Tančím, abych žil

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Ha, môj prvý film v Student Agency Fun&Relax buse :) Ale k veci. Myšlienka bežnej americkej, potažmo čiernej mládeže tu už bola mnohokrát. Aj to, ako sa postupne vypracovali z ničoho na niečo. Tentoraz tu však bol Antonio a ladné pohyby. Keby to je celé len o tanci, mohlo to byť zaujímavejšie. Vedľajší príbeh tomu trochu uškodil, ale ako jednohubka to celkom fungovalo.(25.9.2011)

V Nebezpečných myšlenkách chytla Michelle Pfeiffer problémovou mládež na Dylana Thomase, tady Antonio Banderas nabídne nezbedům víru ve sny v rytmu tance a elegance. Nebyla jsem vyloženě zklamaná, ale místo očekávaného "šavlového tance" se mi dostalo pěkného "tanečku v rukavičkách".(26.7.2007)

Černošská střední a svědomitý profesor, který se z vlastní vůle ujme zjednání nápravy. Kolikrát už jsme tohle viděli... a kolikrát originálněji a méně lineárněji? Tančím, abych žil je ztělesněné středoškolské klišé, do nějž byste mohli kopat a bouchat pěstí tak dlouho, dokud byste popadali dech. A i potom by v něm zbylo klišovitých vystřihovánek na celou desetiletku dopředu. Naštěstí jsou tuvymazlené taneční pasáže s originálním hudebním podkresem, v nichž Liz Friedlander dokazuje, že aspoň v něčem neskutečně válí. 50%.(25.6.2006)

• Gemini

Take The Lead - nová vůně od Rexony - tak naivní crossover Sestry V Akci 2 a Nebezpečných Myšlenek jak jen žena-režisérka může být. Možná bych se radši otrávil tím titulním homonymním olovem, než abych ty skoro dvě hodiny absolvoval ještě někdy znova. Banderasovo nesporné charisma nemůže přebít předvídatelnost a naivitu scénáře, a i když film disponuje zajímavou hudbou, nedokázala jinak zkušená klipařka pozvednout tuhle slaboučkou látku na něco, co by stálo za to vidět. I v žánru tanečních "filmů" je toho spousta, co stojí kvalitativně výš. Za to, co provedla s nesporně pozoruhodným životním příběhem skutečného "sociálního pracovníka" a tanečního instruktora Pierra Dulaineho, by si naopak spíš zasloužila nakopat stepařskými botkami. 50%(30.3.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $34,742,066Tržby Celosvetovo $65,742,529Tržby za predaj DVD v USA $21,076,075 //počet predaných kusov 1,376,520║ v rámci možností to ušlo, až na ten miestami strašne banálny dej, ten to dosť kazil a zbytočne otravoval /40%/(28.3.2010)

Kdo má rád hudbu a tanec bude asi spokojen a kdo se rád dívá na Banderase ( jako já) tak taky. Jinak je to další variace na téma, jak mladí a nezbední, a samozřejmě z problematických rodin, k rozumu a disciplíně přišli. A tentokrát první krok (kroky) k cestě za lepším „já“ udává galantní a elegantní tanečník a to v rytmu foxtrotu a tanga. A musím říct, že to tango, kterým probudil zájem u poškoláků a milovníků hip-hopu, bylo vážně parádní a vlastně většina tanečních čísel. Film už tak oslnivý není, je to prostě …. jako vždycky.(14.10.2006)

Vykrystalizovaná filmová naivita, a přece snímek, který neurazí...(13.9.2009)

Klasická story o bandě záškoláků, co dostala nového učitele, zjistila, že je v něčem dobrá a nakonec to někam dotáhla. Naštěstí je v tom Banderas a na konci tango ve třech s Jennou Dewan.(23.2.2007)

Rozhodně příjemný film s nekomplikovaným scénářem a hromadou konfliktů, které je třeba vyřešit. Antonio Banderas předvádí velmi dobrý herecký výkon a svým vlněním jasně dokazuje, že pochází ze země tance, Španělska. Liz Friedlander sice není příliš dobrý režisér a se snímkem si poradil o trochu hůře než jeho ženský protějšek Anne Fletcher, přesto však nepovedený střih ničí tempo jen minimálně. To nejlepší však přichází v samotném závěru, ukončením snímku jsem byl překvapen stejně tak jako originální motivací hrdinů. Tenhle kříženec snímků Sestra v akci a Let's Dance má tak rozhodně pár es v rukávu.(11.2.2007)

Možná jsem až příliš patetický či melancholický a tak všelijak podobně.... ale tent film mě velmi zaujal... jednak proto, že banderas konečně dle mého soudu hrál naplno (až doposud jsem ho vnímal trochu jako pozéra), jednak proto, že fim byl svěží a svěží byla ahudba... Lze něco ještě dodat bez hlubšího vysvětlování a potřeby sdělení? J myslím, že ne... Mně se ten film líbil... :-) a to je setsakra dost dobrý důvod dát za 4 hvězdičky.. :-)(19.4.2008)

Nesmírně elegantní učitel tance Banderas na trnité cestě k osvícení školních "delikventů", kteří tak maximálně po sobě házejí o přestávce svačinou.. Ač natočeno podle skutečné události, do hlavy se vkrádají Nebezpečné myšlenky, že nosný příběh Take the Lead není pro film zrovna dvakrát originální. Ke konci mi to dokonce připomnělo epizodu Star Dance (ovšem bez břitkého humor Ebena) a kdyby bylo někdy nějaké příště, tak na otázku: „Smím prosit?“ odpovídám obratem: „S Antoniem zásadně netančím..“(16.9.2009)

