poster

Rubber's Lover

Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1996, 91 min

Režie:

Shozin Fukui
 • ancientone
  **

  K tej podobnosti s Tetsuom - Rubber's Lover je oproti Tetsuovi len jeho vykastrovaná napodobenina . Fukuova neriadená šialenosť pre šialenosť neobstojí v porovnaní s hystericky-anarchistickou koncentrovanosťou Cukamotovej (kafkovskej) vízie. Mohutná nezabudnuteľnosť vrtov Tetsuovho penisu-vrtáku je v Rubber´s Lover nahradená chvíľkovým štípancom psychotickej injekcie.(10.4.2015)

 • Lavran
  ****

  Vědci provádějí v podzemním komplexu pokusy na unesených lidech za cílem uvolnění jejich psychické energie, tedy stvoření nadčlověka. Do subjektů vpravují éter (např. rektální injekcí), pouští jim do mozku extrémně hlasité pazvuky a umisťují na ně různé bizarní přístroje, čímž jim způsobují nesnesitelné utrpení (a u méně odolných jedinců i explozi), dokud se celé snažení nezvrhne v poněkud frankensteinovskou noční můru. Zatímco u Tsukamota (Tetsuo) vychází z bolestivé konfrontace těla a technologie více poznamenané právě tělo (jako tělo-zbraň), u Fukuie je to spíše lidská duše a psychika. Tsukamoto také více zdůrazňuje industriální charakter proměny, jdoucí ruku v ruce s tím, že větší část děje je situována v kulisách ocelobetonové džungle. RL se naproti tomu odehrává převážně jen v omezených prostorách jedné laboratoře, tudíž lze s trochou nadsázky říci, že je to vlastně takový kyberpunkový kammerspiel. A v neposlední řadě: v obou zmíněných filmech je zásadní (v japonském kontextu obvyklé) propojení sexu a sadismu a zdůraznění sexuálního charakteru zásahů do hmoty lidského těla á la Cronenberg.(6.6.2011)

 • corpsy
  ***

  Divný film, že ? Veľa komentujúcich spomína TETSUA. A myslí, že je to očividné. Atmosféra, výprava atď, všetko ako keby bolo z TETSUA vyrvaté a narvaté tu. Už samotný spomínaný film nebol pre mňa ktovieako kultovou záležitosťou ( išlo skôr o ´´divnosť´´ ktorú treba vidieť ). Podobne je to aj pri tomto snímku. A prosím, vie my niekto vysvetliť, prečo japončíci tak strašne revú ( lenže oni to robia aj v romantickom filme )?(2.11.2017)

 • rykardo
  *****

  Nebudu to dlouho natahovat a tento snímek doporučim všem těm, kteří si po shlédnutí Tsukamotova TETSUA řekli, že by bylo docela fajn, dočkat se někdy v budoucnu volného pokračování, avšak TETSUO 2 - BODY HAMMER jejich očekávání zdaleka nenaplnilo... Zkrátka a dobře další lahůdkovej, do black & white hozenej, kyberdelickopsychedelickej trip z Nipponu !!!(22.6.2006)

 • Flipnic
  *****

  Pro okrajové publikum šílených, bizzardních a brutálních japonských šíleností naprostá povinnost!!! Tohle byl můj velký rest, rozhodně jsem film podceňoval ... Ovšem už prvních pár minut, kdy mne naprosto uchvátil černobílý, "like underground" temný černobílý obraz a vizual, spousta šílenýých bizzardních vědeckých "udělátek", temnota a šílenost, mučení, chladnost vědců k "pokusnému materiálu" ... Prostě úžasná UKRUTNOST!! Následné vykolejení jednoho vědce v brutální psychopatické monstrum a vymknutí se jednoho z pokusných exemlářů kontrole dává filmu ty opravdové grády, kdy gejzíry krve, gore efekty a šílené vřeštění obětí hrají prim ... Naprostý skvost v oblasti japonské cyberpunkové filmové odnože!!!(14.2.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace