Komentáře uživatelů k TV filmu (17)

Tohle drama mi připomnělo italský seriál "Chobotnice" - podobné téma i atmosféra, stejná beznaděj. Chazz Palminteri dokázal své postavě vdechnout patřičné charisma a nutí tak diváka držet usilovně palce. Falconeho charakter mi každopádě působivě zůstal bivakovat v mozkových závitech, stejně jako několik zásadních momentů filmu (potažmo soudcova života). Ráda se někdy podívám znovu. 81%(6.4.2009)

Je to pořád dokola, ale Mafie a vše kolem ní neomrzí prakticky v žádném podání.(26.5.2012)

Kvalitatívne celkom slušná televízna záležitosť, ktorej najväčšími plusmi sú Falconeho stvárnenie Chazzom Palminterim a reálny príbeh za spravodlivosť bojujúceho prokurátora. Pozadie celého deja by si ale pre detailnejšie spracovanie zaslúžilo určite viac než jeden film. Jedno či dve pokračovania alebo niekoľkodielny seriál by bol pre podobný námet ideálnejším riešením.(6.10.2018)

Toto skvělé dílko nemohlo bohužel jinak skončit... Falcone je Corrado Cattani z Chobotnice hadr... Na pár týdnů by měli naši policisté a soudci jít do Itálie na praxi, aby si pak vážily toho co u nás je, ... To co jsem viděl v chobotnici nebo tady u Falconeho to je teror a né život a velký obdiv lidem kteří takto obětují životy za skutečné právo... - 29. 12. 2010 - 85%(17.5.2011)

• borsalino

Upřímně, je to celé opsané z filmu Giovanni Falcone 1993, bohužel trochu naředěné, což mě méně vtahovalo do děje. Téměř chybělo zobrazení prorůstání kontaktů mafie do soudního aparátu, prorůstání do politiky v podstatě přišlo až v závěrečných titulcích. Málokdy remake předčí svou předlohu a tento film to pouze potvrzuje.(2.7.2011)

Povedený thriller natočený podle skutečných událostí z prostředí nelítostných mafiánů a boje proti nim. Palminteri ve své možná nejlepší roli.(4.9.2015)

Vskutku dobré dielko. Zaujalo hned od prvej chvíle a nepustilo až do konca. 80%(29.3.2011)

Co se filmu daří především je zachycení atmosféry strachu, která v době Rinova řádění v Palermu panovala. A to nejen v kruzích justice či policejních složek, ale celkově ve společnosti. Dalším výrazným plusem sám Falcone, který si jde neúprosně za svým a díky Palminterimu podání mu člověk musí fandit i kdyby nechtěl. Za mínus považuji minimální prostor pro samotného Rinu, který se tu sice několikrát mihnul, ale to bylo vše. Jasně, za všemi zločiny, o kterých se zde mluvilo a které se tu odehrály byl on, ale bez jeho výraznějšího příspěvku na hereckém poli mi to přišlo trošku neúplné. Každopádně i tak se jedná o výbornou záležitost a to nejen na televizní produkci. Všechna čest Falconemu a spol.. 75%(2.1.2018)

Kdyby hlavní postavu zahrál Michele Placido, ani chvíli bych neváhal a považoval bych tento snímek za volné pokračování Chobotnice. Ovšem Facone čerpá ze skutečných událostí a popisuje komisaře, který stejně jako v Chobotnici, přeskakujíc klacky pod nohama a balancujíc na tenké hraně mezi životem a smrtí, bojuje s mafií. Chvíli i docela úspěšně, než opět zaúřadují prodloužená chapadla, která ovládají i vládu... a bohužel , stejně jako v Chobotnici Cattaniho, i Falconeho postihl stejný osud. Každopádně se jedná o velmi zdařilý přepis skutečných události na filmový pás, který stojí za vidění a který zachycuje hlavní milníky posledních let života Giovanni Falconeho a jeho věrných spolupracovníků.(7.10.2010)

• WinstonS

Takhle promrhat potenciál silného příběhu založeného na skutečném osudu, to chce umění. Netflix by z toho udělal parádní šestidílnou minisérii, HBO to odfláklo jedním celovečerním filmem, který se soustředil na nezajímavé detaily a to skutečně důležité odbyl. Velká škoda. Hlavní herec byl místy až parodií, Michel Placido z italského originálu zůstal nepřekonán.(10.6.2018)

Vydarená gangsterka popisujúca situáciu na Sicílii z prelomu 80 a 90tych rokov. Ústrednú postavu tu predstavuje sudca Falcone, ktorý stavia svoje zásady na piedestál čím si postupne získava rešpekt aj samotnej mafie. A to dokonca výraznejší než mu prejavujú kolegovia od fachu. Škoda len, že sa na svet nepozeráme z oboch kuchýň a z tej mafiánskej vidíme výhradne čistky iných sudcov, ale kto a čo za tým stojí musíme vyšetriť spoločne s Falconem. Osvieženie do diania prinesie až ex-mafián Buscetta, ktorý povyťahuje špinu a praktiky širokého spektra bossov, vďaka čomu sa začne zatýkať po desiatkach. Zaujímavá bola tiež postava Borsellina vďaka ktorému sa hlavnej postave zadarilo aj po stránke osobnej, i keď len nachvíľu. Film teda zanechal dobrý dojem a celkom som otvorený aj staršej talianskej verzii z 93ho.(13.2.2019)

Úžasný film o dvou skvělých lidech a vlastně nejen o nich. Film vypráví příběh několika statečných, kteří se postavili sicilské mafii.(3.6.2014)

Takmer dokonale popísaný (takmer) zúfalý boj Giovanniho Falconeho s talianskou mafiou. Až jeho smrť a následne smrť sudcu Borsellina rozpútala v Taliansku v tom čase vojnu štátu proti mafii, ktorá vyvrcholila zatknutím najvyšších bossov, vrátane Salvatore Totta Riinu, ktorý vydal priamy príkaz na odstránenie oboch spomínaných sudcov. Vynikajúci film, veľmi dobre zvládnuté herecké výkony, k tomu žiaden "americký" koniec, ale krutá realita, podfarbená originálnou talianskou atmosférou.(26.9.2007)

3 hvezdicky za zpracovani+1 za to, ze to podle skutecne udalosti, resp. zivota.(6.1.2011)

Nebyl to špatný zážitek, ale Božský (Il Divo) mě zaujal víc.(24.10.2010)

Súhlasím s komentárom "Phobia", tiež mi to pripomenulo časy Chobotnice. Smutné o to viac, že sa jedná o realitu. Velmi dobré televízne spracovanie a herecké výkony.(21.1.2017)

Hodně podobné seriálu Chobotnice. Ten byl lépe napsaný, pro diváka přžitažlivější. Ve prospěch Falconeho zase hovoří , že se jedná o skutečřný příběh a skutečnou postavu.(3.10.2015)