Banderas je univerzálny umelec, a na tom celý film stojí. Všetko, čo je úlohou ,,filmu,, - chýba.(8.5.2010)

Od všeho trochu - Hříšný tanec, Tanec v srdci, Sestra v akci, Nebezpečné myšlenky, Nežádej svůj poslední tanec, Smím prosit? a mnoho dalších slaďáků, které čerpají z kontrastu lásky k tanci a outsiderství. To všechno lze znovu najít v novém balení s Antonio Banderasem v hlavní roli. Čili staré téma zas a znovu a záleží jen na vás, jestli máte právě chuť mít opět víru v lepší zítřky.(22.10.2011)

• Faustka

Šarmantnímu Pierrovi chybí k dokonalosti už jen svatozář. A tomu se v současném nelítostném světě nedá moc věřit. Není to tak trochu pohádka..? Jistě… že je! A na můj vkus, už příliš přeslazená. Kdyby měl ovšem Dulane(Antonio… ty ďáble; pokaždé mě dostaneš) ve svém nabitém diáři místečko, možná bych své nízké hodnocení zvážila.(22.2.2013)

Tanec je presne to, čo u mňa vždy dokáže vyvolať endorfíny a pozitívne emócie. Antonio Banderas ukázal, že sa ešte stále dá na neho pozerať a ešte z ďaleka nepatrí do starého železa:) Južanský temperament, zmyselné tanečné kreácie a rytmus vtesnané do celkom príjemného akčného filmového zážitku!(18.11.2006)

Nevím, kdo nazval tento film muzikálem, ani dramatem bych to nenazýval. Každopádně Antonio, učitel tance, se rozhodne učit studenty s problémy po škole jeho tancům. To se jim však nelíbí a stále mu dělají problémy, nakonec jejich černou muziku smíchají s tím jeho a vznikne prolínání dvou světů, dvou hudebních středů a naděje na lepší život, na to, že můžou dokázat trošku něco víc a nemusejí rodit se a umírat stále podle stejných pravidel v jejich drsné čtvrti, kde je úmírání na denním pořádku.(10.1.2007)

A je to tady... Senilita! Jak jinak si vysvětlit, že se mi tahle přeslazená pohádka líbila? Problémoví pestrobarevní žáci z problémového pestrobarevného prostředí, jeden z nich zvláště nekooperující, učitelé, co dávno rezignovali na veškerou snahu, přísná ředitelka... a do toho přichází člověk, který zjedná nápravu. Tentokrát nejde o mladou fešnou učitelku plnou ideálů, nýbrž o ulíznutého Banderase posedléhou etiketou a tanečky pro prďoly. A teď pozor, OBROVSKÝ spoiler: on to zvládne, ukáže těm asociálním soplům správnou cestu, naučí je tancovat a žít - jak nečekané! Snažím se rozpitvat, proč u mě "Take the Lead" mělo přece jen větší úspěch, než obdobné filmy: 1) Toníček je fešák a umí se hýbat, 2) smradi nebyli přehnaně odbojná pakáž, takže působili uvěřitelně, 3) ač se stavěli do rolí smířených obětí sociálního systému, nebylo to divákovi cpáno do chřtánu příliš urputně, 4) neřešily se kdovíjak zapeklité vztahy á la červená knihovna, 5) nemávalo se americkou vlajkou, 6) tanečky pro geronty i tanečky pro hormony byly hezky koukatelné. Vážně přemýšlím o čtvrté hvězdičce... a nic nebude! Na stará kolena snad ještě začnu čumět na "Stardance", "Bailando" a podobné výblitky české TV zábavy - to už bude lepší rovnou si hodit mašli! 69%(4.4.2011)

O jakémsi "newyorském" zakladateli tanečních škol a výuky...(4.4.2011)

Mám prostě ráda taneční filmy, takže tohle je přesně pro mě a řekla bych, jeden z těch lepších, i když zrovna klasický tance nejsou nic pro mě, ale třeba takový scény s Tangem mě opravdu brali dech. Začínám si o Jenně Dewan myslet, že je dost dobrá tanečnice. 4*(19.9.2010)

Nabušená hudba,"uhladený"tanec a problémová mládež.Niečo podobného sme tuna už mali,avšak Antonio Banderas ma na moje prekvapenie nenudil..!Je pravdou,že ide o naivný snímok(aj keď podľa skutočnej udalosti)ale vážne som sa bavil.Atmosféra nabitá hudbou a slušné prevedenie robí ztohto snímku niečo viac ako len tanečné B!Tanec veľmi nemusím,ale vysvetlenia a názorné ukážky pomocou Banderasa sa mi páčili..!(6.2.2008)

Neporozumela som tomu nízkemu hodnoteniu. Prečo tak málo? Malo to všetko, čo dobrý film o tanci obsahuje. Malo to úžasných tanečníkov, skvelý soundtrack, pochopiteľný príbeh pri ktorom si užijete, každú sekundu ponúkaného tanca, Antonia Banderasa v hlavnej úlohe. Veľmi dobrú nikým a ničím nerozklepanú kameru. Každá jedna scéna bola zrozumiteľná a jasná. Scenár v poriadku, čo chcete pri tanečnom filme nejaké prejavy?Pripomenulo mi to vlasný venček, chuť tancovania a toho, že v tom okamihu, ste tam iba vy a hudba. Jediné, čo sa mi nepáčilo, bolo niekoľko nepotrebných scén, film by sa o niečo skrátil a mal by ešte väčšiu dynamiku. Inak ale nič. 80% Teach me how to dance.:D(9.11.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10