Star Trek II: Khanův hněv

• slovenský

Star Trek II: Khanov hnev

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1982, 108 min

Pověsti nelhaly a druhý film ve Star Trek sérii obstál a hlavně nezklamal. The Wrath of Khan je nejlepším filmem z této série z jediného prostého důvodu - funguje totiž jako samostatný film. Nemusíte se na něj ani dívat jako Star Trek film, nemusíte znát epizodu, ve které se Khan dostane na tu planetu, nemusíte znát nic, ale přesto se k vám všechny informace dostanou více než srozumitelnou formou a hlavně témata, která se tímto filmem proplétají, jsou univerzální. Tenhle film hlavně funguje jako skvělé sci-fi, takže jak jsem už napsal, i lidé, kterým Star Trek moc neříká, by měli být spokojeni. Navíc zde nemáme zrovna happy end… Tenhle díl si zaslouží pověst, kterou má. Definitivně nejlepší Star Trek film ze všech. 100 %.(29.12.2014)

Jednoznačně nejlepší díl Startreckovské série!!! Perfektní záporák, správně temný děj a hlavně úžasně vypjatá atmosféra po celý film. Z těch hnusáckých červů, co jim je strkali do uší, jsem se jako malý budil po nocích;). Brrr... ***Věděli jste, že: Efekty pro "Khanův hněv" se vyráběly ve studiu Graphics Group, které založil otec "konkurenční" sci-fi série "Hvězdné války" George Lucas.***(5.3.2007)

Asi prve dve casti Star Treku z roku 1979 vratane tejto casti som uz videl strasne davno, ale vela som si z toho nezapamätal, tak som si aspon dvojku opät zopakoval. A vysledok je taky, ze mam z toho zmiesane pocity. Na jednej strane krasna vizualna stranka vesmiru, ale to ma asi kazdy Star Trek, dalej zaujimava Hornerova hudba, chvilkami mi dokonca pripominala Goldsmithovho VOTRELCA (1979) myslim hudbu Jerryho Goldsmitha, nie rezisera, ale trosku sa tam az prilis filozofovalo o nejakom Genezise - znovuzrodenie zivota alebo nieco take, co mna az tak nezaujalo. Takze trosku viac toho zaporaka Khana a menej obkecavania a dal by som aj stvrtu *, pretoze toto sa vobec neda porovnat s novym STAR TREKOM z roku 2009, ktory splnil presne to, co zboznujem na sci-fi filmoch, aj ked samozrejme akceptujem 27 rocny rozdiel medzi tymito filmami:-)... 06.10.2010 _______ William Shatner - (Admirál James T. Kirk) +++ Leonard Nimoy - (Kapitán Spock) +++ DeForest Kelley - (Dr. McCoy) +++ James Doohan - (Scotty) +++ Ricardo Montalban - (Khan) +++ Kirstie Alley - (Poručík Saavik) +++ Walter Koenig - (Chekov) +++ George Takei - (Sulu) +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 100%(6.10.2010)

• O.Peta

Už první díl Star Trekovské série mě nijak neuhranul, ale druhé pokračování je teda ještě o dost slabší. Když se vyhnu nějaké kritice vizuálních efektů, přeci jen je to 30 let zpátky, tak ale už nemohu prominout snahu o akční stránku. Působí to strašně komicky a dost sráží film dolů. To už bylo lepší v jedničce proplouvání vesmírem a očekávání co přijde. Tam bylo jakési napětí. No snad se prokoušu i přes tuto slabotu na další (snad lepší) díly. 45%(12.12.2011)

Vidím, že máme s Galadriel opět stejný názor. Wrath Of Khan je podstatně akčnější než liché díly a navazuje na jeden z dílů originál seriálu, což nemusí každému dojít ani při Khanově vysvětlovačce pomsty Kirkovi. Opět výborné efekty a (ne opět, ale výborná:)) hudba James Hornera. Velmi slušný dobrodružný scifátor s emotivními momenty. 80%(8.4.2003)

• - Kirstie Alley v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Efekty pro film se vyráběly ve studiu Graphics Group, které založil otec "konkurenční" sci-fi série Hvězdné války George Lucas. (Divočák)

• - Původně měla ve filmu figurovat ničivá federační zbraň The Omega System. Jelikož se však k mírumilovné Federaci moc nehodila, byla nahrazena terraformačním zařízením Genesis. (mirliflore)