Vidno, že ten Roddenberry mal talent. Okrem zaujímavých schém, ktoré v tomto pilote nemajú kedy nudiť, si tu necháva aj priestor pre vtip, ktorý mu funguje. V zásade som milo prekvapený.(7.10.2017)

 • Rannveig
  *****

  Dokonalý Rozjezd Pro Kultovní Star Trek - Škoda Že Do Toho NBC Tolik Kecala, A Donutila Později Vše Změnit Na Břečku S Williemem Shatnerem, Která Má Mizerné Zpracování, Jenž S Přehledem Překonával Třeba U Nás Karel Zeman. A Udusává Jinak Velmi Zajímavé Myšlenky, Které Bohužel Zůstávájí Nerozvedeny"-((16.10.2006)

 • Honzíno
  ***

  Velmi zajímavá myšlenka, která je utopená v roztahanosti důležitých scén. Pike je skutečně ikona, ale obstál by pouze jako krátkodobá postava, nevidím tam možnost vývoje.. Proto je asi dobře, že se tato verze nerozrostla dál, neboť je možné, že bychom pak Star Trek díky časovému paradoxu nemohli vidět v současné podobě. A to by byla veliká škoda.(4.10.2012)

 • BMAJTZ
  ****

  Dalo by se rici Pilot slavneho sci fi serialu Star Trek. Jako takovy si stoji velice dobre, precijenom jsme v roku 1966 a televize se urcite nehrnuly prilis investovat do takhle nejisteho projektu. Tenhle pilot je taky zajimavy tim, ze se v nem nevyskytuje jeste kapitan James T. Kirk, ale Christopher Pike. Vlastnici si totiz nechali pustit tento pilot a ac se jim libil prisel jim prilis vedecky, tak se rozhodli to vzit odznova, vymenit celou posadku a udelat serial poutavejsi. Tolik k historii Star Treku a ted k samotnemu dilu. Pribeh je opravdu pomerne slozity a na tehdejsi dobu mohl pusobit prilis vedecky a nepoutave. S tim nelze nez souhlasit, presto se autori s tematem docela slusne ztotoznili a patrne je to, ze ze svych moznosti vyzdimali opravdove maximum. Pro me jako zacatek jednoho neuveritelneho dobrodruzstvi jde o dobry pilot.(15.6.2006)

 • Mikino00
  *****

  Jedno z nejzajímavěji koncipovaných sci-fi co kdy viděl, kam se hrabou filmy Star Treku i ty nové, tak originální a kvalitní příběh nemají, děj u kterého musíte přemýšlet a dívat se i jinýma očima, je přes svou kulisovost naprosto nestárnoucí podívanou. Škoda, že takový ráz seriálu, by byl pro většinu diváků moc složitý a tak se přešlo k seriálu jak jej známe v odvysílané podobě. Kapitán Pike je minimálně stejně sympatický jako Kirk.(19.5.2013)

 • - Podtitul „Klec“ byl původně jen pracovní. Posléze byl snímek přejmenován na „Zvěřinec“, avšak poté tvůrci přistoupili zpět k původnímu návrhu. (Terva)

 • - Epizoda Klec se odehrává 10 let před epizodou Star Trek: Kam se dosud člověk nevydal (1966), kdy ve velení Enterprise kapitána Christophera Pikea vystřídá slavný kapitán James T. Kirk. (Doctorow)

 • - V tomto pilotním filmu se objevuje termín hyperpohon, v originále „hyperdrive“, který byl později nahrazen známým termínem warp pohon. Hyperpohon následně proslavily filmy ze série Star Wars. (mirliflore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace