Bitva na kopci (TV film)

Kristián Hynek

Petr Skoumal

Scénografie:

Luděk Škuta

Idylicky, v pravde harmonicky vylet na kopec , na kterem podle nalezeneho brneni si dovolim tvrdit ,ze ve stredoveku, se mela konat bitva jakasi , se zmeni v famozni prestrelku hereckych vykonu,kterym dominuji Petr Cepek a jak ji ve filmu nazval " ty se svym mysim mozkem" skvele hrajici Nada Konvalinkova "tak uz se na to oba vykaslete, kdyz uz jste oba tak dlouho dospeli". Hlaska pana Navratila "aspon nas to zabije!" ci dalsi pana Cepka "a taky vyslovne tvrdim ze bude prutrz,to tady slavnostne prohlasuji a vsechny vas beru za svedka , a blejskat se bude,a hromy jako bomby za valky a bourka jako Prdel, kdyz to chcete vedet..!" Exkluzivne sekundujici Evelina Steinmarova. I bez zaverecne pointy, ktera mi chybela, davam hodnoceni nejvyssi a skladam poklonu panu Ladislavu Smockovi , ktery psal scenar, dialogy a v rukou mel i rezijni taktovku. Jedna se o rok vyroby 1987.(26.5.2008)

• blackrain

To byl nedělní výlet za všechny prachy. Naďa Konvalinková hrála hloupočkou a jednoduchoučkou husičku. Evelyna Steimarová toho na hraní moc neměla. Byla spíše na okrasu. Oldřich Navrátil byl soupeř Petra Čepka. Ještě, že s k tomu kopci blížila bouřka, alespoň se pak něco skutečně dělo. Byli horší než malé děti. Radši bych to viděla na divadle a nebo slyšela v rozhlase.(12.3.2015)

• Drom

Nejdřív ňáký hihihi a hehehe, pak ňejaký kecy a konec? Je mi líto, ale to bylo málo i na 40 minut. Né že by Jarin i Olin nebyli takřka dokonalými dementy, Petr Čepek vždy dokázal zahrát cokoliv a Oldřichu Navrátilovi stačilo vzít si fešáckej plastovej kšilt (pro případ, že by to pomalejší divák nepochopil). Dokonce i volba Nadi Konvalinkové byla sázka na jistotu. Jen Evelyna Steimarová tam byla jaksi navíc - režisér nejspíš plánoval, že něco vystaví přes mokré tričko či snad bez něj, ale pak se na to vybodl a tak řekla jen pár slov a na konci ostatní odvezla (očividně zpátky do ústavu). Avšak obsah? No jako rozhlasová hra by to i fungovalo, jako film ale ne. Uškvařit je na konci ten blesk, tak přimhouřím oko. Nebo alespoň vynechat ten prázdnej úvod. Nestalo se však ani jedno a proto docela zklamalo.(16.7.2015)

Televizní příběh o dvou párech, které si společně (jedním vozem zn. Lada) vyrazí na nedělní výlet za Brno. Přestože se po celou dobu dílko tváří jako komedie je vše připraveno ke konverzačnímu duelu mezi dvěma zůčastněnými muži. Je ponechán volný prostor k vyjádření ješitnosti, neochotě kompromisu a opovrhnutí ženským elementem, když jde o vítězství. Přestože Petr Čepek je tím výraznějším a agresívnějším Oldřich Navrátil je ve své roli obranáře daleko jistější a přesvědčivější.(28.9.2011)

• klukluka

"Principiální" macho souboj na kopci byl poměrně zábavný, byť jsem měl neodbytný pocit, že by ten dialog ještě snesl nějaké úpravy. Nejvíc mi ale vadilo, že to postrádalo gradaci. Čepek se Steimarovou se chovali podrážděně od chvíle, kdy vyšlapali nahoru, aniž bychom třeba jen tušili proč. Škoda, tahle věc má navzdory těmto poměrně zbytečným chybám na ČT Brno neobyčejných 71 procent. Nechybělo moc a mohlo to být ještě veselejší.(13.7.2016)