poster

Tři strážníci (TV film)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 3x60 min

 • NinadeL
  *

  Další slepá ulička českého retro dokumentu.(15.6.2011)

 • Mylouch
  ****

  Chronologické panorama divadelní i filmové tvorby V+W, zkombinované z převážně již písemně publikovaných rozhovorů s oběma osobnostmi, často ovšem i z kdysi nepublikovatelných. Vyprávění je obohacené o výběr z fotografií divadelní tvorby i reprezentativním a skvěle ilustrativním výběrem záběrů tvorby divadelní i filmové, méně známými dobovými soukromými záběry a animovanými ilustracemi a samozřejmě instrumentální i písničkovou tvorbou J.Ježka. Pro mě jsou nejcennější Voskovcovy vzpomínky na dobové okolnosti jejich tvorby, dosud známé jen z Werichova podání (potěší i na některých kopiích neúplná scéna Pudru a benzínu s garáží). Výborný úvod do díla Osvobozeného divadla, které tvoří pilíř moderní a angažované české kultury. Voskovcův hlas zřejmě utrpěl zpomaleným přepisem.(2.6.2012)

 • dr.fish
  *****

  Moc dobrý a na konci i smutný dokument. Je potřeba občas oprášit staré lásky a tyhle písničky mezi ně rozhodně patří. 85%(23.12.2017)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích seriálu uvedeno: rok výroby 2005 (1. a 2. díl), 2008 (3. díl).(4.6.2015)

 • sator
  *****

  Dokument je pro mimořádně zajímavý,rozhlasové promluvy obou pánů které by zůstaly skryty někde v rozlasovém archívu jsou podbarvovány dobovými záběry,ukázkami z filmů a filmovými rozhovory-pánbu zaplať za dokument.(9.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace